Click on the slide!

Brzesko. Potrójne święto

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 25.10 Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Czchów ma rację w sporze z Limanową... (0)
 • 25.10 Brzesko. Potrójne święto (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10 Biadoliny Szlacheckie. Scena niemal... (0)
 • 25.10 Brzesko. W zdrowym ciele… (0)
 • 24.10 Modele RC - Prezent dla dziecka (0)
 • 22.10 Powiat. Sesja pod znakiem oświaty (0)
 • 20.10 Niedzielska gościły uczniów z całej... (0)
 • 20.10 Gmina Dębno. Pamiętali o oświacie... (0)
 • 20.10 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
 • 31.05 Brzesko. Miasto pod wodą (0)
 • 07.05 Brzesko. Strażackie uroczystości (0)
 • 30.04 III Bieg po Flagę (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
Brzesko. Hala przy „Trójce”
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 26 września 2016 23:34

Kosztowała w sumie ponad 6.5 miliona złotych, ale naprawdę robi wrażenie. To jeden z największych tego typu obiektów w powiecie brzeskim, jak i w regionie tarnowskim. Hala widowiskowo – sportowa w Brzesku, bo o tym obiekcie mowa, została dzisiaj oficjalnie oddana do użytku. Nowoczesna bryła budynku nie umknęła uwadze wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego, który w imieniu premier Beaty Szydło, odczytał list gratulacyjny. Prezes Rady Ministrów w okolicznościowy adresie, skierowanym na ręce burmistrza Grzegorza Wawryki oraz dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku (to przy tej placówce powstała hala) napisała: Najnowszym symbolem zmian, dumą Waszą i całego Brzeska, stanie się otwierana dzisiaj uroczyście nowa hala sportowa. Wierze, że ta imponująca inwestycja będzie dla mieszkańców Waszego pięknego miasta inspiracją do uprawiania sportu ”. Minister Stawiarski podkreślał, że wrażenie robi przeszklony obiekt, jak i wielkie zaangażowanie władz samorządowych miasta, w rozwój kultury fizycznej i sportu. Gratulował w imieniu pani premier, ministra sportu i własnym.


Goście dopisali

Po  południu  oddano do użytku supernowoczesną halę sportową, jaka powstała  przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Jak podkreślali goście wydarzenie to znakomicie wpisało się w jubileusz 50-lecia szkoły. A znamienitych przedstawicieli świata polityki, samorządu i sportu nie brakowało. Zacznijmy tę „wyliczankę” właśnie od sportu.  Gościem specjalnym był Wojciech Wojdak, pływak, olimpijczyk, mistrz Polski i Europy, wychowanek „Brzeskiego Wikinga – sekcji pływackiej, która działa przy Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Świat polityki reprezentowali wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, wicewojewoda Józef Gawron, poseł Józefa Szczurek-Żelazko, europoseł Edward Czesak, natomiast władze samorządowe z burmistrzem Grzegorzem Wawryką i przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Ojczykiem oraz radnymi (Adam Kwaśniak, Krzysztof Kolbusz, Bogusław Babicz, Anna Lubowiecka, Krzysztof  Stępak, Barbara Borowiecka, Jerzy Gawiak, Edward Knaga oraz Kazimierz Sprosi)  na czele władz oświatowych był przedstawiciel Kuratorium Oświaty Artur Kuciłowski. Powiat brzeski reprezentowali starosta Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg oraz przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk, był wójt Gnojnika Sławomir Paterek oraz przedstawiciele służb mundurowych, prezesi  gminnych klubów sportowych, dyrektorzy szkół, księża, nauczyciele, uczniowie. Poseł Edward Czesak dziękował nauczycielom pracującym w „Trójce”. – Za to wielkie serce i zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia, w tym trzech moich córek, należą się Wam wielkie podziękowania. Cieszy mnie, że dzisiaj świętujemy nie tylko jubileusz szkoły, ale także oddanie do użytku nowej hali widowiskowo – sportowej – mówił poseł Edward Czesak. Poseł Józefa Szczurek – Żelazko nawiązała do słów wypowiedzianych przez prałata, księdza Józefa Drabika.  – Wierzę, że ten obiekt przyczyni się do rozwoju fizycznego, ale i duchowego naszej młodzieży. Całej szkolnej społeczności składam najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Jestem przekonana, że skorzystają na tym wszyscy - podkreślała poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Starosta Andrzej Potępa mówił, że z jego obserwacji wynika, że tak zlokalizowany obiekt będzie służył przez siedem dni w tygodniu, przez kilkanaście godzin dziennie. – Gratuluję władzom gminy z burmistrzem na czele – dodał starosta Potępa. Były burmistrz Brzeska, były poseł a dzisiaj wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Jan Musiał wspominał czasy, kiedy był uczniem „Trójki”. – Spotkałem tutaj wielu wspaniałych nauczycieli, którym za opiekę, za wychowanie i wiedzę, dziękuję. Trudno sobie wyobrazić moje życie bez tego ukształtowania mojego charakteru w tej szkole – tłumaczył Jan Musiał.

Samorząd dumny

Dodajmy, że w uroczystym przecięciu wstęgi, oprócz zaproszonych gości brali udział uczniowie „trójki”, ich nauczyciele ,dyrektor szkoły Dorota Wójcik oraz rodzice. - Z okazji jubileuszu szkoły gratuluję wszystkim nauczycielom znakomitych osiągnięć. Mury tej szacownej placówki opuścili absolwenci, którzy rozsławiają imię naszego miasta - mówił burmistrz Grzegorz Wawryka. - Oddajemy do użytku największą halę sportową w gminie, a to sprawia, że stajemy się miastem z najlepszą bazą sportową w Małopolsce. Dziękuję radnym ostatnich trzech kadencji, którzy wspierali budowę, przypomnę, że kosztowała ona 6,5 miliona złotych, w tym półtora miliona dotacji z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. - Dziękuję burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce, radnym który nie szczędzili trudu i pieniędzy na budowę hali  - mówiła w czasie uroczystości Dorota Wójcik. Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk podkreślał, że nie byłoby tego obiektu, gdyby nie upór radnych trzech ostatnich kadencji jak i władz wykonawczych  gminy. – Wiele razy dawaliśmy się może we znaki burmistrzowi Wawryce, ale bez jego determinacji, hala by nie powstała – ocenia przewodniczący Krzysztof Ojczyk. Radny Adam Kwaśniak, szef zarządu Osiedla Stare Miasto, tłumaczył, że dwóm osobom Krzysztofowi Ojczykowi i Katarzynie Pacewicz – Pyrek należą się słowa wielkiego uznania.  – Dzisiaj z dumą spoglądamy na nasze wspólne dzieło – mówił radny Adam Kwaśniak.

Msza i poświęcenie

Uroczystości rozpoczęła msza w intencji społeczności PSP nr 3 w Brzesku. Dziękowano Bogu za jubileusz, za 50.lecie istnienia i proszono o opiekę na kolejne lata. Ksiądz Drabik podkreślał, jak ogromne znacznie dla młodego pokolenia ma edukacja szkolna. Jego zdaniem szkoła nie tylko przekazuje wiedzę, ale także powinna dbać o rozwój duchowy, fizyczny, powinna wraz z rodziną i kościołem, kształtować charaktery.  Poświęcenia hali dokonał ksiądz prałat Józef Drabik.  Wspomniał słowa świętego Bosko, który mawiał, że tam gdzie jest boisko czy sala gimnastyczna nie ma szatana, tam gdzie ich nie ma, szatan jest. Burmistrz wręczył pamiątkowe statuetki wszystkim, którzy przyczynili się do powstania hali. Dyrektorka szkoły otrzymała także od burmistrza symboliczny klucz do hali, a dzieci kosz wypełniony piłkami. Podczas uroczystości wręczono pamiątkowy medal byłemu dyrektorowi szkoły Henrykowi Rdzawskiemu. Piękny film  o historii  brzeskiej „trójki” przygotowali nauczyciele,  była też mała monografia i okolicznościowe kubki. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów  szkoły  oraz tancerzy ze Szkoły Tańca Doroty Thomas. Obydwie prezentacje nagrodzono gromkimi oklaskami.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko. Pożar w Domu Nauczyciela

  The Roof, The Roof is on fire

 • Edukacja: Kadeci wyprowadzili się z Łysej Góry

  Polecam artykuł: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/edukacja/a/w-suchedniowie-rusza-szkola-kadetow-sa...

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jedzenie super w bardzo dobrej cenie. Panie kucharki same przygotowują wszystko od podstaw świeżo i sm...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Szanowny przedmówco jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to wyrażnie pisze, że jest to program profil...

 • Wojciech Wojdak rozpoczyna olimpijskie zmagania

  Niestety polscy pływacy zaprezentowali się bardzo słabo .......wręcz beznadziejnie.

 • Zawada Uszewska. Strażacki jubileusz

  Chyba coś niedoinformowany ten dziennikarz. Skopiowana żywcem historia jednostki i nawet na końcu nie ...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Ten ich program to kompletna pina. Lepiej zapisać się do dobrego psychiatry i psychologa poza Brzeskiem...

 • Okocim – Gosprzydowa. Będą zbiornik retencyjne?

  Dlaczego zbiornik ma nazywać się Okocim skoro 90% jego powierzchni będzie znajdowało się na terenie ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .