Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Gmina Iwkowa: Droga ekspresowa z protestami?
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 03 stycznia 2013 22:45

No i zaczęło się. Tylko wójt Iwkowej Bogusław Kamiński ogłosił, że jedna z koncepcji budowy drogi ekspresowej Warszawa – Szczurowa – Brzesko – Nowy Sącz przejdzie rubieżami gminy, a w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. Mieszkańcy gminy Iwkowa są zaniepokojeni tymi planami. Obawiają się, że wytycznie drogi przez Iwkową, spowoduje niepowetowane starty w faunie i florze oraz „zepsuje” – jak to nam powiedział jedne z mieszkańców wsi – turystyczny wizerunek gminy. – Naszym atutem jest cisza i spokój. Jak ktoś wybierze się do nas z Krakowa, to tych ostatnich kilka kilometrów po „dziurawych drogach gminy” jakoś przejedzie. To nawet dla niego atrakcja. Budowa drogi zakłóci ten spokój. Wystarczy zobaczyć, jak na zjazd z autostrady narzekają mieszkańcy ulicy Leśnej w Brzesku. Na budowę takiej jezdni nie będzie naszej zgody – zapowiada grupa inicjatorów protestu. Ale są zdania przeciwne. Dla innych mieszkańców gminy, budowa takiej drogi to szansa na rozwój gospodarczy. Ich zdaniem przyczyni się to do ożywienia handlu, usług, powstaną może nowe miejsca pracy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (9)
 
W Iwkowej późno, ale dobre i to
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 18 października 2012 19:52

Iwkowa, to jedyna gmina w powiecie brzeskim i jedna z nielicznych w Małopolsce, która nie ma sieci wodociągowej wybudowanej przez gminę. – Ci, którzy mieszkają na wzniesieniach od lat borykają się z dramatycznym brakiem wody – utyskują mieszkańcy gminy. W tym roku brak wody jest szczególnie odczuwalny. W efekcie co najmniej kilkadziesiąt gospodarstw rolnych ma spore problemy z zaopatrzeniem w wodę pitną. – Cierpią na tym nie tylko mieszkańcy, ale i zwierzęta domowe. Kto jest temu winny, w sąsiednich gminach jest wodociąg. Dlaczego u nas go nie ma. Czy my jesteśmy gorsi od naszych sąsiadów z Gnojnika czy Czchowa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa wodociągów w naszym terenie, nie jest prosta, ale trzeba się z tym zmierzyć, a nie chować głowę w  piasek – napisał w liście do naszej redakcji jeden z mieszkańców Połomia Małego (zastrzegł dane do wiadomości naszej redakcji). Sprawdziliśmy. Faktem jest, że w Iwkowej nie ma do tej pory ani metra wodociągu gminnego. Ma się to zmienić, bo gmina rozpisała przetarg. Za dwa lata woda ma pojawić się u niektórych mieszkańców. Dobre i tyle: lepiej późno niż wcale.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (3)
 
Spotkanie ludowców w Iwkowej
WYDARZENIA - Iwkowa
poniedziałek, 16 stycznia 2012 02:56
W Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej odbyło  się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego. W spotkaniu wzięło udział około 100 osób, w tym włodarze powiatu brzeskiego Starosta Andrzej Potępa, wiceprzewodniczący rady powiatu brzeskiego Tomasz Latocha, a także Burmistrz Czchowa Marek Chudoba oraz wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Organizatorami spotkania był wójt gminy Iwkowa Bogusław Kamiński oraz Czesław Siekierski, eurodeputowany z ramienia PSL.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Hucuły: miłość na całe życie
WYDARZENIA - Iwkowa
sobota, 16 lipca 2011 16:00

Od lat Małopolska i Podkarpacie postrzegane są w Polsce, jako region, w którym hoduje się najwięcej koni. – Od jakiegoś czasu modnym koniem hodowlanym stał się koń huculski, mówi Andrzej Goraus. To wieloletni szef tarnowskiej Stadniny Koni i wiceprezes Polskiego Związku Hodowców Koni Huculskich. Miłość do koni to miłość na całe życie. Andrzej Goraus wspomina, że konie zafascynowały go już w dzieciństwie. I pewno to sprawiło, że swoje życie związał z tymi końmi. Od lat prowadzi także (z rodziną) Gospodarstwa w Woli Radłowskiej. To gospodarstwo funkcjonuje od 1995 r. , wtedy też zostały zakupione tu pierwsze konie. Gospodarstwo zajmuję się hodowlą koni rasy huculskiej i od niedawna koni rasy szlachetnej półkrwi. - Otoczone jest od strony południowo-zachodniej puszczą radłowską. Różnorodność środowisk przyrodniczych sprzyja występowaniu rzadkich gatunków flory i fauny. Duże połacie leśne i obecność zbiorników wodnych przyciągają zarówno myśliwych, wędkarzy jak i grzybiarzy i ludzi pragnących odpocząć z dala od miasta. Na terenie gminy Radłów stwierdzono istnienie ponad 100 gatunków ptaków, w tym wiele chronionych – mówią jego właściciele.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Kulinarne podróże z Bacówką
WYDARZENIA - Iwkowa
sobota, 04 czerwca 2011 14:56

huculszczyznabacowkaHuculszczyzna kojarzy się niemal wszystkim z końmi rasy huculskiej. I słusznie, ale Huculszczyzna to także wspaniała muzyka, kuchnia, niepowtarzalne krajobrazy Karpat Wschodnich i ludzie: mili, serdeczni, gościnni, przywiązani do tradycji. Taką namiastkę Huculszczyzny można było podpatrzeć w Iwkowej. Tamtejsza bacówka Biały Jeleń, bez wątpienia jedna z najlepszych tego typu placówek w Polsce, zorganizowała spotkanie z kulturą Huculską. Były tańce, pieśni, instrumenty charakterystyczne dla tej części Ukrainy, ale także możliwość degustacji tamtejszych potraw regionalnych. Jak mówi Janusz Szot, współwłaściciel Białego Jelenia, to pierwsze z serii spotkań, których celem jest przybliżenie i pokazanie regionalnych smakołyków z całej Europy, a w przyszłości… może i świata. Warto dodać, że przy tutejszej bacówce jest stadnina koni. Jak nie trudno się domyślić koni huculskich. -  Spotkanie w Iwkowej było jednym z wielu, podczas wspólnej, ośmiomiesięcznej wędrówki przez przygotowane specjalnie dla Państwa, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie wydarzenia festiwalowe, będzie można zobaczyć dokonania Hucułów. Głównym organizatorem festiwalu po stronie ukraińskiej jest Towarzystwo Huculszczyzna. Obecna edycja Festiwalu przypada w roku 40. rocznicy śmierci wybitnego Polaka, filozofa, pisarza, autora jednej z największych epopei dotyczących Huculszczyzny – Stanisława Vincenza. To właśnie sam Vincenz wybrał Kraków na miasto swojego ostatniego spoczynku. Niech Vincenzowskie credo ponad etnicznego, ponadnarodowego i ponad religijnego dialogu pozwoli nam wszystkim zmierzać do odkrywania wspólnych korzeni naszej europejskiej kultury –mówią organizatorzy projektu.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Hucuły z Iwkowej dla pomorskich pustelników
WYDARZENIA - Iwkowa
poniedziałek, 28 lutego 2011 20:00
huculyuwNiespełna roczny koń huculski o imieniu LEMON z Bacówki został przekazany w sobotę, 26 lutego, w Iwkowej (powiat brzeski) przez marszałka województwa Marka Sowę i małopolskich hodowców koni franciszkanom z pustelni na Świętej Górze Polanowskiej (powiat koszaliński). Z tej samej hodowli w Iwkowej pochodzą dwa hucuły przekazane 4 lutego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi. Sobotnia uroczystość odbyła się pod patronatem marszałka Województwa Małopolskiego. Lemon tego samego dnia wyruszył w podróż ze swoim nowym opiekunem. Małopolscy hodowcy chcą, aby co roku jeden hucuł był przekazywany na cel wskazany przez marszałka województwa. Ma to być promocja Małopolski, a zarazem koni huculskich.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .