Reklama
Szczurowa


Szczurowa. Gmina uzbroi tereny mieszkalne PDF Drukuj Email
środa, 20 lutego 2019 20:31

Uzbrojenie terenu pod nowe osiedle mieszkaniowe jest nie mniej ważne od inwestycji w rozwój strefy aktywności gospodarczej i rozwój gospodarczy gminy w ogóle- trafnie ocenia Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.
W tym roku Gmina przeznaczyła 150 tysięcy złotych na uzbrojenie terenów mieszkalnych. Wiadomo, że działki, w okolicach których jest sieć wodociągowa, kanalizacyjna, droga dojazdowa czy linia energetyczna, łatwiej znajdują nabywcę. Rozwój budownictwa mieszkaniowego- domów jednorodzinnych to ukłon nie tylko w stronę mieszkańców, ale też tych, którzy chcieliby osiedlić się z dala od miejskiego zgiełku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wzrost liczby ludności to dodatkowe wpływy do budżety gminy- chociażby z partycypacji w podziale podatku dochodowego od osób fizycznych. Osiedlenie się nowych rodzin to także szansa na wzrost liczby dzieci w szkołach- to przyczyni się do wzrostu subwencji oświatowej, a tym samym zmniejszy koszty utrzymania sieci szkół po stronie Gminy.

 
Szczurowa. O puchar wójta gminy PDF Drukuj Email
niedziela, 17 lutego 2019 23:09

Rekordowa liczba drużyn, które reprezentują Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Szczurowa, wzięła udział w rozgrywkach piłki halowej strażaków „O Puchar Wójta Gminy Szczurowa – Zbigniewa Moskala”. Z uwagi na duże zainteresowanie i zgłoszenie się tak wielu drużyn, turniej został przeprowadzony w dwóch terminach: najpierw rozegrano eliminacje, a tydzień później odbyły się finały. Podczas oficjalnego otwarcia turnieju Wójt Gminy Pan Zbigniew Moskal przywitał wszystkich zawodników, kibiców i sympatyków pożarnictwa, życząc wielu piłkarskich doznań oraz emocjonujących rozgrywek utrzymanych w duchu sportowej rywalizacji.  Po krótkiej odprawie sędziowskiej zespoły, które w wyniku wcześniejszego losowania zostały podzielone na 3 grupy rozpoczęły rozgrywki. I grupa: OSP Pojawie; OSP Uście Solne; OSP Wola Przemykowska - Zamłynie; OSP Wola Przemykowska- Natków; OSP Kwików. II grupa: OSP Rylowa; OSP Strzelce Wielkie; OSP Górka; OSP Strzelce Małe; OSP Dołęga. III grupa: OSP Niedzielska, OSP Wrzępia, OSP Szczurowa. Na tym etapie awans do półfinałów uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy: OSP Niedzieliska, OSP Strzelce Małe, OSP Górka i OSP Dołęga.

 
Ze Szczurowej do Warszawy PDF Drukuj Email
piątek, 15 lutego 2019 00:00

Niedawno wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal uczestniczył w spotkaniu z Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską. Do spotkania doszło w siedzibie Ministerstwa  w Warszawie. Podczas spotkania zostały poruszone ważne tematy między innymi jakość kształcenia uczniów w szkołach na terenie gminy Szczurowa oraz współpraca w realizacji „Deklaracji na rzecz edukacji przyszłości”, która w tym dniu została podpisana przez Panią Minister. 

 
Gmina Szczurowa: Blisko 21 milionów na inwestycje PDF Drukuj Email
sobota, 02 lutego 2019 23:22

Rada Gminy w Szczurowej uchwaliła budżet na 2019 rok. - Budżet jest bardzo ambitny, bo po stronie wydatków majątkowych- inwestycji, zapisaliśmy blisko 21 milionów złotych. Nie jest wykluczone, że ta kwota wzrośnie. Samorząd będzie bowiem pozyskiwał dodatkowych środków z dotacji krajowych i unijnych- podkreśla Zbigniew Moskal, wójt Gminy Szczurowa. Dochody Gminy oszacowano na 49 006 608,00 złotych (w tym z tytułu dotacji i środków na finansowanie wydatków na realizację zadań finansowanych z udziałem środków, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt. 2 i 3 kwota: 12 755 858,28 zł- środki unijne i krajowe, pozyskane przez samorząd). Wydatki będą wyższe, zamkną się sumą 55 058 888,00 złotych. Warto dodać, że subwencja oświatowa dla gminy wynosi niecałe 8.4 miliona złotych, wydatki są o kilka milionów wyższe.

 
Którędy będzie przebiegała trasa obwodnicy Rudy-Rysie? PDF Drukuj Email
piątek, 25 stycznia 2019 21:24

Mieszkańcy dwóch wsi: Rud Rysia w gminie Szczurowa oraz Przyborowa w gminie Borzęcin zapowiadają wielką batalię w sprawie budowy obwodnicy. Mowa o nowej jezdni w trakcje drogi wojewódzkiej: Brzesko – Górka, koło Szczurowej. Zdaniem Wojciech Skrucha, radnego województwa małopolskiego, etapowanie budowy drogi, spowoduje tylko to, że w całości nie zostanie wyremontowana. - Zgoda co do jej przebiegu – to jeden z najważniejszych warunków, by przekonać Zarząd Województwa Małopolskiego, do budowy jezdni – mówi Wojciech Skruch. Jego zdaniem, jest szansa, przy odpuszczeniu sobie budowy estakady dla zwierząt, że zamknie się kwotą w granicach 80 – maksymalnie 90 milionów złotych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 87

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .