Click on the slide!

Szpital: Profilaktyka depresji „Wyprzedzić smutek”

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
 • 09.01 Gmina Dębno z nowym budżetem (0)
 • 25.12 Życzenia dla Czytelników od Edwarda... (0)
 • 12.12 Otwarcie biura poselskiego w Dąbrow... (0)
 • 28.11 Budżet powiatu wstępnie skrojony (0)
 • 27.11 Honorowy Obywatel Gminy Dębno (0)
 • 27.11 Brzesko. Onkologia jest już w szpit... (0)
 • 27.11 Czchów. Nowy radiowóz dla policji (0)
 • 05.11 PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cy... (0)
Brzesko. Poseł bez pensji
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 21:41

Poseł Jozefa Szczurek – Żelazko nie będzie pobierała pensji z Kancelarii Sejmu RP. Postanowiła zostać na etacie szpitala powiatowego w Brzesku, jako dyrektor placówki. Co to oznacza w praktyce? Tyle, że z Sejmu otrzyma dietę w kwocie około 2,5 tysiąca złotych oraz pieniądze na prowadzenie biura poselskiego. Jej zdaniem pogodzenie pracy dyrektora szpitala z funkcją posła jest możliwe. – Podjęłam także decyzje, że moje macierzyste biuro poleskie będzie mieściło się w Brzesku, najprawdopodobniej w biurze, które przez wiele lat zajmował Edward Czesak. Chce także, by powstały filie mojego biura: w Tarnowie, może w Bochni i nie wykluczone, ze jeszcze w jakiejś innej gminie naszego regionu – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko.


Dodajmy, że dyrektor Józefa Szczurek – Żelazko z Brzeskiem i z powiatem brzeskim związana jest od blisko piętnastu lat. W 2001 roku została dyrektorem tutejszego szpitala. - Kieruję szpitalem w Brzesku, który jest praktycznie moim drugim domem. Jako poseł będę jeszcze skuteczniej o sprawy szpitala zabiegała. Ustawa o obowiązkach posła pozwala łączyć mandat posła z pracą zawodową. Ja przypomnę, że w okręgu tarnowskim posłem niezawodowym jest profesor Włodzimierz Bernacki oraz senator Kazimierz Wiatr. Tak chce tez działać Anna Czech. Przez kilka ostatnich lat, skutecznie łączyłam funkcję społeczną – czyli bycie radnym województwa małopolskiego z pracą zawodową. Bbrzeski szpital działa teraz dobrze, mam grono fantastycznych pracowników: nie mówię o samym kierownictwie szpitala, ale także o całym pionie  medycznym , administracyjnym i technicznym . W Sejmie chciałaby się zająć między innymi opieką zdrowotną. Oczywiście służba zdrowia to nie jedyne kwestie, którymi chciałaby się zająć Józefa Szczurek – Żelazko. Wspomina o kilku grupach zagadnień: służbie zdrowia, szeroko rozumianej opiece społecznej w tym pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym, wsparciu dla małej i średniej przedsiębiorczości oraz na sprawach lokalnych. Jej zdaniem w sposób kompleksowy trzeba uregulować sprawy bezpieczeństwa powodziowego. Dotyczy to całej gospodarki wodnej: uregulowania biegu Uszwicy i jej dopływów, od źródła aż po jej ujście do Wisły. Trzeba zadbać o dodatkowe wyposażenie  jednostek straży, zarówno powiatowej – państwowej , jak i OSP. Strażacy i policjanci w Brzesku czekają na nowe komendy powiatowe,  powstanie wtedy, koło szpitala swego rodzaju centrum ratunkowe. Decyzje o przyznaniu środków na realizację należą do ministra spraw wewnętrznych i cyfryzacji, któremu podlegają te służby. Postaram się je przyśpieszyć. W Brzesku i powiecie brzeskim brakuje pracy. Dlatego trzeba stworzyć rządowy program wspierania rozwoju przedsiębiorczości, wykorzystania potencjału. Jest na to szansa, bo Beata Szydło wiele razy wskazywała, na potrzebę zakopania podziału Polski na Polskę A i Polskę B. Kilka gmin, w tym Brzesko czy gmina Borzęcin, Szczurowa mają spore tereny inwestycyjne. Trzeba stworzyć klimat do tego, by inwestorzy zechcieli tutaj się pojawić – mówi Józefa Szczurek – Żelazko.  Na razie nie zapadła jej decyzja w sprawie obsady biura poselskiego. Chciałaby, aby przy biurze powstał społeczna rada konsultacyjna, która pomogłaby jej w definiowaniu problemów szczegółowo, rozwiązywaniu ich potem w sposób kompleksowy. – Już dzisiaj deklaruję wsparcie dla wszelkiego rodzaju inicjatyw podejmowanych przez samorząd powiatowy, samorząd gminy Brzesko i wszystkich gmin z naszego powiatu. Moje biuro będzie otwarte na problemy prostych, zwykłych ludzi, ale także samorządów – deklaruje poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

PR022016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Gmina Brzesko: Program 500 plus

  Czy te 800zł to dochód brutto czy netto ???

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  gdyby niektórzy dyrektorzy jednostek co roku nie "dawali" sobie podwyżek i swoim pożal się Boże zast...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  a wujek Rysiek to zatrudnił tą z Bochni i jeszcze innych paru pociotków i teraz mamy to co widać !

 • Brzesko. Miasto wybuduje oczyszczalnie ścieków?

  Trzeba w końcu oczyścić uszwice a winnych karać konkretnie.Scieki są cały czas wpuszczane i wszyscy...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  jak to kto? wujek Andrzej smilies/smiley.gif

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  O jak by byłó pięknie, gdyby tak połowę tych "fachowców" z tytułami licencjata brzeskiej wszechnic...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  Najwyższa pora! koniec z tymi urzednikami darmozjadami i prozniakami!

 • Mammobus na Placu Kazimierza Wielkiego

  kiedy w końcu społeczeństwo zrozumie, że mammografia jest szkodliwa??!! częste "naświetlanie" jakim...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .