Click on the slide!

Szpital: Profilaktyka depresji „Wyprzedzić smutek”

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 15.03 Brzesko. Sekcja pływacka BOSiR (0)
 • 15.03 Gnojnik. Zaprojektuj logo, wygraj t... (0)
 • 14.03 Dębno. Mniej za ogrzewanie (0)
 • 13.03 Gnojnik. Blisko półtora tysiąca dzi... (0)
 • 12.03 Gnojnik. Znowu na szlaku (0)
 • 12.03 Brzesko. Zmagania harcerskie (0)
 • 12.03 Czchów. Odzyskiwanie brzegu jeziora... (0)
 • 12.03 Dębno. Fundusz Sołecki podzielony (0)
 • 10.03 Dębno. O pożarach wiedzą prawie wsz... (0)
 • 10.03 Szczurowa. Medal za syna w wojsku (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
 • 09.01 Gmina Dębno z nowym budżetem (0)
 • 25.12 Życzenia dla Czytelników od Edwarda... (0)
 • 12.12 Otwarcie biura poselskiego w Dąbrow... (0)
 • 28.11 Budżet powiatu wstępnie skrojony (0)
 • 27.11 Honorowy Obywatel Gminy Dębno (0)
 • 27.11 Brzesko. Onkologia jest już w szpit... (0)
 • 27.11 Czchów. Nowy radiowóz dla policji (0)
 • 05.11 PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cy... (0)
Andrzej Duda na tarnowskim Rynku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 maja 2015 22:30

adudatarryn10 maja rozstrzygną się losy Polski. Od nas zależy czy Polska będzie krajem w pełni suwerennym, demokratycznym, szanującym swoich obywateli, krajem który wywalczy należne sobie miejsce w Europie, państwem dynamicznie rozwijającym się czy będzie nadal krajem rządzonym przez  „układ” politycznego kunktatorstwa.  Wybór pierwszego wariantu jest prosty: wystarczy poprzeć Andrzeja Dudę – podkreśla poseł Edward Czesak, lider tarnowskich struktur PiS. To na jego zaproszenie, jak i na zaproszenie innych posłów PiS, dzisiaj, na tarnowskim Rynku, pojawił się Andrzej Duda. Na spotkanie z kandydatem chadeków pojawiło się kilkaset osób.

- Ubiegam się o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dlatego, że wierzę, co więcej jestem głęboko przekonany, że Polsce znów jest potrzebna prezydentura aktywna. Prezydentura, która będzie korzystała z konstytucyjnych możliwości i która będzie realizowała swoje konstytucyjne obowiązki. To jest wielki obowiązek prezydenta, obowiązek, który wymaga odwagi – często powtarza Andrzej Duda, który przekonuje, że jak zostanie głową państwa to „pałac prezydencki nie będzie zamknięty, jako prezydent nie będę siedział pod żyrandolem, bo mam za dużo energii, by siedzieć w jednym miejscu”. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości  na urząd prezydenta RP wskazuje na priorytety swojej działalności: stworzenie warunków dla rozwoju (nauki i pracy) dla ludzi młodych, wsparcie dla rodzin, potrzebna jest promocja polskiego przemysłu, nowa industrializacja kraju w oparciu o nowoczesne technologie i innowacyjną gospodarkę. Jednym z priorytetów jego prezydentury będzie zgłoszenie do Sejmu RP projektu cofającego reformę emerytalną i przywracającą tym samym poprzedni wiek emerytalny oraz powołanie przy prezydencie Narodowej Rady Rozwoju przy Kancelarii Prezydenta i działania na rzecz odbudowy polskiego przemysłu. – Prezydent nigdy nie powinien się godzić na podpisanie ustaw, które uderzają w całe społeczeństwo, nigdy nie powinien się godzić na to, by finanse publiczne, budżet ratowany był kosztem najuboższych – mówi Andrzej Duda, który zapowiada także obronę polskich lasów przed coraz poważniejszymi zakusami koalicji PO –PSL związanymi z ich prywatyzacją.

Rodzina powinna otrzymywać ze strony państwa realne wsparcie - mówił Andrzej Duda, przypominając jednocześnie, że wsparcia potrzebują ludzie, którzy zostali oszukani przez bankierów i wzięli kredyty we frankach szwajcarskich. Zdaniem Dudy, państwo polskie powinno dostrzegać i wynagradzać trud rodzicom prowadzącym dom, a prezydent walczyć o rodziców dzieci niepełnosprawnych, ponieważ to właśnie oni dają nam wszystkim piękny przykład walki o dobro najbliższych. - Młode rodziny muszą pozostać w kraju i nie uciekać pod opiekę innych rządów. Musimy dać im perspektywy - mówił, akcentując, iż władza nie może zmuszać rodziców do posyłania dziecka do szkoły w wieku 6 lat. – Będą domagał się, by na każde drugie dziecko w rodzinie, jego rodzice lub prawni opiekunowie, otrzymywali dodatek w kwocie 500 złotych – zapowiada Andrzej Duda. Kolejna sprawa to naprawa służby zdrowia, poprawy powszechnego korzystania z bezpłatnej opieki zdrowotnej - Według CBOS większość Polaków ocenia negatywnie funkcjonowanie służby zdrowia - mówił Andrzej Duda, Służba zdrowia nie może być nastawiona na zysk; trzeba likwidować niepotrzebne instytucje generujące konflikty - przypomniał Duda, wykazując, że w pierwszej kolejności należy zlikwidować NFZ, zaś fundusze przenieść w ręce wojewodów, którzy z kolei powinni, na zasadzie decentralizacji, odpowiadać za swój region przed ministrem. –Nie pozwolę na prywatyzację szpitali – zapowiada kandydat PiS na prezydenta Polski.

Andrzej Duda mówi zdecydowanie „nie” wprowadzeniu euro w Polsce. –  Wszyscy pamiętamy, że Prezydent Komorowski, kiedy rozpoczął swoją kadencję 5 lat temu, przygotował projekt zmiany konstytucji umożliwiającej wprowadzenie w Polsce euro. Przez wszystkie lata swojej prezydentury był gorącym zwolennikiem wejścia Polski do unii walutowej - podkreśla Andrzej Duda. Ostatnio przypomniał także, że w 2012 roku doradca Prezydenta Bronisława Komorowskiego, prof. Roman Kuźniar poinformował, że Polska przyjmie euro od 1 stycznia 2016 roku.  - Czy Pan Prezydent ma zamiar dziś w Brukseli na ten temat rozmawiać, czy ma zamiar negocjować? Czy rzeczywiście w styczniu 2016 roku zamierza wprowadzać Polskę do strefy euro? - pytał Andrzej Duda. Dodał, że Polacy powinni na ten temat uzyskać odpowiedź, bo „sprawa jest niezwykle istotna”. Kandydat na Prezydenta RP zaznaczył, że ma świadomość, iż „w traktacie Polska zobowiązała się do przystą pinia do Unii Gospodarczej i Walutowej, ale - jak dodał - nie ma tam określonego terminu, w którym to przystąpienie miałoby nastąpić”. Andrzej Duda przekonywał powołując się na wielu ekonomistów, że Polski złoty, „jest dzisiaj dla nas bardzo bezpieczny, jest amortyzatorem w dobie kryzysu w strefie Europy, który się jeszcze absolutnie nie skończył.” - Wszyscy doskonale wiedzą, że euro oznacza drożyznę, gdyż następuje wzrost cen. Wystarczy zobaczyć, co się dzieje u naszych sąsiadów na Słowacji, na Litwie - stwierdził. - W moim przekonaniu, dopóki Polacy nie będą zarabiali na poziomie europejskim godnych pieniędzy, to ja się nie zgadzam na wejście Polski do strefy euro, bo nie wyobrażam sobie, aby np. polski emeryt dostawał 200 euro lub mniej miesięcznie. - powiedział Andrzej Duda.

 Jego zdaniem istotna jest także aktywna polityka zagraniczna. Polska musi odgrywać wązna rolę w strukturach Unii Europejskiej i NATO. - Polityki zagranicznej uczyłem się u boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego i patrząc na międzynarodowe osiągnięcia pana prezydenta, to była dobra szkoła. Polska, która będzie na tyle silna, że będzie – jak mówił pan prezydent – umiała dbać o słabszych i nie będzie musiała bać się silnych, będzie dopiero w stanie prowadzić suwerenną politykę na arenie międzynarodowej. Idea budowy bloku państw w Europie Środkowo-Wschodniej w ramach Unii Europejskiej, poszerzona o Ukrainę czy Gruzję, to była właśnie emanacja tej myśli politycznej. Jej celem było tworzenie swoistej przeciwwagi dla najsilniejszych państw UE, żeby państwo polskie zachowało niezależność od wpływów innych państw – dodaje Andrzej Duda.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

PR022016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Gmina Brzesko: Program 500 plus

  Czy te 800zł to dochód brutto czy netto ???

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  gdyby niektórzy dyrektorzy jednostek co roku nie "dawali" sobie podwyżek i swoim pożal się Boże zast...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  a wujek Rysiek to zatrudnił tą z Bochni i jeszcze innych paru pociotków i teraz mamy to co widać !

 • Brzesko. Miasto wybuduje oczyszczalnie ścieków?

  Trzeba w końcu oczyścić uszwice a winnych karać konkretnie.Scieki są cały czas wpuszczane i wszyscy...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  jak to kto? wujek Andrzej smilies/smiley.gif

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  O jak by byłó pięknie, gdyby tak połowę tych "fachowców" z tytułami licencjata brzeskiej wszechnic...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  Najwyższa pora! koniec z tymi urzednikami darmozjadami i prozniakami!

 • Mammobus na Placu Kazimierza Wielkiego

  kiedy w końcu społeczeństwo zrozumie, że mammografia jest szkodliwa??!! częste "naświetlanie" jakim...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .