Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Bogata oferta DCK
KULTURA - Aktualności
środa, 12 sierpnia 2015 21:07

Przez niemal cały lipiec, w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbywały się „zajęcia wakacyjne”. Propozycja na zorganizowanie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży została przyjęta z dużym entuzjazmem przez rodziców i ich pociechy. W każdym tygodniu lipca z oferty kulturalnej korzystało sześćdziesiąt osób. Uczestnikami przede wszystkim były dzieci z terenu Gminy Dębno, które na czas wakacji pozostały w swoim miejscu zamieszkania. Oferta adresowana była do dzieci w wieku 5 – 16 lat, a zajęcia realizowano od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00. Prowadzone były przez wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę pedagogiczną oraz stanowiły alternatywę spędzenia wolnego czasu. Podczas zajęć proponowane były różne formy doskonalenia zdobytej już wiedzy, nabywania zupełnie nowych umiejętności, nauka pracy w grupie i współzawodnictwa w zespołach. Podczas zajęć rekreacyjno – ruchowych uczestnicy aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu, rywalizowali w zawodach drużynowych i sprawnościowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy na placu zabaw, zawody z chustą animacyjną oraz rozgrywane turnieje w bilarda, ping-ponga, piłkarzyki.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Muzyczny Rynek ciągle gra
KULTURA - Aktualności
piątek, 07 sierpnia 2015 20:31

Inicjatywa Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Brzesku oraz Agencji Artystycznej Art. Ivent cieszy się coraz większym uznaniem w oczach miejscowych, ale także przyjezdnych – gości, którzy wakacje spędzają w tych stronach. - Już w najbliższą sobotę na Muzycznym Rynku usłyszymy dwie znakomite kapele. Młodych, zdolnych muzyków, zespół Insanity  oraz wprawionych w boju bluesmanów i muzyków country, zespół Billy Goats. Na pierwszy ogień, o Godz. 19.00 zaplanowano koncert Insanity, półtorej godziny później zaprezentuje się Billy Goats. Prognozy pogody  są łaskawe, dlatego mamy nadzieję, że spotykamy sie w plenerze na pięknym brzeskim Rynku – zachęca Krzysztof Bigaj, szef Biura Promocji brzeskiego magistratu. Przypomnijmy, że przez całe wakacje na miejscowym Rynku koncertują muzycy, grający różne gatunki muzyki. Dla nich to szansa na zaprezentowanie się, dla publiczności, okazja do dobrej zabawy. 

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Sobota na Rynku
KULTURA - Aktualności
piątek, 17 lipca 2015 19:40

W najbliższą sobotę, widzowie, którzy przybędą na kolejne muzyczne spotkanie usłyszą wiele ciepłych dźwięków, przejmujących linii wokalnych i brawurowych tekstów. Wystąpi wokalistka, która dała się już poznać szerszej publiczności, udzielająca się w wielu projektach muzycznych, mieszkanka Brzeska. Katarzynie Gałkowskiej towarzyszyć będzie Michał Begej grający na instrumentach perkusyjnych. Organizatorami Muzycznego Rynku są burmistrz Grzegorz Wawryka, Biuro Promocji i agencja artystyczna Art. Event.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Festiwal za nami
KULTURA - Aktualności
niedziela, 12 lipca 2015 09:25

Przeszedł do lamusa historii. Mowa o tegorocznej edycji Jazz Baszta Festivalu. Podobnie jak w latach poprzednich wielkie święto jazzu rozpoczęło się w piątek, tradycyjnie w CAFE ORANŻERII Hotelu Łaziska. W gościnnych progach Hotelu Łaziska powitali nas jego właściciele Maria i Zbigniew  Rabiaszowie. Bardzo wiele zawdzięczamy Marii i Zbigniewowi Rabiaszom, którzy w to „dzieło” angażują całą rodzinę. Śmiało można powiedzieć, że należą Oni do „Przyjaciół Czchowskiego Festivalu”; nie szczędzą własnych sił ani środków, by Festival był wyjątkowy; pomagają i sponsorują. Za to wszystko serdecznie dziękujemy, bo bez tego wsparcia byłoby bardzo trudno – mówi Elżbieta Ogiela, szefowa gminnej placówki kultury.
W  oranżerii wystąpiły trzy zespoły: żeński kwartet saksofonowy SAKSOFONARIUM, IWO JAZZ BAND oraz zespół z Budapesztu HOT CLUB OF HUNGARY. Po zakończeniu koncertów, niemal do bladego świtu trwał jam session.   Kolejny dzień Festivalu to sobota i tutaj już od godziny 13-tej rozpoczęliśmy działania muzyczne, choć tak naprawdę przygotowania do galowego koncertu na Rynku trwały od rana.  Do konkursu dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych „O Złotą Basztę” zgłosiło się pięciu uczestników: Jagoda Wojciechowska, Agata Leśniewska, Bartłomiej Prucnal, Krzysztof Matejski i Jarosław Kaczmarczyk. O godzinie 17-tej  Komisja w składzie przewodniczący Marek Michalak oraz członkowie: Jan Boba, Witold Zydroń i Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski przesłuchali uczestników i wydali werdykt. Złotą Basztę otrzymał – Bartłomiej Prucnal (saksofon), II miejsce zajęła wokalistka Jagoda Wojciechowska; jury przyznało trzy wyróżnienia: dla Agaty Leśniewskiej, Krzysztofa Matejskiego i Jarosława Kaczmarczyka. Laureat Złotej Baszty wystąpił podczas sobotniego koncertu.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Muzyczny projekt wystartował
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 06 lipca 2015 20:33

Koncertem bocheńskiej kapeli One Chance oraz znanego, tamtejszego muzyka Grzegorza Kapci zainaugurował Muzyczny Rynek, czyli wakacyjne spotkania z muzyką. – Chcemy ożywić brzeski Rynek. Stąd pomysł, by w każdą sobotę, wieczorem, rozbrzmiewała tutaj muzyka. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości nasze koncerty będą gromadziły tłumy. Zapraszam na spotkanie, na Rynku przy dobrej muzyce – zachwala burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.  

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Wystawa prac Zbigniewa Ważydrąga
KULTURA - Aktualności
niedziela, 05 lipca 2015 21:36

To bez wątpienia jeden z najciekawszych brzeskich artystów. Para się bowiem nie tylko malarstwem, ale także eksperymentuje jako rzeźbiarz i fotografik zarazem. Niedawno miał wernisaż swoje wystawy, Będzie ona czynna do końca lipca w sali wystawowej w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Wystawę zorganizowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dni Brzeska 2015 - PROGRAM
KULTURA - Aktualności
czwartek, 18 czerwca 2015 00:00

Doskonała wiadomość dla fanów zespołu Enej oraz bodaj obecnie najpopularniejszego polskiego wokalisty reggae, Kamila Bednarka. Obydwie te gwiazdy zobaczymy podczas czerwcowych Dni Gminy Brzesko.  – W zasadzie kończymy przygotowanie programu. W pierwszy dzień, w sobotę 20 czerwca chcemy, by na naszej estradzie pojawił się zespół Enej, a dzień później Kamil Bednarek. Mamy wiele głosów od mieszkańców miasta i gminy, ale także z gmin sąsiednich, by właśnie takie gwiazdy zaprosić do stolicy powiatu – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Co ponadto planują organizatorzy? Na pewno będzie wiele imprez towarzyszących: sportowych, rekreacyjnych, czy chociażby wybór najsympatyczniejszego psa (przypomnijmy, że ten ostatni pomysł, przed kilkoma laty złożył szef zarządu osiedla Stare Miasto, a zarazem radny miejski Adam Kwaśniak). Będzie blok widowisk dla dzieci, występy początkujących gwiazd i możliwość prezentacji rodzimych artystów. Impreza co roku gromadzi tysiące fanów i bez wątpienia jest jedną z największych imprez plenerowych nie tylko w powiecie brzeskim (dla mnie pod względem logistycznym i artystycznym – numerem jeden), ale także w całym regionie tarnowskim. Gwiazdy, które – miejmy nadzieję – do Brzeska zostaną w tym roku zaproszone, specjalnej rekomendacji nie potrzebują. To najbardziej rozpoznawalni, znani z radia, telewizji i koncertów plenerowych, wykonawcy. Zespół Enej to w tej chwili jeden z najpopularniejszych zespołów folkowych w Polsce – dla wielu fanów numer 1. Ich koncerty gromadzą liczoną w tysiącach publikę, a piosenki – bez wątpienia niemal same hity, okupowały listy przebojów, dzisiaj nuci je cała Polska. Nie mniej słynny jest najlepszy obecnie polski muzyk reggae Kami Bednarek. Piosenki tego wokalisty znają nie tylko ludzie młodsi, jak też moje pokolenie. 40.latków. Zapowiada się więc przednia zabawa.        

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 65

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .