Click on the slide!

Samorządowcy dostali promesy od wojewody

więcej...
Click on the slide!

Z Uszwi do Bukowiny Tatrzańskiej

W gronie najlepszych.      

więcej...
Click on the slide!

Znamy Gwiazdy Dni Brzeska 2015

Kamil Bednarek oraz zespół Enej  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 14.02 Będzie nowa strategia Związku Gmin ... (0)
 • 14.02 Wola Dębińska. Pomóżmy Gabrysi (0)
 • 14.02 O Czarnego Konia i Źrebiątko (0)
 • 14.02 Modele RC - Prezent dla dziecka (0)
 • 13.02 Poręba Spytkowska. Laury dla ucznió... (0)
 • 10.02 Samorządowcy dostali promesy od woj... (1)
 • 10.02 Jasień: Piąta kadencja sołtysa (1)
 • 09.02 Brzesko. Jubileusz pszczelarzy (0)
 • 09.02 Wolontariusze Carlsberg Polska akty... (0)
 • 08.02 Uszwianie na drugim miejscu w Polsc... (0)
 • 08.02 Uszwianie na drugim miejscu w Polsc... (0)
 • 07.02 Z Uszwi do Bukowiny Tatrzańskiej (0)
 • 06.02 Tragiczny wypadek na autostradzie. ... (6)
 • 04.02 Za zasługi dla obronności kraju (0)
 • 22.01 Samorządowy opłatek (3)
 • 22.01 Winda oficjalnie otwarta (3)
 • 21.01 Wypadek na A4. Zderzyło się 6 samoc... (0)
 • 19.01 Wierzchosławice: Solidarność Rolnic... (5)
 • 18.01 Stulecie orkiestry (0)
 • 18.01 Andrzej Duda spotkał się z samorząd... (1)
Mokrzyska: Ambitne plany sołtysa
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 października 2014 22:04

Marek Kośmider, pełni funkcję sołtysa Mokrzysk .Obecna kadencja skupiła się na inwestycjach drogowych. Trwa budowa obwodnicy Mokrzysk. To długo oczekiwania inwestycja, która sprawi, że ciężki transport zostanie wyprowadzony z centrum naszej wsi i trafi na obwodnice, która stanowi jednocześnie północno – zachodni zjazd z autostrady. Chcę przypomnieć, że nasze zabiegi o remont drogi wojewódzkiej, także zostały częściowo spełnione. Poprawił się stan bezpieczeństwa w naszej miejscowości, bo udało się zadbać o chodniki – mówi.

Ostatnio do użytku zostało oddane boisko ze sztuczną nawierzchnią. To kolejny tego typu obiekt w gminie, wybudowany w ostatnich latach na terenie naszej gminy. Przypomnę, że jakiś czas temu, sumptem gminy, zostało odnowione także boisko trawiaste, samorząd przekazał także środki na prace remontowe w szkole, w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji - mówi Marek Kośmider.. – Pierwszym i najważniejszym zadaniem inwestycyjnym będzie dokończenie prac remontowych w miejscowej szkole. Marzy się nam budowa sali gimnastycznej o wymiarze płyty boiska 12 na 24 metry wraz z zapleczem. Taki obiekt w zupełności rozwiązałby zapotrzebowanie na tego typu obiekty. Chcemy, by sala, jak i oddane w październiku 2014 roku boisko ze sztuczna nawierzchnią, były wykorzystane nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także przez dorosłych. Wielkim wyzwaniem samorządu gminy będzie wznowienie działalności spółki wodnej w gminie lub wprowadzenie innego systemu rozwiązania tego problemu; uporządkowanie rowów przydrożnych; budowę infrastruktury rekreacyjnej z wykorzystaniem nowopowstałych dróg serwisowych, wybudowanej autostrady z przeznaczeniem dla rowerzystów, amatorów rolek czy biegaczy. Na pewno w programie Wspólnoty Samorządowej znajdzie się miejsce na rozbudowę sieci chodników, remonty dróg i ulic, szeroko rozumiana poprawę bezpieczeństwa. Myślę, że w perspektywie nowej kadencji pojawi się kwestia doposażenia jednostki OSP oraz remontu całej, „starej drogi wojewódzkiej” – dodaje.

[mir]


Komentarze (4)

Pseudonim : Jan 17 październik 2014 17:00
A kanalizacja? Co z kanalizacją? Niepotrzebna?
Pseudonim : mario 09 grudzień 2014 10:44
pan soltys chyba zrezygnowal z funkcji
Pseudonim : lancelot 09 grudzień 2014 20:18
Jak się nie dostał do rady powiatu to nie dziwne ;).
Pseudonim : Godot 16 grudzień 2014 14:15
Nie dostał się do rady powiatu, bo kandydował do Rady Gminy i poniósł sromotną klęskę.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

plus wlasciwa1

pr012015

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  Mogli napisać na 469 km autostrady A4 i nie byłoby dyskusji

 • Samorządowcy dostali promesy od wojewody

  Wójt Dębna zbierać jeszcze długo będzie to co pozyskali poprzednicy. To za lata 2011 - 14

 • Jasień: Piąta kadencja sołtysa

  Dlaczego nie piszecie o różnicy ? Liczenie głosów powinno być jawne a nie w zamkniętym pomieszczeni...

 • Paweł Augustyn we władzach partii KORWiN?

  nie ma filosemicko, banderowskich sympatii

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  co za durne wpisy, jakie to ma znaczenie czy bylo to w Brzesku czy 50 metrow wczesniej w Mokrzyskach. Deb...

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  Marek, mylisz się to już jest teren Mokrzysk.

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  Jakie ma znaczenie czy wypadek miał miejsce w granicach mokrzysk czy brzeska? było to na granicy, na pr...

 • Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwaj siatkarze Karpat Krosno

  przecież to nie było na wysokości Mokrzyski tylko na wysokosci Brzeska ... niemalże przy skręcie (zj...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .