Click on the slide!

Domosławice: Instrumenty od ministra

Łączna wartość instrumentów to 115 tysięcy złotych.    

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • Najnowsze
 • Najpopularniejsze
 • Multimedia
 • 04.12 Domosławice: Instrumenty od ministr... (0)
 • 03.12 Mikołajki na kręgielni (0)
 • 03.12 Szkolne Dni Kariery (0)
 • 03.12 Czchów: Ocena wypadła nad wyraz dob... (0)
 • 03.12 Podziękowanie Józefy Szczurek-Żelaz... (0)
 • 03.12 Podziękowanie Stanisława Pacury (0)
 • 02.12 Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom (0)
 • 01.12 Gnojnik: Podziękowania wójta (0)
 • 01.12 Gnojnik: Nabór do projektu (0)
 • 01.12 Czchów: W radzie bez zmian (0)
 • 01.12 Gnojnik: Podziękowania wójta (0)
 • 28.11 Region: Nowy starosta bocheński (0)
 • 06.11 Olimpiada przedszkolaków (0)
 • 30.10 Brzesko: Konwencja Prawa Sprawiedli... (18)
 • 26.10 Gnojnik: Bokserskie zmagania (0)
 • 23.10 Wmurowano kamień węgielny (0)
 • 22.10 Łysa Góra: Spotkanie z Jerzym Bogus... (0)
 • 22.10 Jubileusz Środowiskowego Domu Samop... (0)
 • 18.10 Tarnów: Konwencja wyborcza Prawa i ... (0)
 • 17.10 Święto pracowników służby zdrowia... (1)
Nowe boisko w Mokrzyskach
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 października 2014 22:14

TR2 7668Ponad 330 tysięcy złotych kosztowała budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią, w Mokrzyskach, w gminie Brzesko, które dzisiaj oficjalnie zostało oddane do użytku. – To trzeci tego typu obiekt wybudowany w tym roku. Na przyszły rok zaplanowaliśmy trzy kolejne boiska z nawierzchnia tartanową. Doświadczenie uczy nas, że warto inwestować w takie obiekty. Boiska ze sztuczna nawierzchnią „żyją” od rana do wieczora, przez kilka miesięcy w roku. Chcę dodać, że znakomita większość kwoty wydanej na ten cel, wpłynie na nasze konto w ramach dotacji unijnej. Nasz wniosek o wsparcie finansowe został wysoko oceniony. Otrzymamy pieniądze w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich – mówi naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Marek Kośmider, sołtys Mokrzysk nie ukrywał, że to historyczny dzień. – Ale w miarę jedzenia apetyty rosną, marzy się nam w przyszłości sala gimnastyczna – mówi. I, jak wynika z deklaracji gminy, marzenie może w niedalekiej przyszłości okazać się być realne.

Sportowy piknik

Uroczystości otwarcia boiska połączono z piknikiem rekreacyjno – sportowym. Zdrowie – Sport – Bezpieczeństwo to hasło, które mu przyświecało. W Mokrzyskach pojawili się przedstawiciel władz miejskich na czele z burmistrzem Grzegorzem Wawryką, przewodniczącym Rady Miejskiej, Tadeuszem Pasierbem oraz radnymi (Maria Kądziołka, Kazimierz Sproski, Leszek Klimek, Ewa Chmielarz, Stanisław Milewski, Halina Mrówka, Katarzyna Pacewicz – Pyrek, Adam Kwaśniak) był proboszcz miejscowej parafii ksiądz Jan Panek oraz prezes zarządu Strażaka Mokrzyska (klub sportowy) Józef Woda. Oczywiście niemal w komplecie pojawiła się społeczność szkolna, byli nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz emerytowani pracownicy szkoły i sponsorzy. – Jeszcze w 2000 roku, na tym miejscu były chaszcze, bagno, woda. Nawieźliśmy kilkaset aut ziemi, teren utwardzono i wyrównano i tak powstało boisko. Decyzja ówczesnej rady sołeckiej była początkiem zmian w tej części Mokrzysk Dzisiaj, jesteśmy światkami otwarcia boiska ze sztuczną nawierzchnią. O takich warunkach, jako dzieci, mogliśmy tylko pomarzyć. Cieszy nas, że udało się nam wybudować boisko. Za okazana nam pomoc, za wsparcie pragnę serdecznie podziękować burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce, przewodniczącemu rad Miejskiej Tadeuszowi Pasierbowi oraz radnym. Ze swojej strony zapewniam, że to był strzał w dziesiątkę, z tego obiektu będą masowo korzystały nasze dzieci – deklarował sołtys Marek Kośmider.

 

Dyplomy dla przyjaciół

W szkole w Mokrzyskach uczy się ponad dwieście dzieci. Z roku na rok ich przybywa. Od wielu lat placówka może liczyć na wierne grono przyjaciół, którzy w różnej formie ją wspierają. Uroczystość oddania do użytku boiska, była doskonała okazją do wręczenia im specjalnych dyplomów. Otrzymali je: burmistrz Grzegorz Wawryka, Taduesz Pasierb, Ewa Chmielarz, Regina Głuszak, Stefania Bryła, Bernadetta Mikulska, Ewa Tomana, Ewa Starsik, Mari i Ignacy Lisowie, Halina i Józef Wodowie, Krystyna i Józef Lechowiczowie, Piotr Holik, Józef Zachara, Tomasz Przybylski, Marek Adamczyk, Stanisław Pacura, Maria Góra i sołtys Mokrzysk,. Marek Kośmider. Dyrektor szkoły Alicja Pikluska dziękowała sponsorom Mówiła, że na zawsze może na nich liczyć.- W imieniu własnym, nauczycieli, mieszkańów, a przede wszystkim dzieci, pragnę podziękować burmistrzowi i radnym, za wsparcie naszych starań o budowę boiska ze sztuczna nawierzchnią – mówiła Alicja Pikulska. Burmistrz Grzegorz Wawryka podkreślał, że tutaj w Mokrzyskach jest wielu fanów sportu i piłki nożnej, ale są także wspaniali organizatorzy tego sportu. Pan Józef Woda do złotówki przekazanej przez gminę, stara się znaleźć drugą. Za to wielkie zaangażowanie serdecznie mu dziękuję – mówił burmistrz. Przed poświeceniem obiektu, ksiądz Jan Panek mówił: - Byłem jakiś czas temu na meczu Stal Mielec, której kibicuje oraz Okocimskiego Brzesko. Obydwa zespoły, oby jak najdłużej, grały w II lidze, ale życzę, by w II lidze zmierzyły się kiedyś ze Strażakiem Mokrzyska. Drogie dzieci: niech rower, piłka i wypoczynek na świeżym powietrzu zawsze wam towarzyszył – podkreślał duchowny.

 

Karne i występy

Zaraz po poświęceniu boiska była seria rzutów karnych. W bramce stanęła radna Ewa Chmielarz. Nie udało się jej pokonać ani burmistrzowi, ani przewodniczącemu Rady Miejskiej Pierwszy oficjalny gol strzelił uczeń miejscowej podstawówki, a drugi, radna z sąsiedniej wsi Szczepanów, Anna Lubowiecka. Na koniec spudłował sołtys Marek Kośmider. Podczas uroczystości nie zabrakło występów artystycznych i sportowych: były tańce, piosenki, deklamacja wierszy, a na koniec prezenty w postaci piłek. –Mam nadzieję, że będą Wam służyły, wszystkiego najlepszego w imieniu rady – mówił przewodniczący Tadeusz Pasierb. Oczywiście po tak aktywnym dniu były grillowane kiełbaski i ciasta, przedniego naprawdę smaku, przygotowane przez mamy.

 

Co sołectwo to boisko

Budowa boiska w Mokrzyskach kosztowała 330 tysięcy złotych. –Przygotowaliśmy wniosek, który pozytywnie zaopiniowała rada decyzyjna, a potem Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Kwartet na Przedgórzu”. Podobnego zdania byli eksperci samorządu województwa małopolskiego – wspomina Anton Staszczyk, z Brzeskiego magistratu. To trzeci taki obiekt oddany do użytku w tym roku. W maju uczestniczyliśmy w takim wydarzeniu w Buczu, a kilkanaście dni temu, towarzyszyliśmy mieszkańcom pobliskiego Szczepanowa. Na tym nie koniec. –Na 2014 rok zaplanowaliśmy budowę trzech kolejnych boisk ze sztuczną nawierzchnią: w Jasieniu, Porębie Spytkowskiej oraz w Jadownikach. Natomiast w 2015 podobne obiekty pojawia się w kolejnych miejscowościach naszej gminy – deklarował burmistrz Grzegorz Wawryka.

[mir]


Komentarze (1)

Pseudonim : kol 18 październik 2014 19:57
Te orliki na wsiach to fajna sprawa za ciężkie miliony . Świecą pustkami I niszczeją.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

PR112014

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Krzysztof Ojczyk przewodniczącym Rady Miejskiej

  Pan Klimek zapalony PO-wiec więc co się dziwić smilies/wink.gif.

 • Krzysztof Ojczyk przewodniczącym Rady Miejskiej

  1. Co najmniej dziwne jest, że burmistrz sugerował cokolwiek radnym. Przecież rada i burmistrz to dwa ...

 • Krzysztof Ojczyk przewodniczącym Rady Miejskiej

  Jeżeli Burmistrz zgodnie z sugestią PISu ma pracować pod dyktando Rady, a nie Rada pomagać Burmistrzo...

 • Krzysztof Ojczyk przewodniczącym Rady Miejskiej

  Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma. Szykuje się "szorstka przyjaźń" jak mawiał pewie...

 • Krzysztof Ojczyk przewodniczącym Rady Miejskiej

  koniec narzekania zatem, cała władza w Brzesku w rękach PiSu!

 • Ciaciek i Kwaśniak poparli Pacurę

  zycze zeby rozum dorownal urodzie!a Duch niech przewodzi sercu!czy mozesz z brzydoty ludzkiej uczynic pie...

 • Grzegorz Wawryka burmistrzem Brzeska

  Myślący obywatelu - zostań naszym burmistrzem! Polityka bez nieuczciwości,oszczerstw i oczerniania? T...

 • Grzegorz Wawryka burmistrzem Brzeska

  Czesiek ponoć ci się ten 20 letni zielony złom na trasie krzsztusi i dławi od kiepskiego gazu. Kup se...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .