Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Edward Czesak został pełnomocnikiem okręgowym PiS
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 23 listopada 2011 22:12

Edward Czesak, brzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie wyborów lokalnych władz partii. To zadanie powierzył mu goszczący we wtorek w Tarnowie Jarosław Kaczyński, prezes PiS-u. Nowe lokalne władze partii zostaną wybrane na dwa lata, a nie jak dotychczas na cztery. Taką zmianę zakłada statut Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania w Tarnowie Jarosław Kaczyński mówił, że powołanie klubu Solidarna Polska szkodzi polskiej prawicy. Prezes PiS-u mówił, że takie działanie wzmocni siłę innych ugrupowań politycznych. Wzmocnienie lokalnych struktur partii zapowiada poseł Edward Czesak. Jak Podczas najbliższych spotkań z działaczami PiS-u będzie chciał jasnych deklaracji do jakiej formacji politycznej chcą należeć. Brzeski poseł będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie wyborów nowych lokalnych struktur partii Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Jarosław Kaczyński w Tarnowie
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 22 listopada 2011 21:44
jkaczynskiJarosław Kaczyński przyjechał we wtorek do Tarnowa na spotkanie z mieszkańcami miasta i działaczami PiS. Mówił m.in. o inicjatywie wywodzących się z PiS polityków, którzy utworzyli w Sejmie klub Solidarna Polska, oraz o wykluczonych z PiS europosłach (Zbigniew Ziobro, Tadeusz Cymański i Jacek Kurski). „Tarnów jest jednym z ośrodków tej niefortunnej w naszym przekonaniu inicjatywy politycznej i w związku z tym przyjechałem tutaj, żeby mówić o tym z członkami naszej partii i obywatelami” - wyjaśnił na spotkaniu z lokalnymi mediami.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (2)
 
Parlament: Sztorc wiceprzewodniczącym komisji do Spraw UE
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 21 listopada 2011 18:21

ptr_5422W sobotę podczas obrad plenarnych posłowie ustalili, kto będzie zasiadał w komisji do Spraw Unii Europejskiej. Na inauguracyjnym posiedzeniu zostali wyłonieni członkowie prezydium. Wiceprzewodniczącym komisji został wybrany Andrzej Sztorc z PSL. W komisji zasiada również Edward Czesak z PiS.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region: Budzanowski zastąpił Grada
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 17 listopada 2011 12:12
agradrzadPremier Donald Tusk przedstawił skład nowego rządu. Zaprzysiężenie gabinetu odbędzie się jutro rano w Pałacu Prezydenckim. Potem w Sejmie premier wygłosi expose. Po debacie posłowie będą głosować nad wotum zaufania dla rządu. Posady zachowało 8 ministrów z 18. Ministrem Skarbu nie jest już Aleksander Grad, którego na stanowisku zastąpił Mikołaj Budzanowski. Sam Grad jeszcze przed wyborami publicznie informował, iż nie będzie zabiegał o fotel ministra na nastepną kadencję. Jednak w ostatnich dniach pojawiły się informacje, iż Aleksander Grad nadal będzie kierował resortem skarbu. Ministrem pracy i polityki społecznej został Władysaw Kosiniak - Kamsz, którego ojciec pochodzi z Powiśla.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Kto Ziobrystą ? Kto Kaczystą ?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 16 listopada 2011 22:00

Polityczna arena została w ostatnich dniach zdominowana przez wydarzenia związane z rozłamem w szeregach PiS. Okazało się, że po stronie Tadeusza Cymańskiego, Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobry stanęło trzech parlamentarzystów z okręgu nr 15. Czy tarnowskim strukturom PiS grozi konflikt na miarę tego, jaki ma miejsce w „centrali”? Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od tego, kiedy z PiS zostali wykluczeni trzej europarlamentarzyści. 14 listopada rzecznik polityczny PiS Adam Hofman poinformował o wykluczeniu z szeregów Prawa i Sprawiedliwości tych parlamentarzystów, którzy wstąpili do klubu Solidarna Polska. Podjęta w tej sprawie miała wejść w życie kilka dni później, konkretnie 18 listopada. Hofman jednocześnie dał do zrozumienia, że jeśli ktoś zechce powrócić do klubu PiS, to nikt nie będzie mu drogi zamykać.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Edward Czesak nie zamierza opuszczać PiS
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 14 listopada 2011 15:40

Nie zamierzam opuścić Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, a tym bardziej partii- deklaruje poseł Edward Czesak. Brzeski parlamentarzysta w Sejmie zasiadł po raz trzeci. Zmienił za to fotel w którym siedzi w budynku przy Wiejskiej w Warszawie. Edward Czesak  zajmuje teraz miejsce w trzeciej sejmowej ławie, tuż za Jarosławem Kaczyńskim, prezesem PiS-u. Poseł Czesak w szeregi Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2002 roku. Brzeski parlamentarzysta jest  szefem tarnowskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Dziewięcioro wspaniałych
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 13 listopada 2011 22:19
8 listopada rozpoczęła się kolejna VII kadencja Sejmu RP. Okręg tarnowski reprezentuje dziewięcioro parlamentarzystów. Jedna kobieta i ośmiu mężczyzn. Siedmioro doświadczonych posłów i dwóch debiutantów. Najstarszego od najmłodszego dzieli różnica 43 lat. Dlaczego Włodzimierz Bernacki zdecydował się kandydować? W jakiej sprawie interpelowała Urszula Augustyn? Jak Aleksander Grad definiuje swoje nazwisko? Jaki jest ulubiony dowcip Edwarda Czesaka? Na czyim weselu grał syn Józefa Rojka? W jaki sposób Robert Wardzała (nie swoim zdaniem) dostał się do Sejmu? Jakie motocykle posiada Michał Wojtkiewicz? Kto jest politycznym autorytetem Andrzeja Sztorca? Czy Jan Ziobro spokrewniony jest z europarlamentarzystą o takimi samym nazwisku? Odpowiedzi na te pytania zawarte są w najbliższym wydaniu Przeglądu Regionalnego (w nowym dodatku Przegląd Paralemtarny). Przedstawiamy w nim także stan majątkowy posłów poprzednich kadencji, ich dokonania oraz zainteresowania.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Kosiniak - Kamysz ministrem zdrowia?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 09 listopada 2011 18:04
Władysław Kosiniak-Kamysz, 30-letni sekretarz Naczelny Komitetu Wykonawczego PSL i absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ma zostać nowym ministrem zdrowia w rządzie PO-PSL - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez TVN. Dotychczasowa szefowa resortu zdrowia, Ewa Kopacz, została 8 listopada wybrana na stanowisko marszałka Sejmu. Rada Naczelna PSL ma dziś zatwierdzić koalicję rządową z Platformą Obywatelską. Ludowcy powtarzają, że chcą zachowania resortów, którymi dotychczas kierowali - są to resorty gospodarki, rolnictwa i pracy.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 21 22 23 24 25 26 następna > ostatnia >>

Strona 25 z 26

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .