Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Czchów. Wielkie gabaryty za darmo
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 12 marca 2017 20:27

Już niebawem firma DIMARCO przeprowadzi wywóz odpadów wielkogabarytowych w następujących terminach: 20 marca 2017 r. (poniedziałek) - Biskupice Melsztyńskie, Domosławice i Złota; 21 marca 2017 r. (wtorek) – Czchów; 27 marca 2017 r. (poniedziałek) - Piaski-Drużków, Wytrzyszczka i Będzieszyna; 29 marca 2017 r. (środa) - Jurków i Tworkowa; 30 marca 2017 r. (czwartek) – Tymowa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Domosławice. Koncert u mistrza
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 03 marca 2017 20:22

To było bardzo ciekawe wydarzenie artystyczne. Mówię o Wielkim Koncercie Noworocznym Szkoły Muzycznej I stopnia z Domosławic, który odbył się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Już samo „zaproszenie przez mistrza” do Centrum, jest sporym wyróżnieniem. Tym bardziej, że Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach ma zaledwie kilkuletnią historię, ale zdobywa sukcesy, koncertuje, uczniowie i nauczyciele indywidualnie się rozwijają i biorą udział w prestiżowych wydarzeniach muzycznych z chlubą dla gminy, całego regionu, a przede wszystkim dla szkoły, uczniów i ich rodziców. Pod koniec stycznia odbyły się koncert noworoczny, na którym zaprezentowała się cała szkoła muzyczna – w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach oraz w Kąśnej Dolnej, a następnie w Łososinie. Szkoła z Domosłąwic ma kilka filii. We wrześniu 2016 roku, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Paleśnicy zainaugurowano pracę szóstej już filii Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ks. J. Tischnera w Domosławicach. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba podkreśla nietuzinkowe osiągnięcia jedynej tego typu szkoły w Polsce. – Uczyniliśmy coś, co jeszcze 5 lat temu nikomu się nie śniło nawet – mówi Chudoba. – Chcę podkreślić, że czynimy starania o uruchomienie na bazie istniejącej już, szkoły muzycznej II stopnia. Jednocześnie gmina zabiega o środki na remont budynku, w którym planowano uruchomienie Domu Nauczyciela, z przeznaczeniem na siedzibę Szkoły Muzycznej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Rozmowa z Markiem Chudobą, burmistrzem Czchowa
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 27 lutego 2017 23:24

- Reforma edukacji, likwidacja gimnazjów i wprowadzenie w to miejsce ośmioletnich szkół podstawowych oraz czteroletnich liceów, pięcioletnich techników i trzyletnich zasadniczych szkół zawodowych, stała się faktem. Jak w tej sytuacji będzie wyglądała sieć szkolna w gminie Czchów.

- Niedawno Rada Miejska w Czchowie podjęła uchwałę w sprawie reorganizacji sieci szkolnej. W jej wyniku zostanie docelowo zlikwidowane Gimnazjum Publiczne w Czchowie. Wszyscy uczniowie będą uczyli się w Szkole Podstawowej w Czchowie. Zespoły Szkolne zostaną natomiast przekształcone w Publiczne Szkoły Podstawowe. Ostatecznie będzie ich na terenie naszej gminy sześć: w Złotej, Domosławicach, Jurkowie, Tymowej, Tworkowej i Czchowie. Sieć przedszkoli nie ulegnie zmianie. Likwidacja gimnazjum wynika wprost z zapisu ustawy. Trudno sobie wyobrazić, by na kanwie Gimnazjum w Czchowie, tworzyć drugą szkołę podstawową w stolicy naszej gminy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Tymowa. Dwulatek pod kołami auta
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 24 lutego 2017 17:41

Policja ustali, jak doszło do tego, że dwuletnie dziecko (chłopiec) znalazł się pod kołami samochodu. Okazało się, że jego mama wyjeżdżając z garażu ze swojego domu potrąciła dwulatka. –  Bo wypadku doszło w Tymowej w gminie Czchów. Jak na razie ustalamy przyczyny wypadku. Kobieta jest w szoku – mówi Ewelina Buda z brzeskiej policji. Malucha z do jednego z krakowskich szpitali przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w ciężkim stanie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Złote i Diamentowe Gody z medalami od prezydenta
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 20 lutego 2017 00:00

Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie – słowa świętego Jana Pawła II, Papieża – Polaka, były mottem uroczystości jubileuszu par małżeńskich. – Zawsze, kiedy wręczam Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, wzruszam się. I nie jest to bynajmniej frazes uświęcony potrzebą chwili. Przyszło Wam żyć i wychować dzieci w trudnych czasach, ale miłość i wzajemny szacunek, pomogły dożyć tak wspaniałego jubileuszu – mówił podczas jubileuszu par małżeńskich, Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gmina Czchów: Sporo na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 23 stycznia 2017 22:31

Rada Miejska w Czchowie uchwaliła budżet na 2017 rok. – Sporo, na temat wydatków i zamierzeń inwestycyjnych samorządu, mówiliśmy podczas komisji problemowych. Dlatego podczas sesji, sprawa budżetu nie budziła tyle emocji. Budżet na 2017 rok uwzględnia nie tylko wiele inwestycji, ale także zabezpiecza najważniejsze potrzeby gminy i jej mieszkańców – ocenia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Wraz z budżetem na ten rok radni przyjęli wieloletni plan finansowy, obejmujący lata 2017 – 2025.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Sprzęt od WOŚP
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 17 stycznia 2017 00:53

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców gminy Czchów. Dzięki staraniom czynionym przez kierownictwo Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Czchowie oraz władze Gminy Czchów Zakład Opiekuńczo-Leczniczy został doposażony w sprzęt medyczny przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Otrzymane wyposażenie to zarówno sprzęt medyczny (aparat EKG, ssaki, inhalatory) jak i wyposażenie szpitala (materace, łóżka w liczbie 20 sztuk). Łączna wartość przekazanego sprzętu zamknęła się kwotą 210 000 zł.
Dzięki pozyskanemu wyposażeniu znacząco poprawi się jakość świadczonych usług, a zaoszczędzone w ten sposób środki pozwolą na zwiększenie wynagrodzeń obsługi.  Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to podmiot świadczący swoje usługi w sferze opieki nad osobami starszymi, które ze względu na swój stan zdrowia wymagają intensywnej i specjalistycznej opieki. – Obecnie coraz więcej uwagi poświęcamy osobom starszym i schorowanym, przeznaczamy rokrocznie dodatkowe środki finansowe na ten cel, dlatego pozyskanie takiego wsparcia jest bardzo pomocne. Cieszymy się, że poprzez takie zewnętrzne wsparcie nasz zakład opiekuńczo-leczniczy może jeszcze lepiej realizować swoje zadania – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Gmina wspiera obywateli
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 13 stycznia 2017 18:51

E - usługi wielkim krokiem wkroczyły  w nasze codzienne życie. Jakkolwiek dlatego nam jeszcze do takich krajów rozwiniętych jak chociażby Wielka Brytania, ale z roku na rok zakres spraw i urzędów, w których można coś załatwić za pomocą Internetu jest większy. W dobie cyfryzacji niezbędne jest podejmowanie działań, które umożliwią mieszkańcom gminy zdobywanie nowych umiejętności w tej sferze, bez których coraz częściej  trudno wyobrazić sobie codzienne życie" - Marek Chudoba Burmistrz Czchowa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 48

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .