Click on the slide!

Brzesko. Potrójne święto

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 25.10 Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Czchów ma rację w sporze z Limanową... (0)
 • 25.10 Brzesko. Potrójne święto (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10 Biadoliny Szlacheckie. Scena niemal... (0)
 • 25.10 Brzesko. W zdrowym ciele… (0)
 • 24.10 Gmina z najlepszą bazą sportową (0)
 • 22.10 Powiat. Sesja pod znakiem oświaty (0)
 • 20.10 Niedzielska gościły uczniów z całej... (0)
 • 20.10 Gmina Dębno. Pamiętali o oświacie... (0)
 • 20.10 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
 • 31.05 Brzesko. Miasto pod wodą (0)
 • 07.05 Brzesko. Strażackie uroczystości (0)
 • 30.04 III Bieg po Flagę (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
Młodzi brzescy pływacy piątym zespołem IV. Edycji Soboty Pływackiej Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Bochni
SPORT - Aktualności
niedziela, 14 lutego 2016 18:46

Pływacy BOSiR Brzesko zdobyli w sumie 8 medali, a Ksawery Masiuk wygrał klasyfikację generalną wśród 12-latków i rewelacyjnym wynikiem ustanowił rekord sezonu na 800m stylem dowolnym w Polsce.

W ostatnia sobotę 13. lutego br. bocheńska pływalnia im. Jana Kota była areną zmagań młodych pływaków startujących w IV. Edycji Soboty Pływackiej Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. W sumie przyjechało 18 klubów z całej Małopolski oraz gościnnie zawodnicy śląskiej Victorii Kozy i Gilusia Gilowice. Nasz region reprezentowały tradycyjnie zawodnicy BOSiR Brzesko oraz Sokół – Mościce Tarnów. W trakcie sześciu edycji Sobót Pływackich młodzi zawodnicy muszą zaliczyć z każdego stylu minimum jeden dystans (50m, 100m lub 200m) oraz jeden długi dystans (400m lub 800m) ale aby się liczyć w klasyfikacji generalnej dobrze jest spróbować swoich sił w większości dystansów i oczywiście uzyskać dobre wyniki. Soboty Pływackie są dla pływaków najważniejszymi zawodami oprócz zimowych i letnich mistrzostw okręgu i o tyle trudniejszym sprawdzianem formy, że aby zająć dobre miejsce w klasyfikacji generalnej trzeba trzymać formę przez niemal cały sezon. Dla trenerów klubów Sobota Pływacka jest bardzo ważna, bo jest doskonałym przeglądem i sprawdzianem pracy klubowej oraz pozwala na ewentualną korektę planów treningowych w przygotowaniach do mistrzostw okręgu. Dla organizatora - MOZP Sobota Pływacka jest przeglądem zasobów pływackich klubów zrzeszonych w okręgu i pomocą w wyłonieniu kadry pływackiej Małopolski.

Tradycyjnie już, doskonale spisał się podczas Soboty Pływackiej lider klasyfikacji generalnej 12–latków w Małopolsce Ksawery Masiuk z BOSiR Brzesko. Wpierw potwierdził swoją absolutną dominację w Małopolsce przepływając 200m stylem grzbietowym w doskonałym czasie 2:34:80 i niemal z 8 sekundową przewagą nad drugim Piotrem Sadowym z STP Nowy Sącz. Następnie na zakończenie zawodów, ku zaskoczeniu nawet swojego trenera Marcina Kacera wywalczył złoto na 800m w stylu dowolnym z rewelacyjnym czasem 10:19:71, dającym mu pierwsze miejsce w rankingu najlepszych czasów obecnego sezonu w Polsce. Trener BOSiR Brzesko Marcin Kacer stwierdził, że Brzesko ma szczęście do długodystansowców, bo reprezentant Polski i multimedalista Wojtek Wojdak również zaczynał swoje pierwsze poważne sukcesy w Brzesku od medali na tym dystansie. Te dwa zwycięstwa dały Ksaweremu Masiukowi łącznie aż 688 pkt w klasyfikacji generalnej i umocniły go na prowadzeniu wśród 12-latków. Bardzo dobrze spisała się również 11-letnia Amelka Marek wygrywając w swojej koronnej konkurencji na 100m klasykiem z czasem 01:32:61 oraz zdobywając brąz w mało lubianej przez siebie konkurencji na 50m w stylu grzbietowym z czasem 40:56. Dało Jej to łącznie dobre 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Srebrny medal dla BOSiR Brzesko na 100m klasykiem z czasem 01:23:15 wywalczył w Bochni 13-latek Erwin Szydłowski, który po rocznej tułaczce powrócił do startów w brzeskim klubie i powinien stać się mocną podporą klubu. Również srebro na 50m motylkiem z czasem 36:11 wywalczył w Bochni 11-latek Patryk Gibuła z BOSiR Brzesko, który potwierdził, że w aktualnym sezonie będzie się liczył w tym stylu w Małopolsce. Dobre miejsce w grzbiecie i klasyku pozwoliły Patrykowi Gibule zająć dobre piąte miejsce w klasyfikacji generalnej 11-latków. Największą radość trenerowi Marcinowi Kacerowi sprawiły chyba jednak medale, które trudno było przewidzieć bo konkurencja była wyrównana. Pierwszą niespodziankę sprawiła 12-latka Julka Gurgul, która na 100m klasykiem wywalczyła brąz z czasem 01:34:74, czym potwierdziła, że ten medal, który wywalczyła na ostatnich Zimowych Mistrzostwach Okręgu w Bochni nie był przypadkiem. Można mieć nadzieję, że Julka Gurgul jeszcze nas nie raz mile zaskoczy swoimi wynikami w tym stylu. Największą niespodziankę w Bochni sprawiła jednak 13-latka Maja Madej, która do tej pory dała się raczej poznać jako specjalistka w stylu dowolnym. W Bochni po raz drugi popłynęła na 200m stylem grzbietowym i od razu z wielkim sukcesem, bo z czasem 02:49:53 zajęła doskonałe trzecie miejsce i swój upragniony brązowy medal. Na koniec zawodów „wypływała” jeszcze piąte miejsce na 800m w stylu dowolnym. Pozostali zawodnicy BOSiR Brzesko zajęli dobre miejsca w czołówce małopolskich pływaków, co pozwoliło na zajęcie przez BOSiR Brzesko świetnego piątego miejsca na 20 klubów biorących udział w zawodach.

Sukcesy zawodników BOSiR Brzesko nie są przypadkiem, a wynikiem konsekwentnej pracy trenera Marcina Kacera i jego asystenta Piotra Baranka. Na szczęście dla Brzeska urząd miasta mimo wycofania się z finansowania miejskiego sportu przez jednego z największych europejskich koncernów branży spożywczej nie zrezygnowało z utrzymania mniejszych klubów i sekcji, które dzięki temu mogą ściągać na treningi uzdolnioną młodzież z Brzeska i nie tylko, co przekłada się na doskonałe rezultaty. Sekcja Pływacka BOSiR Brzesko jest tego najlepszym przykładem.

Pływalnia w Bochni imienia wspaniałego niegdyś pływaka Jana Kota jest w tej chwili jedynym obiektem Małopolski, gdzie zawody tej rangi mogą się odbyć w trakcie remontu oświęcimskiej pływalni. Stąd to już 3 ważne zawody pływackie Małopolski w ostatnich miesiącach, które odbyły się na tym obiekcie. Szkoda, że miejski basen w Brzesku nie może być miejscem zawodów tej rangi, bo może na własnym terenie i przy wsparciu brzeskich kibiców medali mogłoby być jeszcze więcej ale nie zapeszajmy.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko. Pożar w Domu Nauczyciela

  The Roof, The Roof is on fire

 • Edukacja: Kadeci wyprowadzili się z Łysej Góry

  Polecam artykuł: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/edukacja/a/w-suchedniowie-rusza-szkola-kadetow-sa...

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jedzenie super w bardzo dobrej cenie. Panie kucharki same przygotowują wszystko od podstaw świeżo i sm...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Szanowny przedmówco jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to wyrażnie pisze, że jest to program profil...

 • Wojciech Wojdak rozpoczyna olimpijskie zmagania

  Niestety polscy pływacy zaprezentowali się bardzo słabo .......wręcz beznadziejnie.

 • Zawada Uszewska. Strażacki jubileusz

  Chyba coś niedoinformowany ten dziennikarz. Skopiowana żywcem historia jednostki i nawet na końcu nie ...

 • Brzesko. Szpital walczy z depresją

  Ten ich program to kompletna pina. Lepiej zapisać się do dobrego psychiatry i psychologa poza Brzeskiem...

 • Okocim – Gosprzydowa. Będą zbiornik retencyjne?

  Dlaczego zbiornik ma nazywać się Okocim skoro 90% jego powierzchni będzie znajdowało się na terenie ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .