Reklama
Szczurowa. Krakowski Wianek – nagrody
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 05 czerwca 2019 20:59

Po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 13 zespołów regionalnych w tym: 5 zespołów prezentujących formy autentyczne, 8 zespołów prezentujących formy artystycznie opracowane, 9 kapel ludowych dorosłych, 4 kapel młodzieżowych, 8 mistrzów i 14 uczniów, 8 solistów-instrumentalistów (w tym 1 młodzieżowego), 33 grup śpiewaczych (w tym 2 młodzieżowych) oraz 20 śpiewaków ludowych z 7 powiatów regionu etnograficznego Krakowiaków i Pogórza Ciężkowickiego jury wydało werdykt.

 
Szczurowa. Kolejne place zabaw
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 01 czerwca 2019 10:04

O cztery place zabaw wzbogaci się gmina Szczurowa. – Zgodnie z umową inwestycja musi być zakończona w grudniu tego roku. Mam jednak nadzieję, że wykonawca wcześniej upora się z tym zadaniem – mówi Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa. Niedawno gmina Szczurowa podpisała umowę na realizację zadnia  pn.: „Wzbogacenie oferty czasu wolnego w zakresie rekreacji poprzez utworzenie infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Szczurowa”.

 
Szczurowa. Będzie Klub Seniora
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 29 maja 2019 22:39

Powstanie Klub Seniora. Gmina Szczurowa pozyskała środki finansowe z budżetu państwa na utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ w otwartym konkursie ofert w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja w 2019 r. W ramach inwestycji zostaną zaadaptowane i przebudowane  pomieszczenia o powierzchni 81,42 m² w budynku Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu zlokalizowanego w Szczurowej przy ul. Rynek 4 pod utworzenie Klubu Senior+.
 

 
Strzelce Wielkie. Remont szkoły
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 28 maja 2019 20:55

To dobra wiadomość dla uczniów. W budynku Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich trwają prace, których zakres obejmuje dobudowanie nowej klatki schodowej oraz zmianę użytkowania istniejącego poddasza w celu zaadaptowania go na dwie sale lekcyjne wraz z sanitariatami. W dobudowanej części znajdować się będą pracownie przedmiotowe, które dostosowane zostaną do konkretnych potrzeb edukacyjnych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Działania te pozwolą uczniom na poszerzanie wiedzy w nowy, niedostępny do tej pory sposób.

 
Strzelce Wielkie. Trwają prace w szkole
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 22 maja 2019 20:11

W budynku Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich trwają prace, których zakres obejmuje dobudowanie nowej klatki schodowej oraz zmianę użytkowania istniejącego poddasza w celu zaadaptowania go na dwie sale lekcyjne wraz z sanitariatami. – Mam nadzieję, że prace będą przebiegały sprawnie, tak by nie kolidowało to z funkcjonowaniem placówki – mówi Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. Trzy dni z folklorem
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 15 maja 2019 22:02

Przez trzy dni, 24 – 26 maja, gmina Szczurowa będzie stolicą małopolskiego folkloru. - Już dzisiaj zapraszam do naszej gminy.  Przygotowaliśmy wiele atrakcji – zapewnia wójt gminy Szczurowa, Zbigniew Moskal. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej serdecznie zaprasza działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego młodzieżowe i dorosłe zespoły folklorystyczne, grupy regionalne, kapele ludowe, instrumentalistów ludowych, grupy śpiewacze, śpiewaków ludowych oraz mistrzów muzyków i ich uczniów do udziału w 37. Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK.

 
Uście Solne. Kościół do renowacji
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 04 maja 2019 21:16

Ponad 40 tysięcy złotych udało się pozyskać na renowację wyposażenia kościoła w Uściu Solnym.  Niedawno z rąk Pani Anny Pieczarki- członka Zarządu Województwa Małopolskiego Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal oraz przewodniczący Rady Gminy Szczurowa Marek Biernat, w imieniu Proboszcza Parafii ks. Alberta Urbasia odebrali symboliczny czek potwierdzający otrzymanie dotacji z budżetu województwa małopolskiego w wysokości 40 900 zł, dla Parafii Rzymsko- Katolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Uściu Solnym na realizację zadania pod nazwą- „Uście Solne, ołtarze i rzeźby z barokowego kościoła parafialnego wykonane przez miejscowego artystę Antoniego Wróbla, XVIII-XX w.” Dzięki przyznanym środkom możliwa będzie dalsza kontynuacja prac związanych z konserwacją ołtarza oraz zabytkowych rzeźb znajdujących się w miejscowym Kościele.

 
Uście Solne. Wicemistrz Polski
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 26 kwietnia 2019 21:20

Emil Maj z Uścia Solnego wicemistrzem Polski w biegu górskim. Emil Maj jest uczniem czwartej klasy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Uściu Solnym. Swoje zdolności sportowe rozwijałpod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Michała Winczury na zajęciach Szkolnego Koła Sportowego. Jednak prawdziwa droga sportowa rozpoczęła siępod okiem trenera Ryszarda Jasicza, który zauważyłjego talent podczas Wojewódzkich Biegów Przełajowych w Nowym Targu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 55

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .