Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
  • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
  • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
  • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
  • 12.03 Powiat: Sesja (0)
  • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
  • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
  • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
  • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
  • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
  • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
  • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
  • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
  • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
  • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
  • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
  • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
  • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
  • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
  • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
  • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Parlament Europejski. Sprawozdanie Edwarda Czesaka
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 08 czerwca 2016 20:54

Podczas sesji plenarnej w Strasburgu eurodeputowani przyjęli sprawozdanie Edwarda Czesaka na temat nieuczciwych praktyk handlowych w łańcuchu dostaw żywności. – Jest to problem, z którym borykają się wszystkie podmioty w łańcuchu dostaw żywności oraz krajowe organy ds. konkurencji. Wagę tego problemu potwierdzają konkretne przykłady m.in. w Polsce, czy w Wielkiej Brytanii”– przekonuje sprawozdawca. Głównym celem sprawozdania jest ochrona małych producentów żywności i sprzedawców detalicznych przed nieuczciwymi praktykami ich niejednokrotnie silniejszych partnerów handlowych takimi jak na przykład jednostronne zmiany w umowach z mocą wsteczną, stałe opłaty nakładane przez przedsiębiorstwa na dostawców (tzw. pay to stay), płatności dokonywane po upływie 120 dni (tzw. pay you later), sprzedaż poniżej kosztów produkcji co może zagrażać długoterminowej, zrównoważonej produkcji tych produktów w Europie czy zmuszanie dostawców do korzystania z usług konkretnych osób trzecich produkujących opakowania.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region Tarnowski. Wybory: 4 czerwca 1989
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 04 czerwca 2016 16:39

W 1985 roku władzę w Związku Radzieckim przejął Michaił Gorbaczow. Swoją politykę oparł na dwóch filarach - hasłach: „Pieriestrojka i głasnost” . Bez wątpienia zmiana kursu politycznego w Związku Radzieckim miała ogromny wpływ na demokratyzację systemu komunistycznego w Polsce, a potem w całej Europie. Wiosną 1988 roku w Polsce wybuchła kolejna fala strajków. Okazało się, że reformy gospodarcze wprowadzone po zniesieniu stanu wojennego nie przyczyniły się do poprawy sytuacji gospodarczej Polaków. Pod naporem strajkujących robotników i kościoła ówczesna władza zgodziła się na rozmowę z opozycją. Jesienią 1988 roku ustalono, że w obradach okrągłego stołu wezmą udział przedstawiciele władzy, Solidarności i kościoła katolickiego. Obrady okrągłego stołu doprowadziły do podpisania porozumienia pomiędzy rządem, a opozycją. Władza komunistyczna zgodziła się na liberalizacje gospodarki oraz częściowo wolne wybory parlamentarne. Jednocześnie ustalono, że w Polsce powstanie wyższa izba parlamentu - senat . Jednocześnie podczas obrad okrągłego stołu ustalono, że Radę Państwa (kolegialny organ władzy, który miał funkcje reprezentacyjną) zastąpi urząd Prezydenta RP. W kwietniu 1989 roku przeprowadzono zmiany w konstytucji polegające na, wprowadzeniu do życia ustawodawczego senatu (składającego się ze 100 członków) oraz urzędu prezydenta. Prezydenta miało wybierać zgromadzenie narodowe czyli połączone ze sobą sejm i senat zwykłą większością głosów. Zmiany w konstytucji oraz uchwalenie nowej ordynacji wyborczej otworzyło drogę wyborom. Zaplanowano je na 4 czerwca 1989 roku . Skomplikowana ordynacja wyborcza dzieliła kraj na kilkadziesiąt okręgów wyborczych w wyborach do parlamentu oraz 49 okręgów wyborczych w wyborach do senatu. Okręgi w wyborach do senatu pokrywały się z województwami. W każdym z nich wybierano po dwóch senatorów, wyjątek stanowiły województwa warszawskie i katowickie gdzie wybierano po 3 senatorów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Tarnów. PiS wybrał delegatów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 04 czerwca 2016 15:45

16 delegatów na lipcowy kongres Prawa i Sprawiedliwości wybrali dzisiaj działacze tarnowskich struktur tej formacji politycznej (mowa o tarnowskim okręgu wyborczym, który swoim zasięgiem obejmuje Tarnów oraz powiaty tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki). Z „automatu” mandat delegata mają posłowie i senatorowie (pod warunkiem, że są członkami partii, ci którzy kandydowali z listy PiS, a nie są członkami, otrzymali status Gościa Ogólnopolskiego Kongresu Prawa i Sprawiedliwości. O mandat delegata rywalizowało w sumie 29 osób. Na liście nie obdarzonych zaufaniem znalazł się m.in. Kazimierz Koprowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, członek zarządu powiatu wielickiego Roman Wcisło oraz Marek Burda, przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region. Gdyby wybory…
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 30 maja 2016 18:17

Jak ukształtowałaby się scena polityczna w regionie tarnowskim, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie maja 2016 roku. Podpieramy się wynikami sondażu CBOS, który właśnie dzisiaj opublikowano, ale bierzemy poprawkę na specyfikę naszego regionu – Twierdzy Prawa i Sprawiedliwości. Nasza metodologia jest prosta: uznaliśmy że wynik sondażu oddaje preferencje wyborcze Polaków, porównaliśmy z nim wyniki wyborów ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych w skali kraju i w skali tarnowskiego okręgu wyborczego. Wyszedł nam tak zwany wskaźnik prawdopodobieństwa – przenieśliśmy go w realia regionu tarnowskiego, a stąd już droga bliska do podzielenia mandatów Metodą D’Hondta. Dla opozycji (Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego Kukiz 15 partii Krowin i lewicy) nie mamy dobrych wieści. Ale po kolei.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (7)
 
Brzesko. Młodzież w biurze poselskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 27 kwietnia 2016 20:09

Od kilku tygodni poseł Józefa Szczurek – Żelazko spotyka się z przedstawicielami różnych organizacji społecznych, organizacji pożytku publicznego oraz grupami formalnymi i nieformalnymi – w ramach swoich stałych dyżurów parlamentarnych. Tym razem gościła kilkuosobową grupę członków Młodzieżowej Rady Gminy Brzesko. Przypomnijmy, że powstała ona w tym roku. Pierwsza, inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Brzesko miała miejsce 11 lutego. – Cieszy mnie, że młodzi ludzie wyrażają swoje zainteresowanie działaniami o charakterze społecznym. Na pewno praca w Młodzieżowej Radzie Gminy jest swego rodzaju abecadłem samorządowo – społecznym. Uczy postaw proobywatelskich, prospołecznych, ale uczy także wrażliwości, solidaryzmu społecznego, brania odpowiedzialności za siebie i innych. Dlatego z wielką radością gościłam młodzież u siebie. Może w tej grupie jest przyszły burmistrz, starosta, poseł na Sejm RP – mówi naszej redakcji posłanka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Rozmowa z Józefą Szczurek – Żelazko. Ziemia dla polskich rolników
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 23 marca 2016 10:35

- Sejm będzie procedował nad ustawą w sprawie sprzedaży ziemi. Opozycji „grzmi”, że projekt ustawy przygotowany przez resort rolnictwa oraz Sejmową Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamroził obrót ziemią na pięć lat, sprawi, że młodzi rolnicy nie będą mieli możliwości przejęcia gospodarstwa po swoich rodzicach czy dziadkach?

- Projekt ustawy przygotowany przez komisję, który może liczyć na poparcie w Sejmie przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, wpisuje się w zapowiedziany  w expose Pani Premier, realny plan ochrony polskiej ziemi przed niekontrolowanym wykupem. Ja przypomnę, że przed wieloma laty, kiedy prowadzono negocjację w sprawie przyjęcia Polski do Unii Europejskiej, zgodzono się, by od 1 maja 2016 roku, cudzoziemcy mogli nabywać w Polsce ziemię bez żadnych ograniczeń. Na to naszej zgody nie ma i nie będzie. Nasz projekt ma na celu przede wszystkim wstrzymanie sprzedaży nieruchomości wchodzących w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w okresie 5 lat od dnia wejścia w życie projektowanej ustawy. Zaproponowane przez Prawo i Sprawiedliwość rozwiązanie spełnia postulaty zgłaszane przez rolników, którzy chcą mieć równe szanse w dostępie do państwowej ziemi rolnej w Polsce, a w skutek ustawicznego wzrostu cen nieruchomości rolnych nie mają obecnie wystarczających środków na ich zakup. Znamy wiele przypadków, w których ziemia nabywana była na tak zwane „słupy”  - osoby podstawione, tymczasem faktyczni właściciele ziemi, to Niemcy, Holendrzy, Skandynawowie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Bliżej ludzi, bliżej ich spraw
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 19 marca 2016 15:31

Pod koniec listopada poseł Józefa Szczurek – Żelazko uruchomiła swoje biuro poselskie w Brzesku, które zlokalizowała w budynku przy ulicy Okocimskiej 2 (mieści się w tym samym budynku, w którym przez kilka lat, swoje biuro miał poseł Edward Czesak (dzisiaj poseł do Parlamentu  Europejskiego).

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Strzelce Wielkie. Pół miliona dolarów od Polonii
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 18 lutego 2016 00:36

W sumie pół miliona dolarów przekazała chicagowska Polonia na rzecz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich, w gminie Szczurowa. To efekt dziesięcioletniej akcji prowadzonej przez Fundację Parafii Strzelce Wielkie. Pieniądze trafiły na wyposażenie kościoła, który został wzniesiony i konsekrowany przed jedenastoma laty – w 2005 roku. – Nasza lokalna społeczność wiele razy mogła liczyć na wsparcie rodaków za Oceanem. Wspierali nas chociażby w momencie bardzo trudnym dla nas i mieszkańców, czyli powodzi przed kilkoma laty – wspomina wójt Marian Zalewski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 26

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

  • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

    W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

  • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

    Gratulacje!!!

  • Restauracja ma się... smacznie

    Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

  • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

    Gratulacje )

  • Restauracja ma się... smacznie

    Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

  • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

    Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

  • Ostatnie Pożegnanie

    Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

  • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

    "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .