Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 16.03 Gmina Dębno. Wsparcie dla bibliotek... (0)
 • 16.03 Jadowniki. O pożarach wiedzą wszyst... (0)
 • 14.03 Okocimianki świętowały Dzień Kobiet... (0)
 • 12.03 Dni Brzeska: Coma, Jula i Stefano T... (2)
 • 12.03 Szczurowa. Rowerem z… Chicago (0)
 • 12.03 Dębno. Pamiętają o wyklętych (0)
 • 12.03 Czchów. Wielkie gabaryty za darmo (0)
 • 12.03 Brzesko. Ekologia w ofensywie (0)
 • 12.03 Brzesko Pożegnanie i powitanie… (0)
 • 07.03 Brzesko: Od czwartku nowy komendant... (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Pływacy z sukcesami
SPORT - Aktualności
czwartek, 07 sierpnia 2014 21:46

Dobrze spisali się podczas zawodów pływackich rozegranych ostatnio na Jeziorze Rożnowskim, młodzi pływacy z Brzeska. Po raz V z rządu odbył się Rożnowski Maraton Pływacki. Bardzo dobre miejsca zajęli zawodnicy  z sekcji pływackiej BOSiR Brzesko. Sukces młodych pływaków bardzo nas cieszy Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pójdą w ślady naszego wielkiego mistrza, Wojtka Wojdaka, czego im, ich rodzicom i nam opiekunom bym życzył - mów naszej redakcji Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodajmy, że podczas tych zawodów Amelia Marek zdobyła pierwsze miejsce na dystansie niespełna pół kilometra w kategorii dzieci do lat 10-ciu, natomiast w śród dzieci do lat 13 na trasie 1500 m, jako szósty dopłynął Wiktor Nieć. Natomiast w maratonie głównym, w wyścigu na  5000 metrów triumfował brzeski młodzieżowiec Krystian Bałabuch uzyskując czas 1h 8 min i 1 sek. Organizatorami imprezy był WOPR Nowy Sącz oraz Sądeckie Towarzystwo Pływackie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
V Turniej Piłkarski Sędziów o Puchar Burmistrza Brzeska
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 30 czerwca 2014 23:07

Już w najbliższą sobotę, 5 lipca, na boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy ulicy Piastowskiej 2 (koło ZSP nr 2) odbędzie się turniej piłkarski o puchar burmistrza Brzeska. Zmagania piłkarskie odbędą się już po raz piaty z rzędu. Początek imprezy zaplanowano na 10. Już dzisiaj wiadomo, że do Brzeska przyjedzie 14 drużyn z Małopolski, Podkarpacia i woj. świętokrzyskiego. Jest to pierwszy i największy turniej sędziów rozgrywany na sztucznej nawierzchni. Brzesko jako gospodarz zmierzy się z reprezentacjami Kolegiów Sędziowskich z Kielc, Tarnowa, Bochni, Żabna, Krosna, Krakowa, Dębicy, Nowego Targu, Nowego Sącza, Limanowej i Gorlic.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko: Beach Park Volley 2014
SPORT - Aktualności
niedziela, 29 czerwca 2014 13:45

PT0 9073Wszystko sprzyjało organizatorom ogólnopolskiego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej, który wczoraj został rozegrany w Brzesku. Pogoda, uczestnicy, atmosfera i organizacja imprezy były bez zarzutów. Nie mniej istotny był poziom rozgrywek. Wysoki – zdaniem niezależnych obserwatorów co gwarantowały nazwiska uczestników zmagań. Dodajmy, że gościny uczestnikom Turnieju udzielił Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który z powierzonego im zadania, wywiązał się wzorowo.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (6)
 
Żerków: Przełaje i dużo dobrej zabawy
SPORT - Aktualności
wtorek, 24 czerwca 2014 23:43

Na stadionie w Żerkowie został zorganizowany pierwszy bieg przełajowy, łączący pokolenia. Tym razem Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Biesiadki „Tradycja i Rozwój” do współorganizacji zaprosiło LKS „Wulkan” Biesiadki. Zawody na wesoło zostały zorganizowane na wysokim poziomie – o precyzyjne mierzenie czasu oraz klasyfikację miejsc zadbała profesjonalna firma z Tarnowa. Wsparcia udzielali również Ryszard Jasicz – długoletni trener lekkiej atletyki w województwie oraz Halina Grech – na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni a jednocześnie wicemistrzyni Polski na 400 m - mói Ryszard Machał, przewodniczący Rady Gminy w Gnojniku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Tanecznie w „Jedynce”
SPORT - Aktualności
środa, 11 czerwca 2014 20:57

turndor1260 dzieci rywalizowało w Turnieju Tańca Towarzyskiego Thomas Dance, który został zorganizowany w Brzesku. Występy najmłodszych obserwowało ponad sześciuset widzów. – Wspaniały Turniej i doskonała organizacja – oceniali rodzice.
Gościny uczestnikom zmagań udzielił Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Turniej odbył się w hali widowiskowo – sportowej.  Wzięło udział 260 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Brzeska, Bochni, Szczurowej, Krakowa i Niepołomic oraz z Borzęcina. IV dziecięcy Turniej Tańca Towarzyskiego Thomas Dance, zorganizowany przez Szkołę Tańca Doroty Thomas oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Pokazy oceniała komisja sędziowska z Krakowa. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
BOSiR: Pływackie zmagania
SPORT - Aktualności
piątek, 09 maja 2014 19:49

Sporym powodzeniem cieszą się, organizowane już od kilku lat, zawody pływackie z okazji święta konstytucji. Tradycyjnie już zmagania pływaków odbywają się na brzeskiej pływalni. Organizatorem zawodów jest Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku była to IX edycja Zawodów Pływackich z okazji Dnia Flagi RP. Uczestniczyło w niej 59 zawodników i zawodniczek. Zawody zostały rozegrane w dwóch stylach pływackich: dowolnym oraz klasycznym na dystansie 25 m i 50 m w zależności od grupy wiekowej. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Brzeska Pan Grzegorz Wawryka. Zwycięzcy zostali udekorowani i nagrodzeni przez Dyrektora BOSiR Pana Marka Dadeja, który dokonał dekoracji w imieniu Pana Burmistrza oraz własnym.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Pobiegli po flagę
SPORT - Aktualności
sobota, 03 maja 2014 11:48

debnobiegflagaPonad 150 uczestników wzięło udział w I Dębińskim Biegu po Fagę. Z trudami trasy wszyscy poradzili sobie całkiem gładko, gorzej było z rozdawaniem flag. W kolejce ustawiło się znacznie więcej osób, niż było flag do rozdania. Organizatorzy biegu - Stowarzyszenie CARPEdiem – ustanowione przed 10 laty święto postanowili rozpropagować wykorzystując sportową rywalizację. Idea, której autorem była Teresa Ćwikła, okazała się trafiona tym bardziej, że pogoda była wymarzona. Na starcie pojawili się i młodzi, i starsi. W efekcie na trasę wyruszyli przedstawicie kilku pokoleń. Wśród amatorów nordic walking był Andrzej Potępa , starosta brzeski, któremu towarzyszyła żona Lucyna. Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno poprzestać musiał na sportowym stroju i obowiązkach wręczającego nagrody. – Bardzo chciałem wziąć udział w tej rywalizacji, ale kontuzja kolana i związana z nią rehabilitacja uniemożliwiła mi strat – tłumaczył chwaląc przy tym organizatorów za pomysł i świetne przygotowanie imprezy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa: Szachowe zmagania
SPORT - Aktualności
wtorek, 22 kwietnia 2014 13:05

W Sali Tańca w Szczurowej odbyły się po raz szesnasty Otwarte  Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30. Jak co roku, mistrzostwa szachowe skupiły dużą ilość miłośników tej dyscypliny. Ogółem wzięło udział 53 osoby zarówno seniorów, jak i juniorów. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał wójt Marian Zalewski. Nad rozgrywkami szachowymi czuwał Główny Sędzia Wiesław Kasperek. W gronie seniorów wygrał Artur Jakubiec z Krakowa, natomiast w gonie juniorów triumfował Hariadas Poręba.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 64

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .