Click on the slide!

Szpital: Profilaktyka depresji „Wyprzedzić smutek”

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 15.03 Brzesko. Sekcja pływacka BOSiR (0)
 • 15.03 Gnojnik. Zaprojektuj logo, wygraj t... (0)
 • 14.03 Dębno. Mniej za ogrzewanie (0)
 • 13.03 Gnojnik. Blisko półtora tysiąca dzi... (0)
 • 12.03 Gnojnik. Znowu na szlaku (0)
 • 12.03 Brzesko. Zmagania harcerskie (0)
 • 12.03 Czchów. Odzyskiwanie brzegu jeziora... (0)
 • 12.03 Dębno. Fundusz Sołecki podzielony (0)
 • 10.03 Dębno. O pożarach wiedzą prawie wsz... (0)
 • 10.03 Szczurowa. Medal za syna w wojsku (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
 • 09.01 Gmina Dębno z nowym budżetem (0)
 • 25.12 Życzenia dla Czytelników od Edwarda... (0)
 • 12.12 Otwarcie biura poselskiego w Dąbrow... (0)
 • 28.11 Budżet powiatu wstępnie skrojony (0)
 • 27.11 Honorowy Obywatel Gminy Dębno (0)
 • 27.11 Brzesko. Onkologia jest już w szpit... (0)
 • 27.11 Czchów. Nowy radiowóz dla policji (0)
 • 05.11 PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cy... (0)
Elita podsumowała rok
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 04 stycznia 2016 22:33

Nadszedł czas, aby zaprezentować, jak wyglądał rok 2015 w wykonaniu Akademii Sportu ELITA. Rozpoczął się on 3 stycznia, kiedy zespół pod wodzą trenerów Śliwy i Chrabąszcza rozegrał I Noworoczny Turniej w Brzesku. ELITA rozgrywki inaugurujące rok 2015 zakończyła na 3. miejscu.

W okresie zimowym Akademia Jana Chrabąszcza rozegrała również 9 spotkań w Halowej Lidze Żaków, w których 7-krotnie zwyciężała, a 2 razy musiała uznać wyższość Tarnovii. Między rozgrywkami Ligi Halowej ELITA rozegrała również cztery turnieje, w których była organizatorem oraz jeden wyjazdowy. W brzeskiej hali na ,,Zielonce’’ odbyły się Puchar Starosty Brzeskiego, IV memoriał im. Adama Gacka oraz turnieje roczników 2007 i 2008.
W turnieju o Puchar Starosty Brzeskiego ELITA (rocznik 2007) nie miała sobie równych zwyciężając w każdym spotkaniu i zajmując 1. miejsce w zawodach. Dwa tygodnie później w IV już memoriale im. Adama Gacka, Elita zajęła 4. miejsce. Pod koniec kalendarzowej zimy (15.03) odbyły się turnieje rocznika 2007 i 2008.  Starsi adepci AS Elita zajęli 2. miejsce przegrywając dopiero w ostatnim spotkaniu z Piłkarskimi Nadziejami Mielec, natomiast Ci młodsi, którzy rozgrywali swój pierwszy turniej ciekawie się zaprezentowali, jednak musieli uznać wyższość dłużej trenujących chłopców z innych szkółek. Między turniejami w Brzesku ELITA wybrała się na turniej o Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Chłopcy z 2006 wypadli słabiej i zajęli 5. miejsce w turnieju.

Okres wiosenny to przede wszystkim Liga Żaków. Zespół AS ELITA w rundach eliminacyjnych do turnieju finałowego rozegrał 8 spotkań, w których zwyciężał 5. razy (w tym z lokalnymi rywalami – Okocimskim oraz AP Brzesko), 2-krotnie remisował i tylko raz swój mecz przegrywał. Takie rezultaty dały oczywiście prawo gry w Finale Ligi Żaków, na który ELITA wybrała się do Tarnowa. Turniej rozpoczął się świetne, gdy Elita zwyciężyła w trzech pierwszych meczach. Następny okazał się być przegrany, ale w kolejnych dwóch chłopcy z 2006 i 2007 zrehabilitowali się zwycięstwami.
Na zakończenie wiosny został rozegrany I memoriał im. Antoniego Barana, w którym wzięły udział zaprzyjaźnione z ELITĄ szkółki piłkarskie. Podopieczni trenera Śliwy podobnie jak w zimowym turnieju o Puchar Starosty zwyciężyli w każdym spotkaniu gromadząc 15 pkt i tracąc zaledwie 1 bramkę.

Okres letni to ten, w którym działo się najwięcej. Rozpoczął się on turniejami w Szczyrzycu, w pierwszym z nich Elita 2007 zwyciężyła w pięknym stylu pokonując we finale Didi-Gol Rabka. Dzień później Elita 2006 podobnie jak młodsi koledzy osiągnęli świetny rezultat, stając na najniższym stopniu podium. Już tydzień później ELITA wzięła udział w prestiżowym turnieju o Puchar Kogucika w Stróżach. W turnieju rocznika 2005 (w którym grali chłopcy z 2006, a nawet 2007) żółto-niebiescy zajęli 9. miejsce. Jeszcze tego samego dnia Elita w tym samym turnieju (rocznika 2007) w 6. meczach zwyciężyła 3-krotnie, co dało dobre – 5. miejsce w turnieju.
Za kolejne 7 dni ELITA wybrała się rocznikiem 2006/2007 do Jasła, gdzie spisali się poniżej oczekiwań zajmując 10. miejsce w turnieju.

Wisienką na torcie był turniej ,,Bądź następny’’ w Staniątkach. ELITA zajęła 4. miejsce w turnieju przegrywając tylko jeden raz – w półfinale ze Śląskiem Wrocław, a w meczu o 3. miejsce ulegając Koronie Kielce dopiero po serii rzutów karnych. Warto zaznaczyć, że w tym tunieju brały udział 24 zespoły, m.in.: Wisła Kraków, Cracovia, Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Górnika Zabrze czy wymienione już Śląsk i Korona.

Kolejny okres tego roku to runda jesienna, który rozpoczął się turniejem ,,Fachowiec Cup 2015’’ w Brzesku. ELITA zajęła w nim 2. miejsce przegrywając tylko jeden mecz. Akademia Jana Chrabąszcza wzięła też udział w Pucharze Tymbarku U-10 oraz U-8. Starsi chłopcy zajęli 2. miejsce na 7. zespołów, a Ci z rocznika 2008 zwyciężyli jedno spotkanie, a dwa przegrali. W połowie listopada rocznik 2006 z trenerem Chrabąszczem wybrał się na ,,Czarną Jaskółkę’’ do Tarnowa, gdzie w ostatniej kolejce, w której ELITA zremisowała z teoretycznie z najsłabszym zespołem turnieju – Unią II, spadła na najniższy stopień podium. Między czasie rozegrane zostały też turnieje Ligi Orlików i Żaków, w których ELITA rozegrała 13 spotkań (7 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki). Następnym rozegranym turniejem był IV Małopolski Turniej Mikołajkowy w Iwkowej i Wojakowej, w którym ELITA zdeklasowała rywali wygrywając każde z siedmiu spotkań. Następnie zespół z Brzeska ponownie pojawił się na turnieju o ,,Czarną Jaskółkę’’ w Tarnowie (tym razem rocznika 2007), w którym zwyciężył po bramce Filipa Jaworskiego 20 sekund przed końcem decydującego spotkania.

5.12 ELITA rozegrała Mikołajkowy Turniej PN w Brzesku, w którym po karnych przegrała we finale z Piastem Czchów. W weekend przedświąteczny rocznik 2006 wybrał się do Okocimia, gdzie pewnie pokonał rywali zwyciężając w turnieju. Na koniec roku ELITA wraz z trenerem Śliwą pojechała na prestiżowy turniej Sotralentz Cup do Rytra, którego organizatorem była Akademia Sandecji Nowy Sącz. Tam w przepięknym stylu zajęła 3. miejsce w turnieju przegrywając tylko ze zwycięzcą – Dunajcem Nowy Sącz.

Spójrzmy teraz na liczby.
AS ELITA w 2015 r. wzięła udział w 33 turniejach, 25 razy stawała w nich na podium, z czego aż 9-krotnie tryumfowała. Łącznie rozegrała 145 spotkań, w których zwyciężała 82 razy, 23 mecze kończyły się remisem, a w 40 trzeba była uznać wyższość rywala. ELITA zdobyła 345 bramek (2,4 na mecz) tracąc przy tym tylko 181 (1,2 na mecz). Najwyższe zwycięstwo adepci Akademii J. Chrabąszcza odnieśli w meczu z Zubello Iwkowa podczas IV Małopolskiego Turnieju Mikołajkowego (12:0), również wysoko, bo 10-0 ELITA pokonała Akademię Kolejarz Stróżę (Puchar Kogucika). Najczęstszym rywalem Brzeszczan był zespół AP Brzesko, z którym rywalizowali aż 13-krotnie. Na drugim miejscu w tej kategorii jest zespół Akademii Kolejarz  (10. meczy), a na trzecim Unia Tarnów (9. meczy). Najlepiej ELITA grało się z zespołami Unii Tarnów(9. meczy – 6. zwycięstw), Akademii Kolejarz (10. meczy – 7. zwycięstw) oraz Sandecji Nowy Sącz (5. meczy – 3. zwycięstwa) !!! Rywalem, z którym ELITA sobie nie radzi jest na pewno Tarnovia (3. mecze – 3. porażki). Barwy AS ELITA reprezentowało na turniejach 31. chłopców. Najlepszym strzelcem zespołu jest Nikodem Mgłosiek, który zanotował 105 trafień. W tej kategorii wyróżnić trzeba też Jakuba Hajdo – 51 goli oraz Adriana Piekarza – 40. Najmłodszym zawodnikiem, który ma na koncie zdobytą bramkę jest Damian Przepiórka, który zdobył gola na turnieju rocznika 2007, choć on sam urodził się w roku 2009. W 2015 roku padły również jubileuszowe trafienia dla ELITY. Najpierw w meczu z FA Kielce (4:0) 50 bramkę w historii brzeskiej szkółki zdobył Filip Jaworski, półtora miesiąca później 100 bramkę zdobył Nikodem Mgłosiek w meczu z Akademią Kolejarz (5:1). 200 bramka to zasługa Adriana Piekarza również w meczu z Akademią Kolejarz (10:0). W meczu z KAP Bardomed (3:1) padła 300 bramka, której autorem jest Jakub Hajdo, a ostatnim jubileuszowym trafieniem jest bramka Eryka Sielewicza niecałe dwa tygodnie temu w meczu z Sokolikami Stary Sącz (2:0). Jubileuszowe trafienia notowali również zawodnicy indywidualnie i tak:
100 trafienie – Nikodem Mgłosiek w meczu z KS Jasień (7:0)
50 trafienie – Tomasz Mleczko w meczu z Dream Team Bochnia (2:0)
50 trafienie – Jakub Hajdo w meczu z Zostań Piłkarzem Bochnia (3:2).

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

PR022016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Gmina Brzesko: Program 500 plus

  Czy te 800zł to dochód brutto czy netto ???

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  gdyby niektórzy dyrektorzy jednostek co roku nie "dawali" sobie podwyżek i swoim pożal się Boże zast...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  a wujek Rysiek to zatrudnił tą z Bochni i jeszcze innych paru pociotków i teraz mamy to co widać !

 • Brzesko. Miasto wybuduje oczyszczalnie ścieków?

  Trzeba w końcu oczyścić uszwice a winnych karać konkretnie.Scieki są cały czas wpuszczane i wszyscy...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  jak to kto? wujek Andrzej smilies/smiley.gif

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  O jak by byłó pięknie, gdyby tak połowę tych "fachowców" z tytułami licencjata brzeskiej wszechnic...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  Najwyższa pora! koniec z tymi urzednikami darmozjadami i prozniakami!

 • Mammobus na Placu Kazimierza Wielkiego

  kiedy w końcu społeczeństwo zrozumie, że mammografia jest szkodliwa??!! częste "naświetlanie" jakim...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .