Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 25.10Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Zatroskany reporter (0)
 • 25.10 Premiera spektaklu (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10Złotka z Lewniowej (0)
 • 25.10Nammobus na placu (0)
 • 24.10Łoniowa. Posłowie u strażaków (0)
 • 22.10Dotacje do sportu (0)
 • 20.10Brzesko: Oddaj procent na szpital (0)
 • 20.10Czchów. Limanowa na „dywaniku” o rzecznika (0)
 • 20.10Brzesko: Dzień kobiet (0)
 • 20.10Miliony dla poloni (0)
 • 20.10Pierwsza pomoc (0)
 • 20.10Brzesko: Ofiarom przestępst (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Pieniądze na szczepienia
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 05 lipca 2009 23:19
Pomocy finansowej przeznaczonej na szczepienia ochronne dzieci udzieliła gmina Dębno samorządowi powiatowemu w Brzesku. – To efekt przeświadczenia, że tańsza jest profilaktyka niż leczenie – tłumaczy Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno. Planowana przez samorząd powiatu akcja profilaktycznych szczepień przeciwko groźnym dla zdrowia i życia zachorowaniom wywołanym meningokokami i pneumokokami ma objąć wszystkie dzieci z terenu powiatu brzeskiego. Część kosztów z tym związanych pokryją budżety gmin. W akcję chętnie włączyła się Gmina Dębno wydając na ten cel 4 tys. zł. Na tym terenie odnotowano niedawno przypadek zachorowania na inwazyjna chorobę menigokokową charakteryzującą się w pierwszej fazie objawami przypominającymi przeziębienie. Badaniom poddano wtedy wszystkie dzieci z przedszkola w Maszkienicach, które mogły mieć kontakt z chorą osoba.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno: 1.6 mln zł na drogi
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 30 maja 2009 19:33
Ponad 7 kilometrów nowych nawierzchni asfaltowych przybędzie do końca wakacji w gminie Dębno. Samorząd wyda na ten cel grubo ponad 1,6 mln zł.
Mimo regularnych dużych wydatków na remonty i modernizację dróg gminnych, mieszkańcy nie ustają i do Wójta Gminy Dębno wciąż docierają kolejne monity w sprawie budowy dróg. Samorząd reaguje na nie w miarę możliwości. Dzięki pieniądzom pozyskanym ze źródeł zewnętrznych możliwe będzie wykonanie kolejnych kilometrów nawierzchni. Prace opiewające na prawie pół miliona złotych obejmujące wykonanie czterech odcinków dróg w Łysej Górze, Łoniowej, Porąbce Uszewskiej i Perle o łącznej długości przekraczającej 2,1 km zostały już wykonane. W trakcie realizacji jest droga Zajazie - Wola Dębińska o długości ponad 2,5 km, i na odcinku tej drogi – chodnik długości 340 m, - inwestycja ta pochłonie blisko 700 tys. zł. Samorządowe władze z tej inwestycji cieszą się bardzo, bo to szczególnie ważny odcinek drogi. Droga łącząca dwie drogi powiatowe na Bielczę i Sterkowiec ma strategiczne znacznie, bo w razie ewentualnej blokady „czwórki” tamtędy można poprowadzić objazdy.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Strategiczna droga
WYDARZENIA - Dębno
środa, 08 kwietnia 2009 17:06
Blisko 600 tys. zł kosztować będzie modernizacja drogi na terenie gminy Dębno, która ma znaczenie strategiczne. W razie wypadku na „czwórce” właśnie tędy prowadzą objazdy. Droga, której mowa łączy dwie drogi powiatowe: Wola Dębińska – Bielcza i Wola Dębińska – Sterkowiec. Biegnie równolegle do czwórki i w razie wypadku na „czwórce” w tym rejonie stanowi naturalny objazd. Dziś korzystanie z niego jest co najmniej utrudnione. Droga jest w fatalnym stanie, ponieważ nie remontowano jej od kilkudziesięciu lat. W tym roku modernizacja tej trasy wreszcie będzie możliwa. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie z budżetu województwa w wysokości 200 tys. zł. Pozostałe koszty pokryje z własnego budżetu i już niebawem rozstrzygany będzie przetarg na wykonanie tego zadania. O ile nic nie stanie na przeszkodzie, to roboty powinny być zakończone w sierpniu.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Inwestycyjny głód
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 06 kwietnia 2009 21:32
Najwyraźniej inwestycyjny głód panuje na lokalnych rynkach. Stosunkowo niewielka inwestycja, adaptacja części budynku szkoły w Maszkienicach na potrzeby przedszkola, zwróciła uwagę aż dziewięciu firm. Przetarg ogłoszony przez Gminę Dębno w tej sprawie okazał się dla firm budowlanych bardzo interesującym zleceniem. Skorzysta na tym budżet gminy, bo rywalizacja konkurentów spowodowała, że zaoferowano lepsze warunki finansowe niż zakładano w chwili ogłaszania przetargu. Zwycięska oferta opiewa na 127 tys. zł, podczas gdy oferta najdroższa zakładała koszty wyższe ponad 50 tys. zł.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Laureat z Porąbki
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 03 kwietnia 2009 12:51
Krzysztof Fejkiel, uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej znalazł się w gronie laureatów tegorocznego Małopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego przez kuratorium oświaty. Tytuł ten gwarantuje celującą ocenę roczną z historii oraz zwolnienie z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Konkurs, którego tematem był „Dramat Polaków spowodowany II wojną światową. Polskie losy 1939-1949”, zgromadził kilka tysięcy uczestników z całego województwa. Każdy z nich zobowiązany był opanować literaturę konkursową obejmującą materiały dla licealistów, a także literaturę obowiązującą studentów. Krzysztof Fejkiel przygotowujący się do rywalizacji od kilku miesięcy pod kierunkiem nauczyciela Izabeli Machety- Kornaś udowodnił, że czasu nie zmarnował.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
107 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 02 kwietnia 2009 00:16
Ponad 107 tys. zł z otrzymały organizacje pozarządowe z budżetu gminy Dębno na realizację w tym roku programów, których celem ma być zapobieganie alkoholizmowi i narkomanii. Pieniądze zostaną wykorzystane na prowadzenie zajęć sportowych i rekreacyjnych, prowadzenie świetlic środowiskowych oraz program stypendialny dla uczniów. W wyniku konkursu ogłoszonego na realizację tego typu zadań 50 tys. zł trafi do klubów sportowych, które zadbają o to, by członkowie ich sekcji młodzieżowych otrzymali interesującą ofertę zajęć sportowych. Pulą tą podzieli się osiem klubów, z których najwięcej (15 tys. zł) otrzyma LKS „Orzeł” Dębno skupiający najliczniejszą grupę młodych zawodników. Kwotę 25 tys. zł przeznaczono na potrzeby dziesięciu uczniowskich klubów sportowych. Każdy z nich dostanie od tysiąca do czterech tysięcy złotych na działalność profilaktyczną. Na prowadzenie czterech świetlic środowiskowych wyłożono 12 tys. zł.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
DCK w nowej siedzibie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 24 marca 2009 22:20
Oddanie Dębińskiemu Centrum Kultury nowej siedziby w Jastwi umożliwiające uruchomienie bogatej oferty zajęć sportowych i kulturalnych okazało się „strzałem w dziesiątkę”. Najlepszy dowód to sięgająca 300 liczba osób, które zdecydowały się z nich skorzystać. Nie bez znaczenia dla tak udanego naboru była zarówno szeroka akcja informacyjna przeprowadzona przez DCK jak również szybkie przygotowanie obiektu do zajęć. – Przeprowadzka zabrała nam niespełna miesiąc, dzięki czemu zajęcia mogliśmy rozpocząć niedługo po oficjalnym oddaniu obiektu do użytku – podkreśla Andrzej Potępa, dyrektor DCK. Satysfakcję z tak dużego zainteresowania propozycjami DCK ma także sołtys Jastwi Tadeusz Hebda. W związku z likwidacją szkoły przeżywał ciężkie chwile wysłuchując od niektórych mieszkańców, że sam jest za to współodpowiedzialny. Dzisiaj przeciwnicy utworzenia siedziby DCK w dawnej szkole kształcącej garstkę uczniów muszą być w defensywie. – Miło patrzeć jak ludzie się garną na zajęcia – cieszy się sołtys Hebda, który często odwiedza DCK.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Mniej imprez plenerowych w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 06 marca 2009 22:52
Zdecydowanie zmniejszy się w tym roku liczba imprez plenerowych organizowanych przez Dębińskie Centrum Kultury dla mieszkańców. To skutek decyzji Rady Gminy, która reaguje w ten sposób na gospodarczy kryzys i zmianę charakteru pracy DCK. W ubiegłym roku DCK przygotowało 12 imprez plenerowych w różnych sołectwach na terenie Gminy Dębno. W tym roku zaplanowano tylko cztery imprezy. – Komisja po analizie wydatków doszła do wniosku, że należy zredukować liczbę imprez do czterech i wskazała, które należy kontynuować – poinformował Jan Kołodziej, przewodniczy Komisji Finansów wnioskującej do całej rady o przyjęcie tej propozycji. Sugestia, by w kalendarzu pozostały dożynki gminne, Turniej Rycerski w Dębnie, Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Krakowiaczek” oraz Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej została przyjęta przez Radę. Do przekonania trafiła radnym argumentacja finansowa. Tłumaczono, że w związku z uruchomieniem w tym roku siedziby DCK w Jastwi i związanymi z tym dużymi kosztami modernizacji i wyposażenia budynku należy poszukać oszczędności. Redukcja imprez uznana została za dobry sposób na zmniejszenie wydatków i propozycja została przyjęta.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 68 z 70

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .