Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Donald Tusk otwarł dom dziecka w Odporyszowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 22 grudnia 2014 05:52

3TR 1366Przewodniczący Rady Europy Donald Tusk (niektórzy wolą określenie prezydent Unii Europejskiej) wraz miedzy innymi z ministrem pracy i polityki socjalnej Władysławem Kosiniakiem Kamyszem, prezesem zarządu PKO Bank Polski oraz księdzem Andrzejem Augustyńskim, otwarli Do dziecka w Odporyszowie, koło Żabna. To pierwszy tego typu Ośrodek w Polsce. Został on wybudowany dzięki darczyńcom, a będzie go prowadziło Stowarzyszenie Siemacha. Donald Tusk dziękował ludziom związanym z Siemachą, ale także sponsorom i darczyńcom, Mówił, że dokąd w Polsce będą ludzie „z dobrymi sercami”, a tych jak widać nie brakuje, osoby poszkodowane przez los i życie, nie zostaną pozostawione same sobie. Jego zdaniem w sposób szczególny należy opieką otaczać najmłodszych: dzieci. Minister Władysław Kosiniak – Kamysz podkreślał, że takie stowarzyszenia jak Siemacha, wypełniają lukę, doskonale uzupełniają państwo.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Urszula Augustyn wiceministrem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 22 grudnia 2014 05:51

Potwierdziły się w pełni nasze informacje. Urszula Augustyn zasiądzie w końcu w rządzie. Zostanie powołana (ma to nastąpić jeszcze w tym roku) jako pełnomocnik w Ministerstwie Edukacji Narodowej.  Jakkolwiek w roli” pełnomocnika”, to jednak żeby nie stracić poselskiego mandatu, w zaszeregowaniu będzie to odpowiednikiem podsekretarza stanu (wiceministra).  Ma czuwać, wraz z trzema innymi pełnomocnikami rządu, nad wprowadzeniem w życie expose premier Ewy Kopacz. Będzie odpowiadała za sprawy edukacji, ale w szerszym kontekście także kultury. Opozycja grzmi, że to „załatwianie posad dla przapciółek” pani premier. Politycy PO mówią: nonsens, „chodzi o realizacje trudnych reform”.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (3)
 
II Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 08 grudnia 2014 21:07

Dzisiaj, na drugiej sesji sejmiku samorządowego województwa małopolskiego zebrali się radni. Wybierano składy oraz szefów komisji problemowych. Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami ukonstytuował się zarząd województwa małopolskiego Na jego czele ponownie stanął Marek Sowa z PO.W pięcioosobowym zarządzie znalazło się tylko jedno miejsce dla przedstawiciela regionu tarnowskiego: drugim wicemarszałkiem Małopolski został Stanisław Sorys. Dodajmy, że funkcja pierwszego wicemarszałka przypadła także przedstawicielowi PSL, Wojciechowi Kozakowi. W zarządzie są także Jacek Krupa i Leszek Zegzda z Platformy Obywatelskiej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 02 grudnia 2014 22:25

Ok. 130 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom trafi do parafii diecezji tarnowskiej. Dzięki tej akcji charytatywnej będzie można pomóc najmłodszym z rodzin potrzebujących. „Dziecko sercem rodziny” - to hasło ogólnopolskiej akcji Caritas, która w Adwencie jest organizowana po raz dwudziesty pierwszy. „Chcemy pokazać, że to serce musi być gorące, musi bić mocno, musi darzyć miłością i oczekuje na miłość. Wyrazem tej miłości będzie nabycie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i złożenie ofiary, która jest przeznaczona na letni i zimowy wypoczynek dzieci z rodzin potrzebujących ” - mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Roman Ciepiela prezydentem Tarnowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 30 listopada 2014 23:58

704 głosy więcej miał w rywalizacji o fotel prezydenta Tarnowa Roman Ciepiela. Głosowało na niego około 52 procent mieszkańców miasta, a na jego rywala – Kazimierza Koprowskiego – 48 procent wyborców. To już wynik ostateczny, chociaż nie oficjalny.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
PiS przejmuje powiat tarnowski
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 30 listopada 2014 22:51

To pogrom dla starych wójtów. PiS przejmuje powiat tarnowski. Przegrał burmistrz Tuchowa, Mariusz Ryś, nowym gospodarzem miasta i gminy zostanie dyrektor ZS w Tuchowie, Adam Drogoś (w II turze poparł go poseł Michał Wojtkiewicz). Jest też nowy wójt Pleśnej – to Józef Knapik z Prawa i Sprawiedliwości, który pokonał Leszka Nowickiego z Platformy Obywatelskiej. Nowym gospodarzem Wojnicza został natomiast Jerzy Bąk – także kandydat PiS, pokonał Jacka Kurka. Zbigniew Drąg pokonał natomiast Wiesława Rajskiego, który gminą Wierzchosławice rządził od 1998 roku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Nowy zarząd województwa małopolskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 29 listopada 2014 16:02

Marek Sowa - marszałek, Wojciech Kozak i Stanisław Sorys - wicemarszałkowie, Leszek Zegzda i Jacek Krupa - członkowie zarządu. To nowy skład zarządu województwa małopolskiego. To druga kadencja Marka Sowy na stanowisku marszałka Małopolski. Także Wojciech Kozak sprawował już funkcję wicemarszałka w poprzedniej kadencji. Stanisław Sorys, nowy wicemarszałek, był do tej pory członkiem zarządu. Na zajmowanym stanowisku pozostaje też Jacek Krupa. Natomiast Leszek Zegzda wraca po czterech latach przerwy do zarządu – w latach 2007-2010 Zegzda był wicemarszałkiem Małopolski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Region: Duet: Łucarz – Karciński już działa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 28 listopada 2014 20:54

Na nic zdały się zabiegi PO i radnych KWW Ziemia Tarnowska, by rozerwać koalicje PSL PiS w Radzie Powiat Tarnowskiego. Zakulisowe „gierki”, oferowanie stołków, próba politycznej korupcja spełzła bowiem na niczym. Obydwie formacje dotrzymały słowa. Dzisiaj oficjalnie wybrano nowe władze powiatu tarnowskiego. Przewodniczącym Rady Powiat Tarnowskiego został Paweł Smoleń z Prawa i Sprawiedliwości. Radnym jest od 2006 roku, w samorządzie reprezentuje gminy Wojnicz, Zakliczyn, Pleśna. Miał najlepszy wynik spośród kandydatów na radnych, głosowało na niego ponad 2200 wyborców. – Sam wybór nie był dla mnie zaskoczeniem. To efekt umowy koalicyjnej. Szefowanie samorządowi powiatowemu to dla mnie wielkie wyzwanie i jednocześnie ogromny zaszczyt. Mam nadzieję, że sprostam temu wyzwaniu – mówił naszej redakcji nowy przewodniczący. Dodajmy, że wiceprzewodniczącymi zostali: Stefan Dzik oraz Stanisław Kuropatwa z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 33

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .