Dębno


Niedźwiedza. Strażacki jubileusz PDF Drukuj Email
wtorek, 21 maja 2019 08:59

Ochotnicza Straż Pożarna w Niedźwiedzy była w tym roku gospodarzem Gminnego Dnia Strażaka. Wybór tej jednostki nie był jednak dziełem przypadku. – Razem z druhami z Niedźwiedzy świętowaliśmy bowiem zacny jubileusz: 70.lecie powstania tutejszej OSP – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. Aura w tym roku wyjątkowo sprzyjała druhom. W słoneczne sobotnie popołudnie obok budynku tutejszej remizy zgromadziły się wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Dębno oraz jednostki z sąsiednich gmin. We wspólnym pochodzie strażacy w asyście orkiestry dętej z OSP z Łysej Góry przeszli do Kościoła na mszę  świętą w ich intencji. Następnie udali się do letniego amfiteatru na oficjalną część uroczystości.

 
Dębno. Zagrają strażacy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 maja 2019 17:47

Odwołany ze względu na warunki atmosferyczne oraz stan murawy IV Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Dębno z 1 maja 2019r. odbędzie się 19 maja 2019 roku. Turniej rozegrany zostanie na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Dębno, rozpoczęcie o godzinie 14:00. Organizatorem turnieju jest Urząd Gminy Dębno oraz zwycięzca poprzedniej edycji – Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Dębińskiej. Potwierdzenie uczestnictwa w turnieju prosimy składać do 15 maja, do godziny 15:00.

 
Sufczyn. Strażacy docenieni PDF Drukuj Email
piątek, 10 maja 2019 00:00

Od kilku lat gmina Dębno skutecznie zabiega o środki. Po raz kolejny Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Tym razem, dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Małopolskiego prace remontowo-budowlane prowadzone będą w remizie  OSP w Sufczynie. Na ten cel Gmina Dębno otrzymała aż 31.619,00 zł.
W ramach prowadzonych prac, zaplanowano wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian, podbicie fundamentów, malowanie dachu, remont kominów oraz podjazdu do garażu, a także schodów wejściowych. Prace mają zostać zakończone do końca października 2019 roku.

 
Wola Dębińska. Pobiegną po flagę PDF Drukuj Email
czwartek, 02 maja 2019 00:00

Przed nami VI Dębiński Bieg po Flagę, który zaplanowano na piątek, 3 maja w Woli Dębińskiej. Impreza rozpocznie się o godzinie 9. W programie oprócz biegów na dystansie 2,5 i 10 km zaplanowano marsz nordick walking (4,5 km) oraz bieg dla najmłodszych (200 i 400 metrów). W ten sposób promujemy patriotyzm, ale także aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Zapraszam na wspólne bieganie – mówi Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

 
Dębno. Minister Józefa Szczurek – Żelazko zaprasza... PDF Drukuj Email
piątek, 26 kwietnia 2019 19:52

Prawdziwy maraton spotkań z mieszkańcami regionu tarnowskiego urządzi sobie w najbliższą niedzielę poseł Józefa Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. A wszystko w ramach prezentacji założeń tak zwanej Piątki Kaczyńskiego. Na początek, o godzinie 11.30, zaplanowano spotkanie w Rzuchowej (OSP Rzuchowa – gmina Pleśna). O 15 spotkanie w Biadolinach Szlacheckich, w Wiejskim Domu Ludowym, a o godzinie 17 w Dębnie, w tamtejszej remizie OSP. Piątka Kaczyńskiego” to nowe zobowiązania Prawa i Sprawiedliwości.  Jednym z elementów „Piątki Kaczyńskiego” jest rozszerzenie programu 500+. – W tym programie 500+ trafi na każde dziecko niezależnie od dochodów. Ten program rozszerzamy bez jakichkolwiek ograniczeń, czyli każde dziecko w rodzinie do 18. roku życia będzie uprawnione do otrzymania dodatku w kwocie 500 złotych – mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 142

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .