Dębno


Sufczyn. Senior + już otwarty PDF Drukuj Email
czwartek, 31 stycznia 2019 18:54

Niedawno w  remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie uroczyście otwarto Klub Senior+. Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości, Sekretarza Stanu Józefę Szczurek-Żelazko, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Martę Malec-Lech, Józefa Wojnickiego, Przewodniczącego Rady Gminy Dębno Piotra Maturę wraz z radnymi, Sekretarza Gminy Dębno Justynę Wojtowicz – Wodę,  Radnego Powiatu Brzeskiego Łukasza Przybyło, a także sołtysów z terenu gminy Dębno. – Nasza gmina jest liderem powiatu brzeskiego w zakresie wsparcia dla seniorów – tłumaczył wójt Wiesław Kozłowski, dziękując rządowi za wsparcie finansowe.

 
Dębno. 101 lat pani Anieli PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 stycznia 2019 22:39

Niedawno odbyła się niezwykła uroczystość, w czasie której obchodzono 101-wsze urodziny jednej z pensjonariuszek. Pani Aniela Kądziołka przyszła na świat 24 stycznia 1918 roku, jako córka Zuzanny i Jana Mleczko. Jubilatka ma dwie córki, syna oraz sześć wnuków (4 wnuczki, 2 wnuków) i 4 prawnuków (1 prawnuczka, 3 prawnuków). A jaka jest jej recepta na długowieczność: - Praca, modlitwa i pokora – mówiła.

 
Sufczyn. Gmina wspiera seniorów i strażaków PDF Drukuj Email
piątek, 25 stycznia 2019 21:16

W grudniu zakończył się remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie, gdzie został utworzony Klub Senior+. Zadanie warte prawie 400 tysięcy złotych zostało wsparte przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dotacją w wysokości 150 tys. złotych.

 
 Dębno. Konkursowe zmagania PDF Drukuj Email
wtorek, 22 stycznia 2019 22:44

Za nami kolejna edycja Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek,prezentowany poziom umiejętności wokalnych uczestników jest z roku na rok coraz wyższy. Dzieci i młodzież z gminy Dębno są bardzo zdolne, co udowadniane jest podczas nie tylko tego konkursu, ale i wielu innych - mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Organizatorami konkursu było Dębińskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci świątecznych paczek ufundowanych przez Dębińskie Centrum Kultury. Niedzielny koncert rozpoczął się od występu orkiestry kameralnej z Tarnowa, którą tworzyli nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie. Utwory muzycznie opracował oraz orkiestrę poprowadził - muzyk, aranżer, a zarazem dyrektor szkoły w Łysej Górze Artur Potępa.W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łysej Górze odbył się koncert laureatów XIX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Finaliści, którzy prezentowali swoje umiejętności zostali wyłonieni w eliminacjach, które odbyły się 10 stycznia 2019 roku, a ich występy oceniało wówczas jury w składzie: pani Teresa Szydłowska oraz pan Jerzy Pleśniarski. W konkursie wzięło udział 42 uczestników ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Dębno.

 
Koncert w Jastwi PDF Drukuj Email
czwartek, 17 stycznia 2019 20:52

Już w najbliższą niedzielę, 20 stycznia kolejne wydarzenie artystyczne. Dębińskie Centrum Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze oraz Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych (Centrum Kultury w Jastwi, godzina 17.30).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 145

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .