Click on the slide!

Samorządowcy dostali promesy od wojewody

więcej...
Click on the slide!

Z Uszwi do Bukowiny Tatrzańskiej

W gronie najlepszych.      

więcej...
Click on the slide!

Znamy Gwiazdy Dni Brzeska 2015

Kamil Bednarek oraz zespół Enej  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 14.02 Będzie nowa strategia Związku Gmin ... (0)
 • 14.02 Wola Dębińska. Pomóżmy Gabrysi (0)
 • 14.02 O Czarnego Konia i Źrebiątko (0)
 • 14.02 Rabusie w rękach policji (0)
 • 13.02 Poręba Spytkowska. Laury dla ucznió... (0)
 • 10.02 Samorządowcy dostali promesy od woj... (1)
 • 10.02 Jasień: Piąta kadencja sołtysa (1)
 • 09.02 Brzesko. Jubileusz pszczelarzy (0)
 • 09.02 Wolontariusze Carlsberg Polska akty... (0)
 • 08.02 Uszwianie na drugim miejscu w Polsc... (0)
 • 08.02 Uszwianie na drugim miejscu w Polsc... (0)
 • 07.02 Z Uszwi do Bukowiny Tatrzańskiej (0)
 • 06.02 Tragiczny wypadek na autostradzie. ... (6)
 • 04.02 Za zasługi dla obronności kraju (0)
 • 22.01 Samorządowy opłatek (3)
 • 22.01 Winda oficjalnie otwarta (3)
 • 21.01 Wypadek na A4. Zderzyło się 6 samoc... (0)
 • 19.01 Wierzchosławice: Solidarność Rolnic... (4)
 • 18.01 Stulecie orkiestry (0)
 • 18.01 Andrzej Duda spotkał się z samorząd... (1)
Gnojnik: Seniorzy z sukcesami
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 27 grudnia 2014 00:00

Spotkania integracyjne, wycieczki, uprawianie sportu i rekreacji, wykłady, prelekcje, ale także zajęcia artystyczne – tak w telegraficznym skrócie można opisać działania podejmowane przez Klub Seniora „Wrzos”, który wiosna 2015 roku, obchodził będzie swój pierwszy, większy jubileusz: pięciolecie istnienia. Mowa oczywiście o klubie z Gnojnika, który działa pod patronatem i w ramach Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Organizacji pożytku publicznego, która powstała z inicjatywy niezwykłej kobiety – doktor Ewy Cierniak – lambert i od kilkunastu lat, niesie pomoc osobom niepełnosprawnym, starszym, chorym, ale także – czego dowodem jest Klub Seniora „Wrzos”, aktywizuje osoby z przedziału wiekowego 50+.

Ewa Cierniak –Lambert nie ma najmniejszych wątpliwości, że powstanie klubu było przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. – Udało się nam wyciągnąć osoby starsze z domów, zintegrować, wspólnie realizujemy wiele projektów. To projekty finansowane ze środków unijnych, ale także dotacji od samorządu województwa małopolskiego, samorządu powiatowego i gminnego. Za okazane nam serce, za pomoc dziękuję zarządowi województwa małopolskiego z marszałkiem Markiem Sową na czele, zarządowi powiatu brzeskiego ze starostą Andrzejem Potępa oraz wójtowi naszej gminy Sławomirowi Paterkowi. Przez te ostatnie lata było wiele imprez, wyjazdów, spotkań, prelekcji Nie ma praktycznie miesiąca by się cos u nas nie działo. Ośrodek „Ewa”, którym kieruje, chętnie otwiera swoje podwoje dla członków Klub Seniora „Wrzos” – mówi doktor Ewa Cierniak –Lambert. Obecny na spotkaniu podsumowującym rok wójt paterek deklarował, że gmina znajdzie środki na wsparcie dla tego typu inicjatyw. – Jesteśmy otwarci, mówię w imieniu własnym i radnych, na inicjatywy mieszkańców. Aktywizacja osób starszych to jedno z priorytetów działania naszej gminy – zapewniał wójt Sławomir Paterek. Z uznaniem o dokonaniach samorządu oraz Klub Seniora „Wrzos” i Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Globus”, który od ponad półtora roku działa w gminie, mówiła poseł Elżbieta Achinger. – Gnojnik to przykład najlepszy, że w małej gminie, można zrobić wiele, jeśli się tylko chce. Do tego potrzebna jest grupa zapaleńców i wola samorządu. Tutaj obydwa te elementy zgrały się w czasie i pomyśle, w efekcie Gnojnik jest liderem pod tym względem w powiecie brzeskim – tłumaczyła poseł Achinger. Sami seniorzy nie ukrywali, że „Wrzos” to doskonały sposób na urozmaicenie sobie życia. Początkowo dość sceptycznie nastawieni do inicjatywy błyskawicznie przekonali się, że warto skorzystać.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

plus wlasciwa1

pr012015

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  Mogli napisać na 469 km autostrady A4 i nie byłoby dyskusji

 • Samorządowcy dostali promesy od wojewody

  Wójt Dębna zbierać jeszcze długo będzie to co pozyskali poprzednicy. To za lata 2011 - 14

 • Jasień: Piąta kadencja sołtysa

  Dlaczego nie piszecie o różnicy ? Liczenie głosów powinno być jawne a nie w zamkniętym pomieszczeni...

 • Paweł Augustyn we władzach partii KORWiN?

  nie ma filosemicko, banderowskich sympatii

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  co za durne wpisy, jakie to ma znaczenie czy bylo to w Brzesku czy 50 metrow wczesniej w Mokrzyskach. Deb...

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  Marek, mylisz się to już jest teren Mokrzysk.

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  Jakie ma znaczenie czy wypadek miał miejsce w granicach mokrzysk czy brzeska? było to na granicy, na pr...

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  przecież to nie było na wysokości Mokrzyski tylko na wysokosci Brzeska ... niemalże przy skręcie (zj...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .