Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 25.10Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Zatroskany reporter (0)
 • 25.10 Premiera spektaklu (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10Złotka z Lewniowej (0)
 • 25.10Nammobus na placu (0)
 • 24.10Łoniowa. Posłowie u strażaków (0)
 • 22.10Modele RC - Prezent dla dziecka (0)
 • 20.10Brzesko: Oddaj procent na szpital (0)
 • 20.10Czchów. Limanowa na „dywaniku” o rzecznika (0)
 • 20.10Brzesko: Dzień kobiet (0)
 • 20.10Miliony dla poloni (0)
 • 20.10Pierwsza pomoc (0)
 • 20.10Brzesko: Ofiarom przestępst (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Betlejemskie Światło Pokoju
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 29 grudnia 2009 11:35

betlejemAkcja "Betlejemskie Światło Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dla osób samotnych w Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 28 grudnia 2009 23:49

W Gminie Szczurowa tradycyjnie, już po raz 24 -ty przygotowana została przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej "Wigilia dla Osób Samotnych. Na ten jedyny i szczególny dzień w roku przybyło 90 osób. Podczas wigilii uczestnicy mieli okazję do spotkania z przedstawicielami władzy samorządowej, służby zdrowia, oraz osobami duchownymi. Tegoroczna uroczystość odbyła się 23 grudnia br. o godz. 12.00 w Sali Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej, rozpoczynając się Mszą Św. odprawioną przez Księdza Proboszcza Wiesława Majkę z Parafii Szczurowa. W Koncelebrze udział wziął Ksiądz Jubilat Stanisław Ryczek z Woli Przemykowskiej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Opłatek w Strzelcach Wielkich
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 25 grudnia 2009 15:52
jaselkastrzelceSpotkania wigilijne w SP w Strzelcach Wielkich należą już do tradycji. Również w tym roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, członkowie kółka teatralnego pod opieką pani Doroty Walas przygotowali niezwykle ciekawą inscenizację baśni J.Ch. Andersena pt.: „Krasnoludek”, na którą zaprosili nauczycieli, Radę Rodziców oraz wszystkich uczniów. Po inscenizacji przyszedł czas na świąteczne życzenia. Część artystyczną wzbogacił występ grupy uczniów grających na fletach staropolskie kolędy i pastorałki .Koncert młodych flecistów zorganizował pan Michał Pastuch. Po występach był opłatek, życzenia, kolędy, pyszny poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców i serdeczne rozmowy. Rodzinna atmosfera oraz bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawiły, że było to wyjątkowe spotkanie pełne refleksji i wzruszeń.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Nie tylko w „Mam talent” mają talent – w Szczurowej również!
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 22 grudnia 2009 11:25

zsPrzekonywali o tym uczestnicy I Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się dn. 7 XII 2009r. w Sali widowiskowo – sportowej Gminnego Centrum Czytelnictwa i Sportu. Mottem konkursu były słowa - „Pokaż na co cię stać, ale nie jeden raz…” - pochodzące z piosenki zespołu Feel. Hasło to wyraża także ideę przedsięwzięcia, jaką jest odkrywanie młodych talentów oraz pokazywanie się od jak najlepszej strony „nie jeden raz” – więc nie tylko na scenie festiwalu, ale również każdego zwykłego dnia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 22 grudnia 2009 11:19
niedzieliskaoplatek17 grudnia w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci naszej szkoły, nauczyciele, pani Dyrektor oraz zaproszeni goście: mgr Jolanta Serwa, mgr Anna Gofron i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia na sali gimnastycznej, które zostało przygotowane przez dzieci pod kierownictwem katechety, ks. Józefa Masłonia. Teksty nawiązujące do Świąt i do dnia wigilii były przeplatane śpiewanymi wspólnie kolędami. Swoje przedstawienie młodzi artyści przedstawili bardzo subtelnie i z wielką wrażliwością. Wszyscy byli głęboko poruszeni, każdy mógł odnaleźć jakąś cząstkę siebie; wszyscy stali się poniekąd nie tylko widzami, ale uczestnikami i świadkami Bożego Narodzenia. Całość ubogaciła piękna dekoracja przygotowana na tę okoliczność. Na zakończenie zaśpiewano kolędę: Bóg się rodzi. Pani Dyrektor mgr inż. Katarzyna Mach złożyła wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej, rodzicom i wszystkim gościom wiele miłości i radości z okazji zbliżających się Świąt. W imieniu rodziców i dzieci przemówiła pani Barbara Wróbel, przewodnicząca Rady Rodziców.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Jubileusz Dyrektora
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 11 grudnia 2009 13:06

10 grudnia 2009 roku, 80 lat kończy wieloletni kierownik i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie, Pan Franciszek Jurkowski. Urodził się w miejscowości Szczawa k. Limanowej. Swą karierę nauczycielską rozpoczął w Biesiadkach, skąd w sierpniu 1952 roku został przeniesiony do Zaborowa na stanowisko kierownika szkoły. Funkcję tę pełnił do roku 1990, a więc przez 38 lat, tj. najdłużej w historii szkoły zaborowskiej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Wyjątkowa zabawa andrzejkowa
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 08 grudnia 2009 13:49

andrzejki1Do tradycji Zespołu Szkół w Szczurowej przeszedł udział uczniów i wychowawców w zabawie andrzejkowej organizowanej dla dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Rehabilitacyjno – Opiekuńczego w Jadownikach Mokrych. W tym roku zabawa odbyła się 25 listopada. W spotkaniu wzięło udział 12 osób z I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego wraz z trójką nauczycieli. Każdego roku młodzież chętnie i z dużym zaangażowaniem bawi się z wychowankami ośrodka oraz uczestnikami turnusów rehabilitacyjnych. Organizowanie wspólnych zabaw przynosi zawsze wiele radości i miłych wspomnień, a także uczy tolerancji i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Projekt edukacyjny w Zaborowie
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 03 grudnia 2009 15:16

zaborowJuż drugi rok w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie realizowany jest projekt pod nazwą ,,Nauka szansą na lepszą przyszłość”, finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Europejskiego Funduszu Społecznego. Wniosek o dofinansowanie został sporządzony w miesiącu kwietniu 2008 roku i złożony w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, gdzie przeszedł pomyślnie weryfikację, co umożliwiło podpisanie umowy. Głównym celem projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej w Zaborowie poprzez ukierunkowanie jej na rozwój kluczowych kompetencji oraz zwiększenie zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 41 42 43 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 43

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .