Click on the slide!

Brzesko. Potrójne święto

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 25.10 Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Czchów ma rację w sporze z Limanową... (0)
 • 25.10 Brzesko. Potrójne święto (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10 Biadoliny Szlacheckie. Scena niemal... (0)
 • 25.10 Brzesko. W zdrowym ciele… (0)
 • 24.10 Gmina z najlepszą bazą sportową (0)
 • 22.10 Powiat. Sesja pod znakiem oświaty (0)
 • 20.10 Niedzielska gościły uczniów z całej... (0)
 • 20.10 Gmina Dębno. Pamiętali o oświacie... (0)
 • 20.10 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
 • 31.05 Brzesko. Miasto pod wodą (0)
 • 07.05 Brzesko. Strażackie uroczystości (0)
 • 30.04 III Bieg po Flagę (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
Sufczyn. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 13 września 2016 21:35

W sumie 29 drużyn strażackich, w czterech kategoriach rywalizowało o palmę pierwszeństwa w rozegranych na stadionie w Sufczynie, w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych. – Dzisiejsze zawody są najlepszym dowodem na to, że ruch strażacki rozwija się w naszej gminie wyśmienicie. Co więcej; na przykładzie sprzętu bojowego i pojazdów strażackich, które tutaj zjechały widać, że samorząd naszej gminy dba o jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, życzę powodzenia podczas zawodów, jestem przekonany, że tym razem pogoda dopisze – mówił podczas inauguracji wójt Wiesław Kozłowski. Tym ostatnim stwierdzeniem nawiązał do lipcowej niedzieli, kiedy to z powodu intensywnych opadów deszczu, zawody trzeba było odwołać. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz tak zwanym ćwiczeniu bojowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja powołana przez komendanta powiatowego w Brzesku.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco – w kategorii Młodzieżowe Drużyny Dziewcząt wygrało OSP Maszkienice, przed OSP Perła, OSP Porąbka Uszewska oraz OSP Dębno. W gronie Młodzieżowych Drużyn Chłopców na I miejscu sklasyfikowano: OSP Wola Dębińska, na II OSP Perła, na III OSP Łoniowa, na IV OSP Dębno, a potem OSP Porąbka Uszewska oraz OSP Doły. W gronie seniorek klasą dla siebie byłą drużyna OSP Perła na II miejscu sklasyfikowano OSP Maszkienice, a na trzecim OSP Wolę Dębińską. Kolejne lokaty zajęły OSP Dębno, OSP Porąbka Uszewska oraz OSP Doły. Jak nie trudno się domyślić najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja seniorów. W tej kategorii wystartowało aż 12 drużyn. Klasą dla siebie i mistrzowski tytuł zgarnęli strażacy z OSP Dębno, na drugim miejscu uplasowała się jednostka z Woli Dębińskiej, a na trzecim z Łysej Góry. Kolejne miejsca zajęły: OSP Doły, OSP Jastew, OSP Maszkienice, OSP Łoniowa, OSP Perła, OSP Jaworsko, OSP Porąbka Uszewska, OSP Niedźwiedza oraz OSP Sufczyn. Przedstawiciele MDP otrzymali nagrody rzeczowe, a seniorki i seniorzy – nagrody finansowe. – Gratuluję wszystkim, bo każdy kto przekroczył próg tego stadionu, wziął udział w zawodach, jest zwycięzcą. Jakkolwiek byłą to rywalizacja, zachowywano zasady Fair Play. A strażakowi, który odniósł kontuzję, życzę szybkiego powrotu do zdrowia – mówił podczas rozdania nagród, wójt Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko. Pożar w Domu Nauczyciela

  The Roof, The Roof is on fire

 • Edukacja: Kadeci wyprowadzili się z Łysej Góry

  Polecam artykuł: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/edukacja/a/w-suchedniowie-rusza-szkola-kadetow-sa...

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jedzenie super w bardzo dobrej cenie. Panie kucharki same przygotowują wszystko od podstaw świeżo i sm...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Szanowny przedmówco jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to wyrażnie pisze, że jest to program profil...

 • Wojciech Wojdak rozpoczyna olimpijskie zmagania

  Niestety polscy pływacy zaprezentowali się bardzo słabo .......wręcz beznadziejnie.

 • Zawada Uszewska. Strażacki jubileusz

  Chyba coś niedoinformowany ten dziennikarz. Skopiowana żywcem historia jednostki i nawet na końcu nie ...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Ten ich program to kompletna pina. Lepiej zapisać się do dobrego psychiatry i psychologa poza Brzeskiem...

 • Okocim – Gosprzydowa. Będą zbiornik retencyjne?

  Dlaczego zbiornik ma nazywać się Okocim skoro 90% jego powierzchni będzie znajdowało się na terenie ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .