Dębno


Dębno. Kolejna edycja konkursu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 stycznia 2019 21:20

Przed nami czwarta edycja gminnego konkursu ekologicznego „Miej zasady – segreguj odpady”, którego organizatorem jest Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Konkurs skierowany jest do uczniów placówek szkolnych, których organem prowadzącym jest Gmina Dębno. Kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców oraz propagowanie działań proekologicznych, takich jak np. segregacja śmieci, wykorzystywanie energii odnawialnej jest najważniejszym celem konkursu.

 
Dębno. Seniorzy na start PDF Drukuj Email
czwartek, 03 stycznia 2019 23:00

Wiesław Kozłowski, wójt Gminy Dębno wraz z Fundacją Instytut Myśli Innowacyjnej zapraszają do wzięcia udziału w projekcie „Małopolski e-Senior”.Realizowany jest on na terenie Gminy Dębno w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Są jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału – zachęca wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Remont na koniec roku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 grudnia 2018 22:13

Z roku na rok poprawia się stan dróg gminnych. Niedawno kolejne odcinki dróg zostały zmodernizowane. Wartość prac drogowych to ponad 2,6 miliona złotych. W Woli Dębińskiej w sumie wyremontowano odcinki dróg o łącznej długości ponad 1100 metrów. Zakres przeprowadzonych robót objął między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowych, wyrównanie i wykonanie podbudowy, ścięcie poboczy i plantowanie terenu, wykonano też chodnik. Łączny koszt robót wyniósł niemal 2,5 mln zł. Gmina Dębno na to zadanie pozyskała dofinansowanie z Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 r. i wyniosło blisko milion złotych.
Na tym jednak nie koniec dobrych informacji. Nowa nawierzchnia wraz z poboczami pojawiła się również na drodze gminnej Niedźwiedza do Grabiny na długości 530 metrów, co kosztowało 138 tysięcy złotych.   Na wspomnianą drogę samorząd pozyskał środki finansowe z budżetu państwa w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej w kwocie 102 tysięcy złotych.  Modernizację wspomnianej drogi wykonała firma: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna z Dębicy. - To już kolejne odcinki wyremontowanych dróg w naszej gminie w ostatnim czasie. Kilka dni temu informowaliśmy, że zakończył się proces modernizacji czterech dróg gminnych. Wartość prac drogowych w tamtym wypadku to blisko 400 tysięcy złotych. Dziś miło nam oznajmić o kolejnych odcinkach, które doczekały się nowego asfaltu. Sporo jeszcze pracy przed nami, dlatego możemy sobie życzyć, aby kolejne lata były również udane pod względem pozyskanych dotacji i kolejnych kilometrów nowych dróg w gminie Dębno - mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Laury dla osobowości gminnych PDF Drukuj Email
piątek, 28 grudnia 2018 22:03

Chcemy w ten sposób uhonorować osoby, które w sposób wyjątkowy, przez swoje działanie na rzecz lokalnej społeczności udowodnili, że mają serce, potrafią dzielić się z innymi, potrafią działać na rzecz lokalnej społeczności. Dlatego 1 grudnia 2018 r. w remizie OSP w Sufczynie, odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Dębno. Podczas posiedzenia wręczono nagrody laureatom konkursów Wójta Gminy Dębno Dębińskie Pasje oraz Dębowe Serce. W czwartej edycji konkursu przyznano pięć nagród – mówi Wiesłw Kozłowski, gospodarz gminy a zarazem pomysłodawca obydwu konkursów.

 
Łoniowa. Plac zabaw dla najmłodszych PDF Drukuj Email
niedziela, 23 grudnia 2018 23:39

Prawie 50 tysięcy złotych otrzymała gmina Dębno na budowę placu zabaw dla dzieci. - Dzięki temu udało się oddać do użytku taki plac w Łoniowej. To kolejna miejscowość w naszej gminie, w której powstał taki plac – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. Plac powstał w pobliżu publicznego przedszkola w Łoniowej. Obiekt wyposażony został m.in. w huśtawkę, 4 szt. sprężynowców, karuzelę oraz 4 zestawy zabawowe składające się ze ślizgu, zjeżdżalni, balustrady, pomostu oraz tablicy do rysowania. Na placu zamontowano także ławki i kosze na śmieci. Realizacja projektu sprawiła, że najmłodsi mieszkańcy mogą się wzajemnie integrować poprzez korzystanie z placu zabaw w wolnym czasie. Plac zabaw jest ogólnodostępny, każdy rodzic i dziecko mogą z niego korzystać w dogodnej dla siebie porze.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 142

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .