Click on the slide!

Brzesko. Potrójne święto

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 25.10 Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Czchów ma rację w sporze z Limanową... (0)
 • 25.10 Brzesko. Potrójne święto (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10 Biadoliny Szlacheckie. Scena niemal... (0)
 • 25.10 Brzesko. W zdrowym ciele… (0)
 • 24.10 Modele RC - Prezent dla dziecka (0)
 • 22.10 Powiat. Sesja pod znakiem oświaty (0)
 • 20.10 Niedzielska gościły uczniów z całej... (0)
 • 20.10 Gmina Dębno. Pamiętali o oświacie... (0)
 • 20.10 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
 • 31.05 Brzesko. Miasto pod wodą (0)
 • 07.05 Brzesko. Strażackie uroczystości (0)
 • 30.04 III Bieg po Flagę (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
Brzesko. Sekcja pływacka BOSiR
SPORT - Aktualności
wtorek, 15 marca 2016 01:51

To był medalowy weekend pływaków BOSiR Brzesko na Mistrzostwach Polski 14-latków w Olsztynie i podczas V. edycji Sobót Pływackich MOZP w Nowym Sączu Weronika Kusion szóstą zawodniczką Polski na  200m motylkiem podczas Mistrzostw Polski 14-latków w Olsztynie, a Ksawery Masiuk wywalczył 1. miejsce w Klasyfikacji Generalnej V. Edycji Sobót Pływackich MOZP w Nowym Sączu Miniony weekend obfitował w wydarzenia pływackie. Ekipa BOSiR Brzesko musiała podzielić się na dwie ekipy. Weronika Kusion, Janek Nowak i Marceli Jędryka pod opieką trenera Marcina Kacera wzięła udział w Mistrzostwach Polski 14-latków na nowowybudowanych obiektach pływackich w Olsztynie, a druga część drużyny pojechała w asyście Joanny Kusion i Agnieszki Kuk – Masiuk oraz zawsze wiernych rodziców na V. Edycję Sobót Pływackich Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego do Nowego Sącza.

Mistrzostwa Polski są dla wszystkich klubów i zawodników najważniejszymi zawodami w ciągu roku i wszyscy marzą, aby podczas tych jednych zawodów stanąć na jak najwyższym miejscu na podium. Ekipa BOSiR Brzesko, choć mało liczna, to jak się okazało pojechała do Olsztyna nie bez szans w walce o medalowe pozycje. Już pierwszego dnia zawodów w piątek Weronika Kusion wywalczyła finał B na 100m motylkiem i na 400m zmiennym. Ostatecznie zajęła 13 miejsce na 100m motylkiem i 12 na 400m zmiennym. W sobotę zabrakło zaledwie 0,2s do szczęścia, aby powalczyć w finale B na 400m dowolnym ale może to i dobrze, bo dzięki temu Weronika Kusion mogła odpocząć i w niedzielnym starcie na 200m motylkiem wypływała 5 czas i wywalczyła finał A. Ostatecznie zajęła bardzo dobre 6 miejsce. Marceli Jędryka i Janek Nowak, choć nie wywalczyli tak spektakularnych miejsc, jak ich koleżanka klubowa, to poprawili znacząco swoje życiówki zajmując miejsca w środku stawki swoich rówieśników.
Słuchając z zapartym tchem relacji z Olsztyna młodsi pływacy BOSiR Brzesko na obiektach sportowych MOSiR Nowy Sącz musieli się zmierzyć kolejny raz ze swoimi rywalami z Małopolski oraz Śląska i Podkarpacia  w V. Edycji Sobót Pływackich MOZP. W trakcie sześciu edycji Sobót Pływackich młodzi zawodnicy muszą zaliczyć z każdego stylu minimum jeden dystans (50m, 100m lub 200m) oraz jeden długi dystans (400m lub 800m) ale aby się liczyć w klasyfikacji generalnej dobrze jest spróbować swoich sił w większości dystansów i oczywiście uzyskać dobre wyniki. Soboty Pływackie są dla pływaków najważniejszymi zawodami oprócz zimowych i letnich mistrzostw okręgu i o tyle trudniejszym sprawdzianem formy, że aby zająć dobre miejsce w klasyfikacji generalnej trzeba trzymać formę przez niemal cały sezon.
Sądecka pływalnia zawsze była szczęśliwa dla brzeskich pływaków, tak było i tym razem. Wśród 12-latków swoją dominację potwierdził Ksawery Masiuk, który wygrał z doskonałym czasem na 50m grzbietem i na 200m zmiennym. W obu startach przypłynął do mety z bardzo dużą przewagą nad konkurentami. Niestety w starcie na 100m motylkiem Ksawery Masiuk „zaliczył” pierwszą dyskwalifikację w swojej karierze zawodniczej, a szkoda bo byłoby kolejne złoto i też z doskonałym czasem. Na szczęście dla Ksawerego doskonałe czasy z dwóch startów, które przełożyły się na punkty wystarczyły do stanięcia na najwyższym podium Klasyfikacji Generalnej 12-latków. O wielkim pechu może powiedzieć po raz kolejny Patryk Gibuła, który mało co, a zostałby najlepszym pływakiem Klasyfikacji Generalnej wśród 11-latków. To „mało co”, to pechowy start na 200 dowolnym, gdzie pomyliły mu się nawroty i myśląc, że to ostatnia 50-ka chciał przedwcześnie zakończyć bieg, niestety kiedy się zreflektował musiał „gonić” stawkę tracąc przez to cenne sekundy i ostatecznie zajmując 4 miejsce. Ta pomyłka zmobilizowała go na tyle, że w kolejnym starcie na 100m „wykręcił” znakomity czas 01:19:14s, zajmując pierwsze miejsce, wpisując się również na listę najlepszych czasów w tym sezonie na tym dystansie w Polsce wśród 11-latków. Świetną serię startów w Nowym Sączu Patryk Gibuła zakończył srebrem na 200m zmiennym. Do szczęścia i wywiezienia z Nowego Sącza pucharu dla najlepszego 11-latka zabrakło ledwie kilka punktów. Amelia Marek – kolejna utytułowana zawodniczka BOSiR Brzesko potwierdziła w Nowym Sączu, że jest w swojej grupie wiekowej najlepszą specjalistką w Małopolsce w klasyku, wygrywając bezapelacyjnie na 50m z czasem 42:14s. W pozostałych startach Amelia Marek wywalczyła srebro na 100m motylkiem i brąz na 200m zmiennym.
Ale to nie koniec medali, bo pozostała część ekipy BOSiR Brzesko też nie przyjechała na Sobotę Pływacką jedynie asystować. 13-latka Maja Madej chyba odkryła w sobie talent do stylu grzbietowego, bo o ile w dowolnym, w którym do tej pory się specjalizowała nie mogła przebić się w regionie małopolskim na „pudło”, to teraz trzeci  start na kolejnych zawodach w grzbiecie i kolejny raz brąz. Wielkie gratulacje, bo może zachęci to Maję Madej do wybrania bardziej „szczęśliwego” dla siebie stylu. Na tym samym dystansie 50m grzbietem 11-letnia Patrycja Smoleń kolejny raz odniosła sukces „wypływając” w Nowym Sączu srebro. Patrycja Smoleń kolejny raz miło „zaskoczyła” trenera, ale patrząc na jej osiągnięcia, a zwłaszcza możliwości można śmiało powiedzieć, że jeszcze powinna nieraz miło „zaskoczyć”. Wśród 13-latków brąz dla BOSiR Brzesko na 200m klasycznym wywalczył Erwin Szydłowski. Ten sympatyczny pływak, który po roku startów w TS „Pływak” Bochnia powrócił do BOSiR Brzesko pokazał, że w klasyku doskonale się czuje i może powalczyć o największe trofea. Wielką radość trenerowi Kacerowi i rodzicom sprawiła kolejny raz 11-letnia Julia Dadej, która popłynęła bardzo dobrze zajmując na 100m motylkiem 3 miejsce z czasem 01:37:36. Ostatecznie brzescy pływacy „wywieźli” z Nowego Sącza 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale. Mogło być jeszcze lepiej, bo o „pudło” otarła się 12-letnia Patrycja Gicala zajmując 5 miejsce na 100m motylkiem i 12-letnia Oliwia Mikulska zajmując też 5 miejsce na 200m klasykiem. Kolejny raz brzescy pływacy BOSiR usytuowali się ze swoim dorobkiem medalowym w ścisłej czołówce małopolskich klubów.
Na zakończenie pływackiego weekendu najmłodsze zawodniczki, 9-letnie Małgosia Skoczek i Natalia Gicala przywiozły ze „swoich” zawodów  III Otwartych Mistrzostw w Pływaniu PRO-SWIM w Piekarach  po jednym krążku. Natalka srebro na 25m klasycznym, a Małgosia brąz na 25m dowolnym.
Patrząc się na wyniki tej młodej, roześmianej gromady pływaków z BOSiR Brzesko widać ile można osiągnąć i zrobić przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko. Pożar w Domu Nauczyciela

  The Roof, The Roof is on fire

 • Edukacja: Kadeci wyprowadzili się z Łysej Góry

  Polecam artykuł: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/edukacja/a/w-suchedniowie-rusza-szkola-kadetow-sa...

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jedzenie super w bardzo dobrej cenie. Panie kucharki same przygotowują wszystko od podstaw świeżo i sm...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Szanowny przedmówco jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to wyrażnie pisze, że jest to program profil...

 • Wojciech Wojdak rozpoczyna olimpijskie zmagania

  Niestety polscy pływacy zaprezentowali się bardzo słabo .......wręcz beznadziejnie.

 • Zawada Uszewska. Strażacki jubileusz

  Chyba coś niedoinformowany ten dziennikarz. Skopiowana żywcem historia jednostki i nawet na końcu nie ...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Ten ich program to kompletna pina. Lepiej zapisać się do dobrego psychiatry i psychologa poza Brzeskiem...

 • Okocim – Gosprzydowa. Będą zbiornik retencyjne?

  Dlaczego zbiornik ma nazywać się Okocim skoro 90% jego powierzchni będzie znajdowało się na terenie ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .