Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cyklu "Czwartki ze sztuką" – tym razem w piątek
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 05 listopada 2015 20:34

Już jutro w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Czwartki ze sztuką". Z powodów organizacyjnych zaplanowano je na piątek (6 listopada). Tym razem bohaterem będzie Prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wykładowca tarnowskiej PWSZ, prof. Piotr Bożyk. - Tematem spotkania będzie relacja sztuki i designu, czyli z jednej strony odpowiedzialność, a z drugiej radość tworzenia -zapowiada Katarzyna Górowska z Instytutu Sztuki PWSZ. Spotkanie z prof. Piotrem Bożykiem odbędzie się w piątek, 6 listopada w auli Budynku B (sala nr 024), początek o godz. 10. Wstęp jest wolny.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Stanisław Kracik marszałkiem Małopolski?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 21 października 2015 23:12

Czy Stanisław Kracik, były wojewoda małopolski, były burmistrz Niepołomic, w latach 1997 – 2001 także poseł na Sejm RP, jeden z najbardziej wyrazistych i znanych samorządowców i polityków w naszym województwie, zostanie marszałkiem Małopolski?  - To jeden z możliwych scenariuszy. Trudno sobie co prawda wyobrazić, by marszałkiem był ktoś spoza sejmiku, ale… na Podkarpaciu, przed dwoma laty, marszałkiem został Władysław Ortyl, który radnym nie był. Czekają nas bardzo trudne rozmowy koalicyjne. Nie ukrywamy, że wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych, może sprawę znacznie skomplikować. Oczywiście wybór Kracika to jedna z kilku możliwych wersji, rozważanych dzisiaj w kuluarach politycznych naszego województwa - mówi nam jeden z radnych wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Kto w zarządzie województwa małopolskiego?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 24 września 2015 15:49

W Krakowie nadal wrze: wrze w Platformie Obywatelskiej, wrze w Polskim Stronnictwie Ludowym, wrze w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim. A wszystko po informacji, że marszałek Marek Sowa, kiedy zostanie posłem, z automatu straci mandat radnego wojewódzkiego oraz marszałka Małopolski. Wielu, w tym działacze PO, wychodzili z założenia, że po wyborach będzie mógł wybrać. Niestety, o czym pisaliśmy przed kilkoma dniami, Kodeks Wyborczy nie pozostawia żadnych złudzeń. Marek Sowa nie będzie marszałkiem. Przynajmniej przez jakiś czas (o tym za chwilę). Piszę o tym z pełnym przekonaniem, bo jak lider listy do Sejmu, w okręgu w którym PO ma spore poparcie, mandat ma więc raczej pewny. Teoretycznie marszałek mógłby spasować, nic nie robić, ale na to: ani PO, ani honor mu nie pozwolą. Nowa sytuacja przyspieszyła i tak nieuniknioną dyskusję na temat nowego zarządu. Tak, tak nowego… bo utrata mandatu radnego i marszałka z automatu oznacza także utratę mandatu do sprawowania władzy przez cały zarząd województwa. Jakie zatem są możliwe scenariusze? Wariantów jest kilka: mniej i bardziej prawdopodobne.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region. Dla jednostek OSP
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 06 lipca 2015 20:36

promesaospgnojnik2015Niedawno samorząd wojewódzki podjął uchwałę o przyznaniu środków na remonty strażnic strażackich. Dzięki temu, aż 25 jednostek OSP z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego otrzymało dotacje  na remonty obiektów w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2015”.  Dzisiaj wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys przekazał umowy na ten cel. Uchwała to naturalna konsekwencja dobrej współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, straży pożarnej oraz województwa małopolskiego. Środki  przeznaczone na remonty budynków będą służyły polepszeniu warunków pracy strażaków,  a jednocześnie wykonane inwestycje przyczynią  się w dużej mierze do zmniejszenia kosztów utrzymania remiz. Dodam tylko, że w tegorocznej edycji  konkursu wpłynęło 154 wnioski złożone przez 144 gminy. Dotacje na prace remontowo-budowlane w wybranych remizach  OSP  otrzymało 102 gminy . Na ten cel Województwo Małopolskie zabezpieczyło środki w wysokości 3 mln zł. Warto przypomnieć, że program „Małopolskie Remizy” jest realizowany w Małopolsce od 2009 roku. W sumie Województwo Małopolskie przekazało ponad 24 mln zł na remonty w 658 remizach OSP w całym regionie. W ciągu tych 7 lat gminy subregionu tarnowskiego otrzymały w ramach konkursu ponad 5,5 mln zł – podkreślają samorządowcy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Sejmik. Pieniądze na szczepienia ochronne
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 11 czerwca 2015 21:04

– Cieszy mnie, że udało się przeforsować program profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce. Są środki na ten cel: skorzystają na tym nie tyle placówki służby zdrowia, co przede wszystkim najmniejsi pacjenci. Co więcej, taki program wpisuje się doskonale w strategię wspierania naszych rodzin – trafnie ocenia Józefa Szczurek –Żelazko, radna sejmiku województwa małopolskiego, szefowa komisji zdrowia.     Warto wspomnieć, że podczas sesji radni sejmiku podzielili środki na tegoroczną edycję programu profilaktycznego zakażeń pneumokokowych w Małopolsce. Kwota duża: pół miliona złotych. –Z moich informacji wynika, że  wszystkie samorządy, które wyraziły chęć udziału w programie, otrzymały wsparcie finansowe – dodaje radna Józefa Szczurek – Żelazko. Najwięcej środków trafi do powiatu tarnowskiego – ponad 248 tys. zł. Dotacje otrzymały również: miasto Tarnów (ponad 111 tys. zł), powiat brzeski (ponad 66 tys. zł), powiat wielicki (ponad 29 tys. zł), miasto Kraków (ponad 22 tys. zł) oraz miasto Nowy Sącz (ponad 22 tys. zł).

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Włodzimierz Bernacki w Kancelarii Prezydenta?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 26 maja 2015 21:21

Czy Włodzimierz Bernacki, tarnowski poseł Prawa i Sprawiedliwości, profesor: historyk i politolog, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego trafi do Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy?  Jego nazwisko pojawia się na giełdzie nazwisk, które chciałby zabrać ze sobą prezydent – elekt.  Naszych informacji wynika, że profesor odpowiadałby za sprawy nauki w ogóle. Włodzimierze Bernacki politolog, absolwent UJ Kraków (1987). W latach 1986-88 nauczyciel w Zespole Szkół w Proszowicach (LO, LE, Zasadnicza Szkoła Zawodowa). Od 1988 r. asystent, potem adiunkt, obecnie profesor nadzwyczajny UJ. Doktorat z nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce: 1994; habilitacja: 2005; od 2013 profesor nauk humanistycznych.  Od 2001 roku wykładowca i profesor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnieuropejskiej w Przemyślu. Od 2005 kierownik Zakładu Myśli Politycznej. W latach 2008 - 2012 roku dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Tarnów. Andrzej Duda do rolników
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 21 maja 2015 21:29

3TR 2281Dzisiaj, podczas konferencji prasowej w Tarnowie, politycy Prawa i Sprawiedliwości, podsumowali kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, kandydata partii na prezydenta Polski. W imieniu tarnowskich posłów mówił między innymi poseł Edward Czesak. – Pragnę podziękować wszystkim, którzy głosowali w Turze na naszego kandydata, za głos oddany na niego. W ostatnich dniach obserwujemy wielki medialny atak na Andrzeja Dudę i festiwal obietnic prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wierzę, że Polacy, nie dadzą się nabrać na tanie populistyczne chwyty prezydenta Komorowskiego i w drugiej turze poprą Andrzeja Dudę. Polska potrzebuje zmian, przyspieszenia, a to gwarantuje tylko nasz kandydat  – mówił naszej redakcji poseł Edward Czesak.  Wraz z posłem Michałem Wojtkiewiczem apelowali do wyborców Pawła Kukiza, Janusza Korwin –Mikkego, Adama Jarubasa, Mariana Kowalskiego, Pawła Tanajno, Grzegorza Brauna, Jacka Wilka o wsparcie dla Andrzeja Dudy, ale także do osób o poglądach lewicowych. Zapewniali, że to jedyny sposób na walkę z układami i naprawę Polski. –Inaczej będziemy nadal w okowach układu PO – mówił poseł Wojtkiewicz. Posłowie Czesak i Wojtkiewicz  przekazali także mediom list Andrzeja Dudy do rolników.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Andrzej Duda na tarnowskim Rynku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 maja 2015 22:30

adudatarryn10 maja rozstrzygną się losy Polski. Od nas zależy czy Polska będzie krajem w pełni suwerennym, demokratycznym, szanującym swoich obywateli, krajem który wywalczy należne sobie miejsce w Europie, państwem dynamicznie rozwijającym się czy będzie nadal krajem rządzonym przez  „układ” politycznego kunktatorstwa.  Wybór pierwszego wariantu jest prosty: wystarczy poprzeć Andrzeja Dudę – podkreśla poseł Edward Czesak, lider tarnowskich struktur PiS. To na jego zaproszenie, jak i na zaproszenie innych posłów PiS, dzisiaj, na tarnowskim Rynku, pojawił się Andrzej Duda. Na spotkanie z kandydatem chadeków pojawiło się kilkaset osób.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 33

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .