Click on the slide!

Brzesko. Obwodnica z trzy lata?

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 22.04 Program określi zadania gminy co na... (0)
 • 21.04 Dębno. Atrakcji nie zabraknie (0)
 • 20.04 Czchów. Gmina na targach (0)
 • 19.04 Szczurowa. Majowy weekend z mocą lu... (0)
 • 18.04 Gosprzydowa. Kapitalny remont drogi (0)
 • 17.04 II Brzeski Kiermasz Książki Przeczy... (0)
 • 16.04 Po Perle czas na remizę w Jaworsku (0)
 • 13.04 Rządowy program 500+ w powiecie brz... (0)
 • 12.04 Siłownia w Woli Dębińskiej (0)
 • 12.04 Gnojnik. Za promocję tej dyscypliny... (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
 • 09.01 Gmina Dębno z nowym budżetem (0)
 • 25.12 Życzenia dla Czytelników od Edwarda... (0)
 • 12.12 Otwarcie biura poselskiego w Dąbrow... (0)
 • 28.11 Budżet powiatu wstępnie skrojony (0)
 • 27.11 Honorowy Obywatel Gminy Dębno (0)
 • 27.11 Brzesko. Onkologia jest już w szpit... (0)
 • 27.11 Czchów. Nowy radiowóz dla policji (0)
 • 05.11 PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cy... (0)
Bocheńskie RPK otwiera linię do Brzeska i Tarnowa
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 21 maja 2013 01:19

bustopWychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów Bochni i Ziemi Bocheńskiej, z dniem 3 czerwca b.r. Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni uruchamia nową linię na trasie Bochnia – Brzesko – Wojnicz – Tarnów. Autobus oznaczony nr „14” będzie rozpoczynał kurs na Placu gen. Pułaskiego w Bochni, następnie zabierze pasażerów spod Dworca PKP, później pojedzie drogą krajową nr 4 przez Brzesko, Wojnicz (będzie wjeżdżał do centrum tych miast). Przystanek końcowy zlokalizowany jest przy ul. Sikorskiego w Tarnowie, przed Domem Towarowym „Świt”. Pojazdy RPK będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach pośrednich. Godziny odjazdu z Bochni: 5.25, 8.15, 12.50, 15.25, godziny odjazdu z Tarnowa: 6.40, 9.30, 14.10, 16.40. Linia nr „14” będzie wykonywać także „krótki” kurs do Brzeska o godz. 7.20, powrotny o 8.10. Na nowo uruchomionej linii będzie obowiązywał pełny zakres ulg dla pasażerów, a kursy wykonywane będą w dni robocze.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region: Spotkanie z Wicemarszałkiem Sejmu
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 17 maja 2013 18:37
Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu RP, spotka się w niedzielę z mieszkańcami Bochni. – Zapraszamy na spotkanie nie tylko mieszkańców miasta i powiatu bocheńskiego, ale wszystkich, których niepokoi sytuacja w Polsce i kierunek, obrany przez koalicję Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – mówi nam poseł Edward Czesak, szef struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie z wicemarszałkiem Sejmu RP odbędzie się w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury (początek godzina 19). Natomiast pół godziny wcześniej zaplanowana jest konferencja prasowa z udziałem lidera tarnowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, posła Edwarda Czesaka, który będzie mówił o zbliżanych się kampanii wyborczej i przygotowaniu programu przez tę formację polityczną. Marek Kuchciński poseł na Sejm RP, dziennikarz, działacz społeczny, polityk, pochodzi z Przemyśla. Absolwent historii Na KUL, związany z telewizją i prasą. W czasach młodości aktywny działacz opozycji antykomunistycznej. Działała na rzecz „NSZZ” Solidarność i NSZZ „Solidarność” RI, związany z partiami chadeckimi: miedzy innymi z PChD. Był wicewojewodą podkarpackim, do 2001 roku zasiada w Sejmie z listy PiS. Jeden z najbliższych współpracowników premiera Jarosława Kaczyńskiego.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region: Dromost do likwidacji?
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 20:51

Firma Dromost, która w latach świetności, jeszcze jako przedsiębiorstwo państwowe, zatrudniała ponad pięćset osób, jest na skraju bankructwa. Dzisiaj w firmie pracuje 70 osób. Od pół roku niw widzieli pensji. Zarząd spółki zgłosił wniosek o upadłość. W praktyce oznacza to koniec firmy. Ale czy pracownicy, którzy zostali wysałani na przymusowe urlopy, otrzymają zaległe pensje? Firma powstała w 1952 roku jako Państwowe Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. W latach swojej świetności Dromost zatrudniało pół tysiąca osób. Przed blisko dwudziestoma laty PPBDiM w Bochni przekształcono w spółkę prawa handlowego – spółkę pracowniczą. Szybko zarząd skupił akcje. Problemy zaczęły się przed dwoma laty. Spadło zatrudnienie i zleceń jest coraz mniej. W efekcie nie płacono pensji, są zaległości wobec ZUS, US i innych firm. - Sytuacja na rynku jest nieciekawa. Jest duża konkurencja, praktycznie nie wygrywamy przetargów - mówi wiceprezes spółki Janina Augustyn. Zapewnia przy okazji, że pracownicy otrzymają zaległe pensje, ma w tym pomóc proces upadłościowy. Zadłużenie wobec pracowników wynosi 800 tysięcy złotych.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (2)
 
Region: Święcenie pokarmów... 176 metrów pod ziemią
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 30 marca 2013 13:41
PTR_2354To już tradycja, że w wielką sobotę bocheńscy górnicy, ale także mieszkańcy Bochni i okolic oraz turyści, właśnie w tym miejscu święcą pokarmy. Wszyscy zgromadzili się w Wielką Sobotę w Kaplicy św. Kingi, zlokalizowanej 176 metrów pod ziemią, aby uczestniczyć w ceremonii poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Jak mówią organizatorzy uczestnictwo w tej uroczystości ma wymiar charytatywny, każdy wykupiony bilet to 15,00 zł. przeznaczone na szczytny cel. W tym roku dochód ze sprzedaży zaproszeń zostanie przekazany na dofinansowanie wypoczynku letniego wychowanków bocheńskiego Domu Dziecka. Przypomnijmy, że w Wielką Sobotę w Kościele katolickim przez cały dzień trwa święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa złożonego do grobu. Zgodnie z polskim obyczajem przy symbolicznym grobie czuwa warta – strażacy, ministranci. Tego dnia nie tylko katolicy przychodzą do kościołów z koszykami wypełnionymi jajkami, chlebem, wędliną; w tzw. święconym, lub inaczej święconce, są też sól, czasem ciasta czy słodycze, bukszpanowe gałązki i bardzo często baranek - symbol zmartwychwstałego Jezusa. Księża święcą te pokarmy, które są przeznaczone na świąteczny stół. Tym samym w Kościele katolickim kończy się czas postu.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region: Nowy komendant bocheńskiej policji
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 04 marca 2013 23:33

PTR_9548Dzisiaj oficjalnie podinspektor Mariusz Dymura został komendantem Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Wygrał konkurs zorganizowany przez komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie, generała Mariusza Dąbka. – Cieszy mnie ta nominacja, bo znam Mariusza, razem pracowaliśmy. Wiem też, że twój poprzednik, inspektor Marek Rudnik, który został komendantem w Nowym Sączu, bardzo wysoko ustawił ci poprzeczkę. Ale znam Cię i wiem, że na pewno sobie poradzisz i sprostasz temu wyzwaniu. Komendant wojewódzki zdecydował, że o wyborze zdecyduje konkurs. Wiem, że Mariusz Dymura poradzi sobie, zna środowisko, zna powiat i swoich podwładnych – mówił po odczytaniu rozkazu o powołaniu nowego komendanta, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie, młodszy inspektor Paweł Dzierżak.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (2)
 
Region: Joanna Senyszyn w Bochni
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 16 lutego 2013 00:47

PTR_7967Czy Parlament Europejski przyjmie budżet unijny na lata 2014 – 2020, jakie są zagrożenia Zjednoczonej Europy, jak Polska wykorzystuje środki unijne, kto ma rację w sporze PO kontra PiS czy Donald Tusk wynegocjował dobry budżet, na te i wiele innych pytań odpowiadała podczas spotkania z mieszkańcami Bochni, profesor Joanna Senyszyn, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Bochnia: Spotkanie z Prof. Piotrem Glińskim
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 12 lutego 2013 00:28
Profesor Piotr Giliński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera rządu technicznego, spotka się w najbliższą sobotę z mieszkańcami Bochni. Będzie z nim można porozmawiać w dolnym kościele pod wezwaniem świętego Pawła Apostoła. Spotkanie zaplanowano o godzinie 16.Profesor Piotr Giliński jest socjologiem, ekologiem. Kandydat na premiera studiował w Instytucie Nauk Ekonomicznych oraz w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, doktorat ukończył w Polskiej Akademii Nauk. Przez wiele lat był związany z Instytutem Filozofii i Socjologii PAN, obecnie pracuje na uczelni m.in. w Białymstoku. 1 października 2012 roku został ogłoszony przez PiS jako kandydat na premiera technicznego. Wszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie złożony wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Kandydat PiS na premiera rządu technicznego twierdzi, że skompletował już swój przyszły gabinet, choć nie chce podać do publicznej wiadomości żadnych nazwisk. Profesor tłumaczy, że na pierwszy ogień pójdzie pięć najważniejszych decyzji: zastąpienie rządu Donalda Tuska, gabinetem złożonym z ekspertów, niezbędne jest natychmiastowe wprowadzenie w życie decyzji przeciwdziałających kryzysowi gospodarki, państwa i społeczeństwa, sprawne administrowanie krajem, przedstawienie wizji rozwojowej Polski oraz strategii wprowadzania niezbędnych, długofalowych reform oraz zmiana stylu uprawiania polityki w Polsce.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (4)
 
Region: Lipnica Murowana nie tylko palmami stoi
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 11 stycznia 2013 23:40

lipnickagwiazdaO tym, że w Lipnicy Murowanej kultywowane są od lat tradycje ludowe wiadomo nie od dzisiaj. Oczywiście znakomitej większości z nas, nie tylko Małopolanom, ale naszym rodakom w kraju i poza nim, to miejsce kojarzy się z wielkimi palmami. Ale nie tylko palmy to symbol miasteczka.Od lat organizowane są tutaj spotkania grup kolędniczych z całego regionu. Liczba zgłoszonych wykonawców jest w tym roku tak duża, że występy artystyczne trzeba było podzielić na dwa dni: 19 i 20 stycznia. To wtedy scena miejscowego Domu Kultury zamieni się w wielka arenę kolędniczą. Po raz 31 spotkamy się na wspólnym kolędowaniu w Lipnicy Murowanej. Zapewniamy wiele atrakcji – mówią organizatorzy. Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej zadbają o atmosferę godną powagi spraw przedstawianych przez kolędników. A w tym roku zgłoszono: osiem grup dziecięcych; dziewięć młodzieżowych; 11 grup seniorów. Pierwsze dwie zaprezentują się w sobotę, a starsi w niedzielę. Nad sprawnym przebiegiem imprezy będzie czuwało jury w składzie: Stanisław Węglarz – etnolog; Maria Cetera – etnograf; Jadwiga Adamczyk – muzyk; Benedykt Kafel – etnograf; Magdalena Kroh – etnograf oraz Aleksander Smaga – muzyk. Zapraszamy 19 i 20 stycznia do Lipnicy Murowanej na „lipnicką Gwiazdę”. Naprawdę warto.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 7

pr032016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Tarnów: parking "park & ride" świeci pustkami

  20 aut może zaparkować wzdłuż ul. Krakowskiej pod PKS-em, ale postawiono tam zakaz parkowania, żeby ...

 • Gmina Brzesko: Program 500 plus

  Czy te 800zł to dochód brutto czy netto ???

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  gdyby niektórzy dyrektorzy jednostek co roku nie "dawali" sobie podwyżek i swoim pożal się Boże zast...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  a wujek Rysiek to zatrudnił tą z Bochni i jeszcze innych paru pociotków i teraz mamy to co widać !

 • Brzesko. Miasto wybuduje oczyszczalnie ścieków?

  Trzeba w końcu oczyścić uszwice a winnych karać konkretnie.Scieki są cały czas wpuszczane i wszyscy...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  jak to kto? wujek Andrzej smilies/smiley.gif

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  O jak by byłó pięknie, gdyby tak połowę tych "fachowców" z tytułami licencjata brzeskiej wszechnic...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  Najwyższa pora! koniec z tymi urzednikami darmozjadami i prozniakami!

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .