Click on the slide!

Brzesko. Potrójne święto

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 25.10 Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Czchów ma rację w sporze z Limanową... (0)
 • 25.10 Brzesko. Potrójne święto (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10 Biadoliny Szlacheckie. Scena niemal... (0)
 • 25.10 Brzesko. W zdrowym ciele… (0)
 • 24.10 Gmina z najlepszą bazą sportową (0)
 • 22.10 Powiat. Sesja pod znakiem oświaty (0)
 • 20.10 Niedzielska gościły uczniów z całej... (0)
 • 20.10 Gmina Dębno. Pamiętali o oświacie... (0)
 • 20.10 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
 • 31.05 Brzesko. Miasto pod wodą (0)
 • 07.05 Brzesko. Strażackie uroczystości (0)
 • 30.04 III Bieg po Flagę (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
Szczurowa. Jednogłośnie od 30 lat
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 20 czerwca 2016 23:35

Po raz kolejny, jednogłośnie radni ze Szczurowej udzielili absolutorium wójtowi Marianowi Zalewskiemu z tytułu wykonania budżetu za ubiegły rok. Dobrze przygotowany budżet, pozyskiwanie dodatkowych środków zewnętrznych, inicjatywy wójta i innowacyjne działania pracowników Urzędu Gminy pozwoliły na duży zakres wykonanych prac w ubiegłym roku. – To sukces nas wszystkich: radnych, sołtysów, rad sołeckich, mieszkańców i pracowników Urzędu Gminy oraz wszystkich podległych nam instytucji. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. My postawiliśmy na to pierwsze rozwiązanie i efekty widać gołym okiem. W tamtym roku zainwestowaliśmy ponad 10 milionów złotych – wylicza wójt Marian Zalewski.


Wybudowanych zostało blisko 10 km nowych wodociągów ze Szczurowej do Strzelec Małych, Dąbrówki Morskiej, Barczkowa, Popędzyny i Uścia Solnego oraz do centrum w Szczurowej wraz z połączeniem do magistrali wodociągowej w kierunku Zaborowa i Rylowej. Inwestycja ta pozwoliła na dwustronne połączenie wodociągu każdej z 20 miejscowości naszej Gminy z nowym ujęciem wody na Nidzie. Tylko nieliczne Gminy w Polsce posiadają takie zabezpieczenie, które gwarantuje dostawy wody w przypadku awarii na rurociągu zaopatrującym daną miejscowość w wodę. Wybudowana została kilkukilometrowa kanalizacja do Włoszyna wraz z zespołem studni i przepompowni ścieków. Wybudowane lub przebudowane zostało 40 km dróg w tym: Niedzieliska-Podszumin, Kopacze Wielkie-Błonie, Uście Solne-Bliższe Łony, Strzelce Wielkie w kierunku cmentarza, Górka dwór, Włoszyn-Iglopol, Szczurowa Olszowy Koniec, Zaborów Błonie, Uście Solne Dalsze Łony. W Rajsku, Niedzieliskach, Szczurowej i Strzelcach Małych wykonane zostały nowe drogi dojazdowe do pól w tym również blisko sto pięćdziesiąt nowych mostków i przepustów drogowych oraz zmodernizowano 26 km rowów melioracyjnych.
W Rudach Rysiu wykonanych zostało większość prac przy budowie nowego ciągu pieszo- rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej 768 do Rud, nowe odcinki chodników wraz z kanalizacją deszczową powstały w Uściu Solnym, Zaborowie, Wrzępi oraz blisko półtorakilometrowy chodnik w Niedzieliskach, a ponadto parking w Uściu Solnym obok szkoły oraz podbudowa parkingu w Niedzieliskach.  Wybudowano nową podporę i wyremontowany został most na rzece Uszwicy pomiędzy Kopaczami Wielkimi, a Wolą Średnią. Wykonane zostało szereg prac końcowych przy odbudowie zespołu dworsko- pałacowego i remoncie dworu w Szczurowej wraz z odbudową ogrodzenia od strony zachodniej. Wykonana została również adaptacja pozostałej części poddasza Urzędu Gminy wraz z nowym Ratuszem.  W stanie surowy zamkniętym dobudowany zastał garaż do Remizy w Rajsku, a remonty przeprowadzono w remizach w Kwikowie, Górce oraz w Strzelcach Wielkich z szerszym zakresem objętym projektem „Małopolskie Remizy” i Szczurowej, gdzie zakupione zostały materiały na malowanie dachu, który wykonali sami strażacy. W budynku Ośrodka Zdrowia w Uściu Solnym wykonana została praktycznie nowa kotłownia, a w Szkole Podstawowej roboty zabezpieczające p.poż, zaś w budynku szkoły w Niedzieliskach wybudowana została nowa kotłownia, zamontowane zostały panele fotowoltaiczne i wykonany remont instalacji wodno- kanalizacyjnej. Natomiast w Zaborowie wyremontowane zostały szatnia szkolna i dwie sale lekcyjne na parterze budynku, podobnie w przedszkolu w Szczurowej wykonano remont pomieszczeń. W obiektach mienia gminnego wykonano remont dachu w Barczkowie wraz z monitoringiem, w Dołędze zamontowano nowe drzwi wejściowe oraz zakupiono materiały na ogrodzenie, nasadzono zieleń oraz zakupiono wyposażenie centrum Górki. Dodajmy, że w Zaborowie wykonana zastała termomodernizacja budynku Domu Ludowego wraz z zamontowaniem ogniw fotowoltaicznych (produkujących energię elektryczną) i zakupem części wyposażenia dużej Sali, a w Kopaczach Wielkich przeprowadzony zastał częściowy remont dużej sali, w Księży Kopaczach wykonano część prac przy centrum wsi, w Kwikowie ułożono nawierzchnię z kostki brukowej obok przystanku. Natomiast w Pojawiu zagospodarowany został teren wokół stawu i utworzono parking, w Rudach Rysiu zainstalowano nowy piec centralnego ogrzewania i nową instalację p.poż. w budynku wielofunkcyjnym oraz zakupiono kolejne urządzenia placu rekreacji w Rudach, zaś w Rylowej wykonany został projekt oświetlenia zespołu boisk z zakupem materiału do remontu ogrodzenia, w Rząchowej zostały zakupione bramki i wymalowana świetlica, w Strzelcach Małych wybudowany został nowy stylowy przystanek autobusowy oraz remont budynku komunalnego, w Strzelcach Wielkich zakupiono dużą kosiarkę, w świetlicy przeprowadzony został remont i zakupione wyposażenie, w Szczurowej wyremontowano kominy budynku wielofunkcyjnego.
 
Wykonane zostały również prace przy regulacji stosunków wodnych wokół targowiska, gdzie wykonano również blaty na stanowiskach sprzedaży i zamontowano nagłośnienie.
W budynku Urzędu i Gminnego Centrum Kultury zamontowane zostały ogniwa fotowoltaiczne obniżające przyszłe koszty ich utrzymania. W Uściu Solnym wykonane zostały prace montażowe i zakup elementów oddzielających oraz przeniesiona została biblioteka do pomieszczeń wydzielonych ze szkoły. We Wrzępi zakupione zostało wyposażenie do nowej świetlicy wiejskiej i monitoring przy Remizie OSP. Ponadto w kolejnych 11 miejscowościach wybudowany został monitoring rejestrujący otoczenie, głównie w centrach miejscowości i na zewnątrz budynków gminnych. Część powyższych prac wykonanych zostało ze środków finansowych przekazanych przez Gminę na tak zwany fundusz sołecki, fundusz taki utworzony został tylko w części gmin powiatu brzeskiego. – Za to głosowanie wszystkim radnym dziękuję - mówił wójt Zalewski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko. Pożar w Domu Nauczyciela

  The Roof, The Roof is on fire

 • Edukacja: Kadeci wyprowadzili się z Łysej Góry

  Polecam artykuł: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/edukacja/a/w-suchedniowie-rusza-szkola-kadetow-sa...

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jedzenie super w bardzo dobrej cenie. Panie kucharki same przygotowują wszystko od podstaw świeżo i sm...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Szanowny przedmówco jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to wyrażnie pisze, że jest to program profil...

 • Wojciech Wojdak rozpoczyna olimpijskie zmagania

  Niestety polscy pływacy zaprezentowali się bardzo słabo .......wręcz beznadziejnie.

 • Zawada Uszewska. Strażacki jubileusz

  Chyba coś niedoinformowany ten dziennikarz. Skopiowana żywcem historia jednostki i nawet na końcu nie ...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Ten ich program to kompletna pina. Lepiej zapisać się do dobrego psychiatry i psychologa poza Brzeskiem...

 • Okocim – Gosprzydowa. Będą zbiornik retencyjne?

  Dlaczego zbiornik ma nazywać się Okocim skoro 90% jego powierzchni będzie znajdowało się na terenie ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .