Click on the slide!

Brzesko. Obwodnica z trzy lata?

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 20.04 Czchów. Gmina na targach (0)
 • 19.04 Szczurowa. Majowy weekend z mocą lu... (0)
 • 18.04 Gosprzydowa. Kapitalny remont drogi (0)
 • 17.04 II Brzeski Kiermasz Książki Przeczy... (0)
 • 16.04 Po Perle czas na remizę w Jaworsku (0)
 • 13.04 Rządowy program 500+ w powiecie brz... (0)
 • 12.04 Siłownia w Woli Dębińskiej (0)
 • 12.04 Gnojnik. Za promocję tej dyscypliny... (0)
 • 12.04 Brzesko. Oddali hołd ofiarom smoleń... (0)
 • 09.04 Brzesko. Szósta rocznica katastrofy... (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
 • 09.01 Gmina Dębno z nowym budżetem (0)
 • 25.12 Życzenia dla Czytelników od Edwarda... (0)
 • 12.12 Otwarcie biura poselskiego w Dąbrow... (0)
 • 28.11 Budżet powiatu wstępnie skrojony (0)
 • 27.11 Honorowy Obywatel Gminy Dębno (0)
 • 27.11 Brzesko. Onkologia jest już w szpit... (0)
 • 27.11 Czchów. Nowy radiowóz dla policji (0)
 • 05.11 PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cy... (0)
Plan zagospodarowania przestrzennego w sieci
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 09 lutego 2009 14:28
Plan zagospodarowania przestrzennego gminy Dębno dostępny jest w Internecie. – Jesteśmy czwartą gminą w Polsce, która w ten sposób znacznie ułatwi życie przedsiębiorcom jak i osobom indywidualnym – komentuje Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno. Plan dostępny jest on-line na oficjalnej stronie gminy www.gminadebno.pl. Jest na tyle szczegółowy, że mając numer działki można natychmiast zorientować się jakie jest jej przeznaczanie. Poruszanie się po planie ułatwiają także towarzyszące mu zdjęcia lotnicze. – Dzięki temu inwestor nie ruszając się z domu może zasięgnąć informacji o wielkości i położeniu działek przeznaczonych pod konkretną działalność czy to przemysłową, usługową lub turystyczną. Plan pozwoli uzyskać wiedzę o ich wielkości i otoczeniu. – Do tej pory zdobycie tych informacji wymagało wizyty w urzędzie i zaopatrzenia się w wypis i wyrys działek. Teraz każdy może to zrobić o dowolnej porze, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu – dodaje wójt Gminy Dębno.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
400 tyś. na drogi w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 08 lutego 2009 14:33
Latem tego roku na terenie gminy Dębno planowany jest remont i modernizacja trzech kilometrów dróg gminnych. To efekt decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o przyznaniu gminie 400 tys. zł dotacji na odbudowę zniszczonych nawierzchni. Promesę potwierdzającą taką skalę wsparcia finansowego państwa dla gminy wójt Grzegorz Brach odebrał z rąk wicepremiera Grzegorza Schetyny. Kwota ta stanowić będzie maksymalnie 80 procent ogólnych kosztów planowanych na terenie gminy robót modernizacyjnych na drogach.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Zdewastowowali budynek gminny
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 29 stycznia 2009 00:27
Minimum kilka tysięcy złotych wynoszą straty spowodowane dewastacją budynku komunalnego należącego do Gminy Dębno. Sprawcy najprawdopodobniej dysponowali kluczem do budynku i świadomie doprowadzili do zalania budynku wodą. Budynek, w którym niegdyś mieściła się siedziba Urzędu Gminy, mógłby ulec jeszcze poważniejszym zniszczeniom, gdyby nie pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. Po przekazaniu obiektu samorządowi przez poprzedniego dzierżawcę weszli do środka chcąc przeprowadzić niezbędne prace porządkowe. Od razu zauważyli, że budynek w dużej części jest zalany wodą. Po odczytaniu wskazań wodomierza okazało się, że wylało się 68 m sześciennych wody, w skutek czego pod wodą znalazło się 110 metrów kwadratowych powierzchni budynku. Bliższe oględziny obiektu dały odpowiedź na pytanie, w jaki sposób doszło do wycieku wody. Okazało się, że nieznani sprawcy rozmontowali wężyk do spłuczki wody w ubikacji oraz kran do wody i jednocześnie zatkali spływ wody. Przypuszczalnie posiadali klucze do budynku, ponieważ nigdzie nie stwierdzono śladów włamania.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Nowy ośrodek zdrowia w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 21 stycznia 2009 23:13
Usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, badania analityczne, a w przyszłości także poradnia kardiologiczna, ginekologiczna i stomatologiczna – oto oferta nowego ośrodka zdrowia w Dębnie. W tym samym kompleksie budynków pacjenci będą mogli skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych oraz zaopatrzyć się w leki. Wybudowany przez spółkę HOLI-MED obiekt jest siedzibą Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej to dobra wiadomość dla pacjentów. Po latach mają oni możliwość wyboru oferty medycznej świadczonej przez trzy rożne ośrodki znajdujące się w niedalekiej odległości od siebie. Do wyboru jest wchodzący w skład Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku ośrodek w Woli Dębińskiej oraz przejęty przez prywatną spółkę ośrodek w Porąbce Uszewskiej.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Bez zagrożenia
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 18 stycznia 2009 23:19
- Nie ma żadnego zagrożenia chorobą meningokokową u dzieci w przedszkolu w Maszkienicach – zapewniał Dariusz Krajcarz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podczas spotkania z rodzicami. Doradzał przy tym jak podobnym zagrożeniom zapobiegać w przyszłości. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku stażystka, która pracowała w przedszkolu w Maszkienicach trafiła do szpitala z podejrzeniem inwazyjnej choroby meningokokowej. Mimo że sanepid reagował natychmiast podając odpowiedni antybiotyk dzieciom mogącym mieć kontakt z chorą, rodzice byli pełni obaw. Wizyta dyrektora sanepidu miała pomóc w rozstrzygnięciu wątpliwości. Uczestnicy spotkania usłyszeli jednoznaczne zapewnianie, że niebezpieczeństwa nie ma. - Po upływie 14 dni czyli maksymalnego okresu, w którym może rozwinąć się choroba, nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania. Gdyby któreś z dzieci miało się zarazić byłoby już chore – podkreśl Dariusz Krajcarz. Wyjaśniał też, że dezynfekcja pomieszczeń nie ma żadnego sensu, ponieważ chorobotwórcze bakterie giną w temperaturze poniżej 35 stopni Celsjusza w ciągu godziny.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Placówka Poczty w Woli Dębińskiej
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 13 stycznia 2009 18:15
Poczta Polska jest zainteresowana uruchomieniem oddziału w Woli Dębińskiej. Samorząd propozycję tę traktuje przychylnie tym bardziej, że obecność poczty oznaczałaby dla samorządu regularne dochody z tytułu najmu lokalu. Poczta złożyła już wstępną deklarację w sprawie uruchomienia w Woli Dębińskiej swojego punktu. Najbardziej pożądaną lokalizacja jest budynek znajdujący się tuż przy drodze krajowej nr 4, w którym kiedyś mieścił się Urząd Gminy. W ostatnich latach obiekt wynajmowany był prywatnej firmie, która mimo rezygnacji władz gminy z kontynuowana dzierżawy, nie chciała go opuścić. Sprawa trafiła do sądu, który nakazał eksmisję dzierżawcy. Ewentualny nowy dzierżawca w postaci Poczty Polskiej byłby dla samorządu bardziej interesującym klientem. Za wynajem zaoferował wielokrotnie wyższą stawkę niż firma, która dotychczas korzystała z lokalu. Po stronie samorządu byłoby jednak wykonanie adaptacji obiektu zgodnie z wymaganiami poczty. O wyposażenie i wystrój wnętrza zadbałby już dzierżawca.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
W sieci za darmo
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 06 stycznia 2009 00:45
Wioska internetowa powstała w Łysej Górze. Wspólnym wysiłkiem samorządu, parafii i organizacji pozarządowej uruchomiono centrum wyposażone w kilka stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, z których nieodpłatnie będzie można korzystać przez sześć dni w tygodniu. Lokalu użyczyła parafia oddając do tego celu pomieszczenie w domu parafialnym znajdujące się nieopodal kościoła. O sprzęt komputerowy zadbała gmina, a w urządzeniu całości pomogli przedstawiciele HDK „Krakus” i Akcji Katolickiej. Ze sprzętu korzystać będzie mógł każdy, kto tylko odczuwać będzie taką potrzebą. Stanowiska będą do dyspozycji przez sześć dni w tygodniu od poniedziałku do soboty przez 30 godzin tygodniowo. Centrum znajdować się będzie pod opieką przeszkolonego pracownika. Dzięki niemu mieszkańcy Łysej Góry nie dysponujący własnym komputerem i dostępem do sieci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z programów edukacyjnych będących do dyspozycji samorządu lub też za pośrednictwem sieci zapoznać się z ofertą szkoleniową umożliwiająca podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Internet będzie też do dyspozycji uczniów szukających w nim materiałów niezbędnych do nauki.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Przedszkolanka z objawami sepsy
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 02 stycznia 2009 19:18
Przymusową kurację antybiotykami przeszły przedszkolaki z Maszkienic. Opiekująca się nimi nauczycielka w ciężkim stanie trafiła do szpitala z podejrzeniem zakażenia meningokokami. Obecnie trwają badania w Klinice Chorób Zakaźnych w Krakowie. Lekarze rodzinni z powiatu brzeskiego zostali poinformowani, aby pacjentów, którzy zgłaszają się z objawami grypy dodatkowo przepytali, bo chora kobieta bawiła się w drugi dzień świąt na jednej z brzeskich dyskotek. -Do brzeskiego szpitala z gorączką, wymiotami oraz wysypką trafiła młoda kobieta- mówi Adam Smoucha, zastępca dyrektora placówki. Ponieważ była ona pracownicą przedszkola w Maszkienicach został powiadomiony inspektorat sanitarny, a także wszyscy lekarze rodzinni, bowiem kobieta bawiła się na jednej z brzeskich dyskotek- mówi lekarz Jarosław Zachara. Lekarze uspokajają jednak, że nie ma powodów do paniki.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 61 62 63 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 63

pr032016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Tarnów: parking "park & ride" świeci pustkami

  20 aut może zaparkować wzdłuż ul. Krakowskiej pod PKS-em, ale postawiono tam zakaz parkowania, żeby ...

 • Gmina Brzesko: Program 500 plus

  Czy te 800zł to dochód brutto czy netto ???

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  gdyby niektórzy dyrektorzy jednostek co roku nie "dawali" sobie podwyżek i swoim pożal się Boże zast...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  a wujek Rysiek to zatrudnił tą z Bochni i jeszcze innych paru pociotków i teraz mamy to co widać !

 • Brzesko. Miasto wybuduje oczyszczalnie ścieków?

  Trzeba w końcu oczyścić uszwice a winnych karać konkretnie.Scieki są cały czas wpuszczane i wszyscy...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  jak to kto? wujek Andrzej smilies/smiley.gif

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  O jak by byłó pięknie, gdyby tak połowę tych "fachowców" z tytułami licencjata brzeskiej wszechnic...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  Najwyższa pora! koniec z tymi urzednikami darmozjadami i prozniakami!

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .