Click on the slide!

Szpital: Profilaktyka depresji „Wyprzedzić smutek”

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 15.03 Brzesko. Sekcja pływacka BOSiR (0)
 • 15.03 Gnojnik. Zaprojektuj logo, wygraj t... (0)
 • 14.03 Dębno. Mniej za ogrzewanie (0)
 • 13.03 Gnojnik. Blisko półtora tysiąca dzi... (0)
 • 12.03 Gnojnik. Znowu na szlaku (0)
 • 12.03 Brzesko. Zmagania harcerskie (0)
 • 12.03 Czchów. Odzyskiwanie brzegu jeziora... (0)
 • 12.03 Dębno. Fundusz Sołecki podzielony (0)
 • 10.03 Dębno. O pożarach wiedzą prawie wsz... (0)
 • 10.03 Szczurowa. Medal za syna w wojsku (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
 • 09.01 Gmina Dębno z nowym budżetem (0)
 • 25.12 Życzenia dla Czytelników od Edwarda... (0)
 • 12.12 Otwarcie biura poselskiego w Dąbrow... (0)
 • 28.11 Budżet powiatu wstępnie skrojony (0)
 • 27.11 Honorowy Obywatel Gminy Dębno (0)
 • 27.11 Brzesko. Onkologia jest już w szpit... (0)
 • 27.11 Czchów. Nowy radiowóz dla policji (0)
 • 05.11 PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cy... (0)
Szczurowa. Bardzo ambitne plany gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 28 lipca 2015 00:00

To jest bardzo dobry rok dla gminy Szczurowa.  Rozbudowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej, remonty dróg gminnych inwestycje oświatowe, wsparcie dla jednostek OSP, ale także realizacja wielu mniejszych zadań została zapisana w tegorocznym budżecie gminy Szczurowa. Ale już dzisiaj wiadomo, że zakres wydatków inwestycyjnych będzie znacznie większy, bo kolejne środki – chociażby w postaci dotacji na usuwanie skutków powodzi, trafiły na konto gminy. – Od kilku lat sporo inwestujemy. Mamy doskonały wskaźnik, a w dodatku zadłużenie naszej gminy jest niewielkie, raptem kilka procent, to najniższe zadłużenie nie tylko w powiecie brzeskim, ale w całym regionie – mówi naszej redakcji Marian Zalewski, wójt gmin Szczurowa.


Ponad sześć milionów złotych to inwestycje związane z rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Trwają prace przy budowie  magistrali wodociągowej: Strzelce Małe –Szczurowa;  Dąbrówka Morska - Barczków; Szczurowa. Na ten cel gmina wyda ponad czterysta  tysięcy złotych. Grubo ponad pięć milionów złotych będzie kosztowało przygotowanie dokumentacji technicznej dla gospodarki wodno –ściekowej oraz budowa sieci w miejscowości Niedzieliska.  Szczurowa  realizuje rozbudowę sieci wodociągowej, prowadzącej od istniejącej magistrali ze Starego Korczyna do połączenia z centrum Szczurowej, Strzelcami Małymi, Barczkowem, Popędzyną i Uściem Solnym. – Naszym celem jest dwustronne połączenie Uścia Solnego, Barczkowa, Popędzyny, Strzelec Małych oraz Strzelec Wielkich i Wrzępii np. na wypadek awarii. Rejon wschodniej części naszej gminy posiada już dwustronne połączenie przez Włoszyn, Dołęgę z jednej strony oraz przez Górkę, Kopacze Wielkie z drugiej strony. Wykonywana obecnie budowa umożliwi również przyłączenie nowych odbiorców wody, między innymi tzw. Zagudnie północno-wschodnie w Szczurowej - mói wój Marian Zalewski. Ponadto w tym roku przygotowana będzie dokumentacja techniczna na opracowanie planu gospodarki niskoemisyjnej w ramach Związku Międzygminnego ds. Gazyfikacji Rozwoju Terenów Wiejskich i Ochrony Środowiska w Proszowicach. Ponad 300 tysięcy złotych (nie licząc środków na usuwanie skutków powodzi) zaplanowano w dziale Transport i Łączność.  I tak na liście przeznaczonych do realizacji zadań znalazły się: budowa ciągu pieszo – rowerowego przy drodze wojewódzkiej w miejscowości Rudy Rysie – to inwestycja realizowana wspólnie z samorządem województwa małopolskiego. Sto tysięcy złotych to wkład gminy do inwestycji realizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Brzesku. Nowe chodniki pojawią się w miejscowości Wrzępia oraz  Zaborów. Na obydwa zadnia przeznaczono w tegorocznym budżecie po 50 tysięcy złotych. Zaplanowano także, że środków budżetu gminy, zostanie sfinansowany remont dróg gminnych.  248 tysięcy złotych zapisani na wykup gruntów rolnych.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

PR022016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Gmina Brzesko: Program 500 plus

  Czy te 800zł to dochód brutto czy netto ???

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  gdyby niektórzy dyrektorzy jednostek co roku nie "dawali" sobie podwyżek i swoim pożal się Boże zast...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  a wujek Rysiek to zatrudnił tą z Bochni i jeszcze innych paru pociotków i teraz mamy to co widać !

 • Brzesko. Miasto wybuduje oczyszczalnie ścieków?

  Trzeba w końcu oczyścić uszwice a winnych karać konkretnie.Scieki są cały czas wpuszczane i wszyscy...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  jak to kto? wujek Andrzej smilies/smiley.gif

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  O jak by byłó pięknie, gdyby tak połowę tych "fachowców" z tytułami licencjata brzeskiej wszechnic...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  Najwyższa pora! koniec z tymi urzednikami darmozjadami i prozniakami!

 • Mammobus na Placu Kazimierza Wielkiego

  kiedy w końcu społeczeństwo zrozumie, że mammografia jest szkodliwa??!! częste "naświetlanie" jakim...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .