Dębno


Gmina Dębno. Ambitne plany na nowy rok PDF Drukuj Email
wtorek, 21 stycznia 2020 15:28

Ponad trzynaście milionów złotych przeznaczyliśmy w ubiegłym roku na realizację  inwestycji. To jeden z wyższych wskaźników, nie tylko w powiecie brzeskim, ale i w całym regionie.  Wysokie tempo inwestycyjne przewidujemy także w 2020 roku. W tegorocznym budżecie zaplanowaliśmy bowiem na wydatki majątkowe aż 13 milionów złotych, ale ta kwota będzie zapewne znacznie wyższa, ponieważ w trakcie roku udaje się pozyskać nawet kilka dodatkowych milionów złotych – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

 
Jastew. Auto dla strażaków PDF Drukuj Email
sobota, 18 stycznia 2020 13:29

L1050579Ponad czterysta tysięcy złotych kosztował lekki samochód pożarniczo – gaśniczy, który dzisiaj został przekazany druhom ochotnikom z Jastwi, w gminie Dębno. - Mam nadzieje, ze nie będziecie musili go zbyt często wykorzystywać. Cieszy mnie, ze kolejny pojazd, tym razem lekki, trafił do jednostki w naszej gminie. Pojazd ma doskonale wyposażenie. Prócz zbiornika na tysiąc litrów, jest w nim agregat prądotwórczy, wciągarkę, maszt oświetleniowy, pompę szlamowa oraz zbiornik z pianą – mówi naszej redakcji wojt Wiesław Kozłowski. Auto kosztowało 400899 złotych. 100 tysięcy złotych przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, tyle samo – sto tysięcy przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. 50 tysięcy złotych to dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina Dębno dopłaciła 150 tysięcy złotych. Nowe auto to Mercedes z 2019 roku. To drugi pojazd, który jest na stanie jednostki z Jastwi. Do tej pory tutejsi druhowie mieli do dyspozycji vw z 1993 roku. Obecny na przekazaniu pojazdu Wojciech Podleś z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku. - Jednostka OSP w Jastwi wyróżnia się w gminie i powiecie.

 
Dębno. Ferie w gminie PDF Drukuj Email
sobota, 18 stycznia 2020 10:42

Ferie zimowe w gminie Dębno już coraz bliżej. Niezależnie od warunków pogodowych, dzieci oraz młodzież mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas uczestnicząc w półkolonii. Zapraszamy dzieci od lat 6, uczniów szkół podstawowych na Ferie Zimowe. Podczas ferii uczestnicy wezmą udział w animacjach rekreacyjno-ruchowych, grach terenowych, warsztatach artystycznych (teatralnych, plastycznych, muzycznych). Dodatkowym urozmaiceniem będą wyjazdy i spotkania profilaktyczne. Do dyspozycji uczestników będą odpowiednio wyposażone sale: muzyczna, taneczna, plastyczna, komputerowa, billardowo - klubowa. Zapewniamy: fachową opiekę, atrakcyjny program zajęć, dobrze wyposażone pracownie, drugie śniadanie.

 
Jaworsko. Nowa kuchnia w OSP PDF Drukuj Email
wtorek, 14 stycznia 2020 23:40

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku zyskał w ubiegłym roku nowe zaplecze gastronomiczne. Nowo wyremontowane pomieszczenie już służy nie tylko druhom ochotnikom z miejscowego zastępu, ale również innym instytucjom i stowarzyszeniom przy organizacji wydarzeń kulturalnych i promujących sołectwo. W ramach prac remontowo-budowlanych wykonano nową posadzkę, oświetlenie, a także instalację elektryczną. Zakres przeprowadzonych robót objął również wymianę stolarki drzwiowej oraz ułożenie płytek ściennych.

 
Gmina Dębno. Sprzęt dzięki rządowi PDF Drukuj Email
niedziela, 12 stycznia 2020 22:38

Polityka gospodarcza rządu Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do wzrostu dochodów państwa. Zmieniono także filozofię wydawania środków, które na konto Ministra Sprawiedliwości wpłacają sprawcy wypadków drogowych. Niedawno nowy samochód, pojazd typu Quad oraz sprzęt dla jednostek OSP w ramach wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Kwota przekazanego sprzętu wynosi niemal 500 tysięcy złotych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 157

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .