Click on the slide!

Brzesko. Potrójne święto

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 25.10 Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Czchów ma rację w sporze z Limanową... (0)
 • 25.10 Brzesko. Potrójne święto (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10 Biadoliny Szlacheckie. Scena niemal... (0)
 • 25.10 Brzesko. W zdrowym ciele… (0)
 • 24.10 Modele RC - Prezent dla dziecka (0)
 • 22.10 Powiat. Sesja pod znakiem oświaty (0)
 • 20.10 Niedzielska gościły uczniów z całej... (0)
 • 20.10 Gmina Dębno. Pamiętali o oświacie... (0)
 • 20.10 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
 • 31.05 Brzesko. Miasto pod wodą (0)
 • 07.05 Brzesko. Strażackie uroczystości (0)
 • 30.04 III Bieg po Flagę (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
Gnojnik. Wielkie kolędowanie
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 24 stycznia 2016 22:01

6TR 1396Wypełniona po brzegi sala widowiskowa remizy strażackiej w Gnojniku to najlepszy dowód na to, że kolędowanie w tej części Małopolski, ma się w najlepsze. I bynajmniej nie jest to kwestia mody, ale tradycji, kultywowanej tutaj od wielu pokoleń. O tym, że miejscowe zespoły kolędnicze należą do małopolskiej czołówki najlepiej świadczą nagrody. Ostatnio pierwsze miejsce podczas Konkursu zorganizowanego w Lipnicy Murowanej wywalczył zespół z Uszwi, a na drugim miejscu sklasyfikowano kolędników z Gnojnika. Obydwa zespoły wzięły udział w dzisiejszym spotkaniu, które zorganizowało Centrum Kultury pod patronatem wójta Sławomira Paterka.

Oczywiście to nie jedyne zespoły, które zaprezentowały się na scenie Domu Strażaka. Swoje spore umiejętności wokalno muzyczne pokazali także zespół wokalno – instrumentalny Fantazja z Gnojnika, zespół Ilios z Biesiadek, grupa teatralna „I to, i owo”, schola parafialna z Lewniowej oraz panie z Klubu Seniora „Wrzos” w Gnojniku. – Liczny udział mieszkańców naszej gminy, wielkie zaangażowanie osób, które występują na scenie, laury zdobyte przez zespół kolędniczy Uszwianie znad Uszwi” oraz grupę kolędnicza „Gnojniczanie” z Gnojnika to najlepszy dowód na to, że tradycje ludowe, w tym te związane z Bożym Narodzeniem są u nas kultywowane. Za to wielkie przywiązanie do tradycji, za udział w tworzeniu życia artystycznego i amatorskiego ruchu kulturalnego, wszystkim serdecznie dziękuję – mówił naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Dyrektor gminnej placówki kultury Ewa Świerczek  podkreśla, że młodzi ludzie garną się do amatorskiego ruchu artystycznego. Efekty pracy widać. – Na początku lutego, dwie grupy kolędnicze z naszej gminy, pojadą na konkurs organizowany w Bukowinie Tatrzańskiej – dodaje dyrektor Świerczek.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Dla zespołu „Gnojniczanie”, który występuje w nowym składzie od kilku miesięcy, to wielki sukces: drugie miejsce w Lipnicy Murowanej. Zespół w Uszwi to weterani działa od siedmiu lat. – Nabyliśmy scenicznej odwagi, ogłady, doskonale się rozumiemy. Pracuje się nam ze sobą dobrze: próby i występy do doskonała okazja do integracji – mówi naszej redakcji Janusz Zych, członek zespołu Uszwianie znad Uszwi, a zarazem przewodniczący Rady Gminy w Gnojniku.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko. Pożar w Domu Nauczyciela

  The Roof, The Roof is on fire

 • Edukacja: Kadeci wyprowadzili się z Łysej Góry

  Polecam artykuł: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/edukacja/a/w-suchedniowie-rusza-szkola-kadetow-sa...

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jedzenie super w bardzo dobrej cenie. Panie kucharki same przygotowują wszystko od podstaw świeżo i sm...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Szanowny przedmówco jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to wyrażnie pisze, że jest to program profil...

 • Wojciech Wojdak rozpoczyna olimpijskie zmagania

  Niestety polscy pływacy zaprezentowali się bardzo słabo .......wręcz beznadziejnie.

 • Zawada Uszewska. Strażacki jubileusz

  Chyba coś niedoinformowany ten dziennikarz. Skopiowana żywcem historia jednostki i nawet na końcu nie ...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Ten ich program to kompletna pina. Lepiej zapisać się do dobrego psychiatry i psychologa poza Brzeskiem...

 • Okocim – Gosprzydowa. Będą zbiornik retencyjne?

  Dlaczego zbiornik ma nazywać się Okocim skoro 90% jego powierzchni będzie znajdowało się na terenie ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .