Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Sejmik: W sobotę pierwsza sesja
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 25 listopada 2014 13:51

W sobotę 29 listopada pierwszy raz zbierze się nowo wybrany Sejmik Województwa Małopolskiego. Obrady rozpoczną się o godz. 11. przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie, w sali sesyjnej na VII piętrze. Podczas sesji nowo wybrani radni złożą ślubowanie, wybiorą przewodniczącego sejmiku i jego zastępcę. W oczekiwaniu na pierwszą sesję wyłonionego w wyborach samorządowych Sejmiku Województwa Małopolskiego, przypominamy najważniejsze fakty związane z tym organem samorządu. O czym decydują radni? Jak wybierają przewodniczącego sejmiku? Odpowiedzi na te pytania – poniżej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region: Minister Skarbu Państwa z wizytą w Grupie Azoty
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 24 listopada 2014 20:49

GA 24.11 1-1Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński był dzisiaj gościem w tarnowskich Azotach. – Planowane przez Grupę Azoty inwestycje to dowód na to, że konsolidacja polskiej chemii przynosi wymierne efekty – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa podczas poniedziałkowej wizyty w siedzibie Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Na spotkaniu przedstawiciele Zarządu Spółki przedstawili szefowi resortu strategię rozwoju oraz plany inwestycyjne do roku 2020. W czasie najbliższych 4 lat Grupa Azoty w samym Tarnowie planuje zainwestować przeszło 900 mln zł. Zarząd Grupy Azoty podczas spotkania w tarnowskiej siedzibie Spółki zapoznał szefa resortu ze strategią rozwoju na lata 2014 – 2020 oraz projektami inwestycyjnymi całej Grupy Kapitałowej, których realizacja zaplanowana jest na okres najbliższych 6 lat.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Jarosław Kaczyński w Tarnowie i Nowym Sączu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 22 listopada 2014 23:49

Jarosław Kaczyński spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Tarnowa. Namawiał do oddania głosu na kandydata Prawa Sprawiedliwości w wyborach na urząd prezydenta miasta,  na Kazimierza Koprowskiego. Jego zdaniem tylko w ten sposób można odsunąć Platformę Obywatelska od miasta. – To doskonały kandydat: doświadczony, merytorycznie przygotowany do pełnienia funkcji włodarza Tarnowa. To osoba prawa, szlachetna, właśnie takich ludzi potrzebujemy w samorządach – tłumaczył lider Prawa Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński nie ukrywał rozgoryczenia sytuacją polityczną w Polsce. – Wybory zostały zorganizowane „pod dyktando pewnych sił politycznych, doszło do wielu cudów nad urnami” – grzmiał Jarosław Kaczyński.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
W sobotę Jarosław Kaczyński przyjedzie do Tarnowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 listopada 2014 21:21

PTR 2003Jarosław Kaczyński, prezes Prawa Sprawiedliwości, w latach 2006 – 2007 premier RP, spotka się w sobotę z mieszkańcami Tarnowa. Później odwiedzi Nowy Sącz. Spotkanie w Sali Lustrzanej w Tarnowie rozpocznie się o godzinie 15. Jarosław Kaczyński będzie namawiał mieszkańców miasta, to poparcia w drugiej turze wyborów prezydenckich w Tarnowie, Kazimierz Koprowskiego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
IV Tarnowskie Dni Cecyliańskie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 14 listopada 2014 10:54

Koncerty, warsztaty, ogólnopolski konkurs organowy oraz jubileusz siedemdziesiątych urodzin ks. prof. Andrzeja Zająca – tak zapowiadają się IV Tarnowskie Dni Cecyliańskie. Odbędą się one w dniach od 15 do 22 listopada, pod honorowym patronatem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Okazją do ich zorganizowania jest przypadające 22 listopada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Dni Cecyliańskie rozpoczną się 15 listopada. Pierwszy z koncertów odbędzie się już 16 listopada. W kościele pw. NSPJ w Tarnowie, o godz. 15.00 wystąpi Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Urszula Gacek konsulem RP w Nowym Jorku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 06 listopada 2014 01:41

Urszula Gacek, była senator RP, była poseł do Parlamentu Europejskiego, a wcześniej szefowa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Plastikowa Dolina zostanie konsulem Polski w Nowym Jorku. To jedna z najbardziej prestiżowych placówek dyplomatycznych. Pozytywnie zaopiniowała ją Komisja Spraw Zagranicznych polskiego Sejmu. Nominacja to kwestia dni – twierdzą nasi informatorzy. Z naszych informacji wynika, że placówkę przejmie już 1 grudnia 2014 roku. Dzisiaj na komisji mówiła: Sama się wywodzę ze środowiska polonijnego, nieco innego, brytyjskiego, niemniej jednak jako córka Sybiraka i żołnierza Armii Andersa, a nawet honorowy członek Stowarzyszenia Kombatantów Polskich zapewniam o szacunku dla osób starszych, kombatantów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Bochnia: Napad na właściciela kantoru. Trwa obława
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 27 października 2014 22:34

W Bochni trwa obława. Policja szuka mężczyzny, w wieku około 45 – 50 lat, który śmiertelnie postrzelił właściciela kantoru oraz ranił kobietę. Do strzelanina doszło na os. Niepodległości. – Dzisiaj około godz. 17.20 przed blokiem nr 11 przy ul. Legionów Polskich mężczyzna strzelił śmiertelnie do właściciela kantoru i postrzelił kobietę. Po napadzie uciekł w kierunku centrum miasta. – Na chwilę obecną policjanci skupiają się na czynnościach mających na celu schwytanie mężczyzny w wieku ok. 45-50 lat, średniego wzrostu, ubranego w odzież koloru ciemnego. Mężczyzna ten może posiadać przy sobie torbę lub reklamówkę - - mówi Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji. – Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do bocheńskiego szpitala. - Obrażenia ciała mogą wskazywać na użycie broni palnej, czyli na postrzelenie. Właściciel kantoru zmarł w szpitalu. Kobieta jest lżej ranna. Wkrótce okazało się, że ranny mężczyzna zmarł w szpitalu. – dodaje Ostręga. Policja apeluje: Jeżeli ktoś widział mężczyznę mogącego odpowiadać rysopisowi, udającego się w podanych godzinach do centrum miasta, prosimy o kontakt do Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Wierzchosławice: Zaduszki Witosowe
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 27 października 2014 00:27

Po raz drugi prezydent Polski wziął udział w Zadyszkach Witosowych, które tradycyjnie, na przełomie października i listopada, odbywają się w rodzinnych stronach trzykrotnego premiera Polski, Wincentego Witosa. - Tu przy grobie Wincentego Witosa rozważamy, modlimy się i szukamy tego, co jest ważne do przekazania następnym pokoleniom" - powiedział prezydent. Zaduszki Witosowe rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Wierzchosławicach pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Potem uczestnicy na cmentarzu w Wierzchosławicach złożyli wiązanki przy grobie Witosa. Nie zabrakło ludowców z powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 33

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .