Dębno


Dębno. II Turniej Sołectw PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:10

Po raz trzeci w Dębnie odbędzie się Turniej Sołectw. – Zapraszam wszystkich w niedzielę, 28 lipca 2019 r. o godz. 14. Spotkajmy się przy scenie w Dołach, gdzie  odbędzie się III Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. W zawodach uczestniczyć mogą drużyny z poszczególnych sołectw z terenu naszej gminy, które do 19 lipca zgłoszą swój udział w Referacie Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji (II piętro, p.213). Z każdego sołectwa może być tylko 1 drużyna. To będzie nasze wspólne święto. Rywalizacja, rywalizacją, ale przyświecała nam będzie przede wszystkim dobra zabawa – zapewnia wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Porąbka Uszewska. Biesiadowali po raz XXII PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lipca 2019 23:14

Ci, którzy niedzielne popołudnie spędzili w Porąbce Uszewskiej, korzystając z zaproszenia organizatorów XXII Biesiady Agroturystycznej, nie mieli powodu do narzekania. Po raz kolejny Dębińskie Centrum Kultury, kierowane przez Łukasza Przybyłę, oraz Koło Agroturystyczne z Porąbki Uszewskiej pokazali, że organizuje imprezy z wielkim rozmachem. Nie tylko z wielkim rozmachem, ale także dopinając wszystkie szczegóły na ostatni guzik. Licznie przybyła publiczność miała okazję skosztować najlepszych potraw regionalnych. Opinia była powszechna: doskonała staropolska kuchnia – nie pozostawia cienia wątpliwości. To wszystko jest smaczne, zdrowe – uczta dla ciała. 

 
DCK. Sezon kulturalno-rozrywkowy w Gminie Dębno PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lipca 2019 20:39

Przed nami, obfity w cykliczne i nowe wydarzenia, sezon kulturalno-rozrywkowy w Gminie Dębno. Zapraszamy Wszystkich mieszkańców naszej gminy i gości do udziału w przygotowanej przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oferty kulturalno - rozrywkowej w tym sezonie. Wierzymy, że przygotowana  oferta programowa, zgromadzi licznie mieszkańców naszej gminy i wielu gości, a każdy, bez względu na wiek i upodobania, znajdzie w niej coś dla siebie.  Tegoroczny sezon wydarzeń rozpoczął się od mocnego folklorystycznego akcentu.

 
Turniej Rycerski w Dębnie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2019 13:56

Tysiące osób pojawiło się na zamku w Dębnie, gdzie odbył się Turniej Rycerski. – To największa tego typu impreza w regionie. Cieszy mnie, że w tym roku aura dopisała, bo w ostatnich latach, niepisaną tradycją, był deszcz – mówił podczas oficjalnego otwarcia wójt gminy Wiesław Kozłowski. To właśnie gospodarz imprezy, wraz z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek – Żelazko, Anną Pieczarką, wicemarszałkiem Małopolski oraz Andrzejem Szponarem, dyrektorem tarnowskiego Muzeum Okręgowego, dokonali otwarcia imprezy. W gronie gości znaleźli się m.in. poseł Michał Wojtkiewicz, poseł Urszula Augustyn, radny województwa małopolskiego Wojciech Skruch, wicestarosta brzeski Maciej Podobiński, radni powiatowi i gminni na czele z Piotrem Maturą, Kazimierzem Brzykiem, Justyną Wójtowicz – Woda.

 
Dębno. Rycerskie zmagania PDF Drukuj Email
środa, 26 czerwca 2019 21:01

Inną formułę, niż w poprzednich latach, będzie miał tegoroczny Turniej Rycerski pod zamkiem w Dębnie. Na 30 czerwca zaplanowano na terenach przy zamku w Dębnie Turniej.  Wiesław Kozłowski, Wójt Gminy Dębno serdecznie zaprasza na XXIV Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny”, który rozpocznie się o godzinie 15:00. W programie przewidziano m.in. inscenizację walk, pokazy woltyżerki oraz tańców dworskich, turniej łuczniczy, a także bitwę o zamek i wiele innych atrakcji. Wstęp na Turniej jest darmowy, a dla przybyłych gości przewidziano staropolski poczęstunek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 145

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .