Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Czarny koń na Ukrainie
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 02 marca 2015 20:58

Szachy, gra królewska na trwałe wpisała się w historię gmin Gnojnik. To tutaj, odbywa się najstarszy i bez wątpienia najbardziej prestiżowy konkurs szachowy Czarnego Konia i Źrebiątką. Pierwsze trofeum trafia zawsze do zwycięscy w kategorii senior, drugie – junior. –W tym roku zmagania były na bardzo wysokim poziomie. Zresztą sama organizacja imprezy przez Centrum Kultury w Gnojniku, może być wzorem dla innych – podkreśla Wiesław Kasperek, sędzia szachowy i jeden z organizatorów – koordynator zmagań szachowych. Zdaniem wójta Sławomira paterka, impreza na trwałe wpisała się w kalendarz imprez gminy Gnojnik.

W tym roku zmagania odbyły się już po raz XIX. Międzynarodowy Turniej Szachowy w Gnojniku zgromadził w sumie ponad stu graczy. Czarny Ko

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa z unihokejem
SPORT - Aktualności
czwartek, 05 lutego 2015 07:23

Trwa powiatowa rywalizacja w unihokeja. Po etapach szkolnych i gminnych przyszedł czas na konfrontację z drużynami z powiatu. Do tego wyjątkowego turnieju w dniu 15 stycznia 2015 roku na hali sportowej w Szczurowej przystąpiło: 5 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt. Turniej jak co roku został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Gminy i Szkołę Podstawową w Szczurowej oraz MKS „Olimpijczyk” Szczurowa. Walczono onagrody w postaci pucharów ufundowanych przez Andrzeja Potępę Starostę Powiatu Brzeskiego oraz medale i słodycze ufundowane przez Mariana Zalewskiego Wójta Gminy Szczurowa. Mecze zarówno wśródchłopców  i dziewcząt rozegrano systemem „każdy z każdym” a nad rozgrywaniem turnieju zgodnie z przepisami czuwał sędzia pan Paweł Płoskonka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik: Dwa weekendy z szachami
SPORT - Aktualności
wtorek, 03 lutego 2015 05:21

Już 7 lutego zostaną rozegrane Gminne Mistrzostwa Szachowe. Zawody rozpoczną się o godzinie 9. Pół godziny wcześniej zaplanowano zapisy Natomiast 21 i 22 lutego odbędzie się Międzynarodowy Turniej Szachowy Czarnego Konia i Źrebiątko. Patronat nad obydwoma imprezami sprawują: starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Po raz dziewiętnasty z rzędu w Gnojniku zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy w szachach szybkich P-15, oddzielnie dla juniorów jak i seniorów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Grand Prix w kręglach klasycznych
SPORT - Aktualności
czwartek, 15 stycznia 2015 00:22

Za nami czwarty Turniej Kręglarski, który odbywa się w ramach grand prix Gminy Brzesko. Niedawno rozegrano Noworoczny Turniej Kręglarski . Cały cykl składał się z czterech imprez sportowych na kręgielni BOSiR w Brzesku i były to: III Mistrzostwa Gminy Brzesko (11.10.2014), XV Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w kręglach - Memoriał Czesława Klinika (29.11.2014), XXVIII Turniej Kręglarski im. Władysława Piotrowskiego (13.12.2014) oraz Noworoczny Turniej Kręglarski (10.01.2015).

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Poręba Spytkowska: Królewskie zmagania
SPORT - Aktualności
wtorek, 13 stycznia 2015 22:02

Szachy, kiedyś królewska gra, przepustka do świata inteligencji, znowu przezywają renesans. Od kilkunastu lat, w wielu miejscach powiatu brzeskiego, niezależnie od siebie, organizowane są zawody, a niektóre szkoły prowadzą naukę gry – w ramach programu szkolnego. Na tej „szachowej mapie powiatu” poczesne miejsce zajmuje Szkoła w Porębie Spytkowskiej. W dużej mierze jest to zasługa dyrektora placówki, miłośnika królewskich zmagań, Piotra Toty.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Sobota z kręglami
SPORT - Aktualności
czwartek, 08 stycznia 2015 19:54

PTR 2057Już w najbliższą sobotę, 10 stycznia odbędzie się Noworoczny Turniej Kręglarski. Zawody zostaną przeprowadzone na Kręgielni BOSiR w Brzesku. Będzie to czwarty ostatni turniej eliminacyjny w ramach cyklu Grand Prix Gminy Brzesko w kręglach klasycznych. - Startujemy o godz. 9.00 od kategorii dzieci i młodzieży. Natomiast kategorie seniorów rozpoczniemy o godz. 14.00. Grand Prix objęte jest honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Organizatorami turnieju są: BOSiR Brzesko, TKKF Sokół Brzesko, UM Brzesko oraz Zarząd Osiedla OKOCIMSKIE – mówi naszej redakcji Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu Rekreacji.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Kręglarze na start
SPORT - Aktualności
czwartek, 11 grudnia 2014 00:54

W najbliższą sobotę, 13 grudnia w Brzesku zostanie rozegrany Turniej Kręglarski. Jest to już XXVIII jego edycja. Organizatorem zawodów jest TKKF „Sokół” w Brzesku. XXVIII Turniej Kręglarski im. Władysława Piotrowskiego odbędzie się na kręgielni przy ulicy Browarnej 13a. Turniej im. Władysława Piotrowskiego jest III (przedostatnią) eliminacją w cyklu Grand Prix Gminy Brzesko w kręglach klasycznych. Starty zawodników odbędą się według następującego harmonogramu: 13 grudnia 2014 rok (sobota): godzina  9.00 eliminacje i finał dzieci i młodzieży, godzina 14.00 eliminacje i finał seniorek i seniorów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Mikołajki na kręgielni
SPORT - Aktualności
środa, 03 grudnia 2014 18:46

W sobotę, pod patronatem burmistrza Grzegorza Wawryki, zostanie rozegrany Turniej Kręglarski. Zawody organizuje Brzeski Ośrodek Sportu Rekreacji, na Kręgielni BOSiR przy ul. Browarnej 13 a. Turniej jest przeznaczony dla amatorów, ale zawodnicy trenujący oraz z licencją również mogą przystąpić do zawodów, lecz w oddzielnych kategoriach. Organizatorami turnieju są: BOSiR Brzesko, Zarząd Osiedla OKOCIMSKIE, oraz Urząd Miejski w Brzesku. Patronat honorowy objął burmistrz Brzeska oraz Św. Mikołaj. Turniej odbędzie się z podziałem na kategorie wiekowe: dzieci do 8 lat, dziewczęta 9 – 13 lat, chłopcy 9 – 13 lat, dziewczęta 14 – 17 lat, chłopcy 14 – 17 lat; kategorie zawodników trenujących oraz z licencją: dziewczęta do 13  lat, chłopcy do 13 lat, dziewczęta 14 – 17 lat, chłopcy 14 – 17 lat. Zgłoszenia do turnieju kręglarskiego przyjmujemy w dniu zawodów. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych mieszkańców naszej gminy. Zapewniamy świetną zabawę i sporo emocji. Razem świętujmy mikołajkową tradycję – zachwala Turniej, Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu Rekreacji.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 64

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .