Po raz 34. odbędzie się Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku zaprasza Szczurowa. Miejscem rywalizacji będzie zabytkowy park przy pałacu Kępińskich. – Zapraszam do udziału zespoły, muzyków, instrumentalistów i miłośników folkloru z całej Małopolski – mówi wójt Marian Zalewski. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie serdecznie zaprasza działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego młodzieżowe i dorosłe zespoły folklorystyczne, grupy regionalne (nie będące systematycznie działającymi zespołami folklorystycznymi), kapele ludowe, instrumentalistów ludowych, grupy śpiewacze, śpiewaków ludowych oraz mistrzów muzyków i ich uczniów do udziału w 34. edycji Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK, który odbędzie się w dniach 20, 21, 22 maja 2016 roku w Szczurowej.
W Przeglądzie, który ma charakter konkursu zgłoszeni uczestnicy mogą prezentować na scenie wyłącznie folklor wymienionych regionów (w formie autentycznej jak również opracowanej artystycznie). Proponujemy terminy występów według kategorii: kapele ludowe, instrumentaliści ludowi, mistrz – uczeń; grupy śpiewacze, śpiewacy ludowi; grupy regionalne, zespoły folklorystyczne i kapele ludowe działające przy zespołach zespoły folklorystyczne (bez oceny kapeli ludowej, instrumentalisty, grupy śpiewaczej czy śpiewaka). W związku z wprowadzeniem w 2016 roku nowej kategorii konkursowej, bardzo proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem Przeglądu, w którym zostały dokonane istotne zmiany. Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie do dnia 30 kwietnia 2016 r. na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Rynek 16, 33-100 Tarnów z dopiskiem KRAKOWSKI WIANEK, dokładnie i czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń, które stanowią nieodłączną część regulaminu lub zeskanowane karty na adres mailowy:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
. Regulamin i karty zgłoszeń można również pobrać na stronie internetowej: www.mcksokol.pl. Dodatkowych informacji udziela Beata Rompała; koordynator projektu w Biurze Organizacyjnym w Tarnowie,
Rynek 16, tel. (18) 53 40 685. Spośród laureatów konkursu Komisja dokona kwalifikacji na 50. Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania”, które odbędą się w sierpniu 2016 r. w Bukowinie Tatrzańskiej. Ponadto Komisja dokona kwalifikacji najlepszych (max. dwóch zespołów) i jednej grupy regionalnej prezentującej obrzędy, zwyczaje i obyczaje na Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY w Łużnej, w 2017 r. Komisja może zakwalifikować uczestników przeglądu na Ogólnopolski Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, który odbędzie się w czerwcu 2016 r. – Zachęcam do udziału w konkursie. Dla nas to doskonałą forma promocji, a dla muzyków, szansa na pokazanie się szerszej publiczności. Spodziewamy się kilkuset uczestników i kilka tysięcy słuchaczy – mówi Marian Zalewski.
(mir)
|