Click on the slide!

Szpital: Profilaktyka depresji „Wyprzedzić smutek”

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 15.03 Brzesko. Sekcja pływacka BOSiR (0)
 • 15.03 Gnojnik. Zaprojektuj logo, wygraj t... (0)
 • 14.03 Dębno. Mniej za ogrzewanie (0)
 • 13.03 Gnojnik. Blisko półtora tysiąca dzi... (0)
 • 12.03 Gnojnik. Znowu na szlaku (0)
 • 12.03 Brzesko. Zmagania harcerskie (0)
 • 12.03 Czchów. Odzyskiwanie brzegu jeziora... (0)
 • 12.03 Dębno. Fundusz Sołecki podzielony (0)
 • 10.03 Dębno. O pożarach wiedzą prawie wsz... (0)
 • 10.03 Szczurowa. Medal za syna w wojsku (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
 • 09.01 Gmina Dębno z nowym budżetem (0)
 • 25.12 Życzenia dla Czytelników od Edwarda... (0)
 • 12.12 Otwarcie biura poselskiego w Dąbrow... (0)
 • 28.11 Budżet powiatu wstępnie skrojony (0)
 • 27.11 Honorowy Obywatel Gminy Dębno (0)
 • 27.11 Brzesko. Onkologia jest już w szpit... (0)
 • 27.11 Czchów. Nowy radiowóz dla policji (0)
 • 05.11 PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cy... (0)
Wspólny projekt szkoły z Domosławic i niemieckiego Herdecke
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 02 sierpnia 2015 13:06

Szkoła Muzyczna I stopnia, która działa w strukturach Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach koło Czchowa, gościła uczniów wraz z  opiekunkami z zaprzyjaźnionej szkoły w Herdecke.  W niemieckiej grupie było 34 słuchaczy i trzech opiekunów. Uczniowie w parach polsko-niemieckich poznawali historię, kulturę, wspólnie koncertowali. Było to drugie spotkanie zaprzyjaźnionych szkół. Pierwsze odbyło się w czerwcu 2014 w Herdecke. Uczniowie uczestniczyli w bogatym programie przygotowanym przez kadrę nauczycieli zespołu szkół: wspólne próby muzyczne zarówno chóru jak też orkiestry, spotkanie z Panem Burmistrzem Markiem Chudobą, zwiedzanie Czchowa, Tropia, Krakowa, Zamku w Dębnie, Kopalni Soli w Bochni, Dworku Paderewskiego w Kąśnej, tańce integracyjne, plecenie wianków. Punktem kulminacyjnym był jednak dzień 22 czerwca, kiedy to  odbył się Koncert Końcoworoczny Szkoły Muzycznej I st. w Domosławicach. Wydarzenie to już po raz kolejny miało miejsce w Europejskim Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego. Pośród występujących znaleźli się również uczniowie Friedrich Harkort Schule w Herdecke.

W pierwszej części koncertu wystąpił chór tamtejszej szkoły, zaś drugą część otworzył występ orkiestry złożonej z uczniów z Herdecke. Ponadto dzieci wykonały również, wspólnie z uczniami Szkoły Muzycznej w Domosławicach, Finał I Symfonii Johannesa Brahmsa (w opracowaniu Waldemara Gronia). Organizatorzy projektu dziękują: rodzicom naszych uczniów, których pomoc i  gościnność dała dobrą  atmosferę, Burmistrzowi Czchowa Panu Markowi Chudobie, dyrektorowi  Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego Panu Adamowi Balasowi, Pani Bernadecie Krakowskiej, Pani Annie Różak, dyrektorowi ZSiP  P. Kazimierzowi Wojnickiemu, Dorocie Michałek – autorce projektu, Elżbiecie Mudlaff – koordynatorowi, nauczycielom oraz paniom z obsługi naszej szkoły. O potrzebie realizowania tego typu przedsięwzięć nie trzeba nikogo przekonywać. Budowanie dialogu może dać jedynie pozytywne efekty, niezbędne dla dobrych sąsiedzkich relacji.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

PR022016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Gmina Brzesko: Program 500 plus

  Czy te 800zł to dochód brutto czy netto ???

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  gdyby niektórzy dyrektorzy jednostek co roku nie "dawali" sobie podwyżek i swoim pożal się Boże zast...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  a wujek Rysiek to zatrudnił tą z Bochni i jeszcze innych paru pociotków i teraz mamy to co widać !

 • Brzesko. Miasto wybuduje oczyszczalnie ścieków?

  Trzeba w końcu oczyścić uszwice a winnych karać konkretnie.Scieki są cały czas wpuszczane i wszyscy...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  jak to kto? wujek Andrzej smilies/smiley.gif

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  O jak by byłó pięknie, gdyby tak połowę tych "fachowców" z tytułami licencjata brzeskiej wszechnic...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  Najwyższa pora! koniec z tymi urzednikami darmozjadami i prozniakami!

 • Mammobus na Placu Kazimierza Wielkiego

  kiedy w końcu społeczeństwo zrozumie, że mammografia jest szkodliwa??!! częste "naświetlanie" jakim...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .