Click on the slide!

Samorządowcy dostali promesy od wojewody

więcej...
Click on the slide!

Z Uszwi do Bukowiny Tatrzańskiej

W gronie najlepszych.      

więcej...
Click on the slide!

Znamy Gwiazdy Dni Brzeska 2015

Kamil Bednarek oraz zespół Enej  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 14.02 Będzie nowa strategia Związku Gmin ... (0)
 • 14.02 Wola Dębińska. Pomóżmy Gabrysi (0)
 • 14.02 O Czarnego Konia i Źrebiątko (0)
 • 14.02 Modele RC - Prezent dla dziecka (0)
 • 13.02 Poręba Spytkowska. Laury dla ucznió... (0)
 • 10.02 Samorządowcy dostali promesy od woj... (1)
 • 10.02 Jasień: Piąta kadencja sołtysa (1)
 • 09.02 Brzesko. Jubileusz pszczelarzy (0)
 • 09.02 Wolontariusze Carlsberg Polska akty... (0)
 • 08.02 Uszwianie na drugim miejscu w Polsc... (0)
 • 08.02 Uszwianie na drugim miejscu w Polsc... (0)
 • 07.02 Z Uszwi do Bukowiny Tatrzańskiej (0)
 • 06.02 Tragiczny wypadek na autostradzie. ... (6)
 • 04.02 Za zasługi dla obronności kraju (0)
 • 22.01 Samorządowy opłatek (3)
 • 22.01 Winda oficjalnie otwarta (3)
 • 21.01 Wypadek na A4. Zderzyło się 6 samoc... (0)
 • 19.01 Wierzchosławice: Solidarność Rolnic... (4)
 • 18.01 Stulecie orkiestry (0)
 • 18.01 Andrzej Duda spotkał się z samorząd... (1)
Czchów: Budżet wstępnie „skrojony”
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 11 grudnia 2014 00:55

mchudobalistOdzyskiwanie brzegów Jeziora Czchowskiego, koncepcja odbudowy wzgórza zamkowego, ale także inwestycje liniowe: kanalizacja i wodociągi, remonty dróg, budowa chodników – znalazły swoje odzwierciedlenie w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy. – W terminie wymaganym prawem, czyli do 15 listopada, projekt budżetu naszej gminy, na 2015 rok, przekazałem przewodniczącemu Rady Miejskiej w Czchowie oraz do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Niebawem rozpoczniemy procedowanie nad budżetem. Myślę, że ostateczny jego kształt zostanie uchwalony na sesji, którą wstępnie zaplanowano na 30 grudnia – tłumaczy naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

Na razie rada czeka na opinię RIO. Jakkolwiek decyzji w tej sprawie nie ma, już w przyszłym tygodniu radni rozpoczną dyskusje na ten temat. Zadanie mają o tyle ułatwione, że znakomita większość radnych, zasiadała w poprzedniej kadencji. – Nasz budżet w dużej mierze „zżera” oświata. Oczywiście słowo „zżera” nie wypowiadam w złym słowa tego znaczeniu. System finansowania szkolnictwa w Polsce jest zły. W efekcie niemal wszystkie samorządy muszą dopłacać do utrzymania sieci szkół i przedszkoli z dochodów własnych. U nas jest to kwota około czterech milionów złotych rocznie. Oczywiście oszczędzać w szkołach nie ma na czym. Gmina nie planuje także zmian w strukturze szkół i przedszkoli – dodaje burmistrz Chudoba. Stary – nowy włodarz gminy wymienia najważniejsze plany inwestycyjne. Mowa o budowie kolejnego odcinka kanalizacji: około osiem kilometrów, rozbudowie sieci wodociągowej oraz wielkim wyzwaniu związanym z rozwojem infrastruktury turystycznej. – Nasza gmina posiada stosunkowo niewielkie zadłużenie, dlatego śmiało możemy sięgnąć, w nowej perspektywie unijnej, na lata 2014 – 2020, po pieniądze Wspólnoty Europejskiej – zapewnia burmistrz Chudoba.

[pr]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

plus wlasciwa1

pr012015

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  Mogli napisać na 469 km autostrady A4 i nie byłoby dyskusji

 • Samorządowcy dostali promesy od wojewody

  Wójt Dębna zbierać jeszcze długo będzie to co pozyskali poprzednicy. To za lata 2011 - 14

 • Jasień: Piąta kadencja sołtysa

  Dlaczego nie piszecie o różnicy ? Liczenie głosów powinno być jawne a nie w zamkniętym pomieszczeni...

 • Paweł Augustyn we władzach partii KORWiN?

  nie ma filosemicko, banderowskich sympatii

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  co za durne wpisy, jakie to ma znaczenie czy bylo to w Brzesku czy 50 metrow wczesniej w Mokrzyskach. Deb...

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  Marek, mylisz się to już jest teren Mokrzysk.

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  Jakie ma znaczenie czy wypadek miał miejsce w granicach mokrzysk czy brzeska? było to na granicy, na pr...

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  przecież to nie było na wysokości Mokrzyski tylko na wysokosci Brzeska ... niemalże przy skręcie (zj...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .