Dębno


Dębno. Odwołany Bieg po Flagę PDF Drukuj Email
środa, 08 kwietnia 2020 09:59

Jedna z największych imprez sportowo – rekreacyjnych w regionie tarnowskim, ale także przedsięwzięcie o charakterze narodowo – patriotycznym czyli Dębiński Bieg po Flagę, został oficjalnie odwołany. Tradycyjnie już imprez miała się odbyć na początku maja. Dodajmy, że Dębiński Bieg po Flagę, organizowany jest przez lokalne stowarzyszenie, we współpracy z samorządem gminy Dębno oraz Szkołą Podstawową w Woli Dębińskiej. Honorowym patronem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest wójt Wiesław Kozłowski. Bieg po Flagę to nie tylko promocja rekreacji, organizowana z myślą o całych wielopokoleniowych rodzinach, ale także impreza promująca patriotyzm oraz przypadający na 2 maja, Dzień Flagi. Stąd to wydarzenie organizowane jest na początku maja.

 
Rozmowa z Wiesławem Kozłowskim, wójtem gminy Dębno PDF Drukuj Email
piątek, 03 kwietnia 2020 23:05

Ta rozmowa miała wyglądać inaczej. Oczywiście, gdybyśmy rozmawiali dwa – trzy tygodnie temu. Dzisiaj, w dobie pandemii koronawirusa, ogłoszonej przez Światową Organizację Zdrowia,  która ogarnęła cały świat, nie sposób, nie zapytać o to: jak gmina przygotowana jest do „walki” z tym śmiertelnym zagrożeniem?
Wdrożyliśmy wszystkie procedury zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Zdrowia. Zastanawialiśmy się na szczeblu gminy, co możemy jeszcze zrobić, by najbardziej jak to możliwe, zabezpieczyć mieszkańców naszej gminy przed zagrożeniem ze strony koronawirusa. Do niezbędnego minimum ograniczyliśmy kontakty z klientami Urzędu Gminy Dębno oraz podległych nam instytucji. I bynajmniej nie chodzi nam o samych pracowników urzędu, ale wszystkich mieszkańców naszej gminy. Sytuacja jest dynamiczna: dzisiaj tak na dobrą sprawę nie wiemy, w którym kierunku będzie zmierzała epidemia.

 
Dębno. Apel wójta… PDF Drukuj Email
piątek, 13 marca 2020 23:33

W związku z sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apeluję o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie zasad higieny. W przypadku złego samopoczucia, zwłaszcza gorączki, czy innych objawów grypopodobnych, powstrzymajmy się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami. Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem, w przypadku zaobserwowania u siebie objawów takich jak wysoka gorączka powyżej 39°C, kaszel, duszności, bóle mięśni, powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną w Brzesku (tel. 608 609 745) lub najbliższy oddział zakaźny w Dąbrowie Tarnowskiej (tel. 14 64 43 286).

 
Dębno. Już dzisiaj… PDF Drukuj Email
niedziela, 08 marca 2020 13:19

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się dzisiaj – w niedzielę, 8 marca 2020 roku o godzinie 18:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.  Gwiazdą wieczoru będzie młody, ale znany już szerszej publiczności wokalista, finalista IV edycji programu X Factor, KUBA JURZYK.

 
Biadoliny Szlacheckie. Żołnierzom niezłomnym PDF Drukuj Email
niedziela, 01 marca 2020 22:38

Uroczysta msza w intencji ofiar II wojny światowej oraz morderstw dokonanych przez Sowietów i UB w latach 1944 – 1989 rozpoczęła dzisiejsze uroczystości Dnia Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Biadolinach Szlacheckich w gminie Dębno. Wybór tej miejscowości nie jest dziełem przypadku. Z Biadolin Szlacheckich pochodzi bowiem porucznik Kazimierz Rzepka, Cichociemny – jeden z najodważniejszych żołnierzy Armii Krajowej. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod miejscowy Dom Ludowy, gdzie jest wmurowana tablica ku czci tego bohatera. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy do zebranych zwrócił się wójt Wiesław Kozłowski. – Bez pamięci o przeszłości, bez kultywowania tradycji, nie ma narodu. Dlatego dobrze, że te wartości przekujemy młodemu pokoleniu. Żołnierze niezłomni, Żołnierze wyklęci oddali za wolną Polskę to co najcenniejsze, swoje życie. Dlatego na zawsze będą w naszych sercach – zapewniał wójt Wiesław Kozłowski. Warto dodać, że kwiaty złożyli samorządowcy, na czele z wójtem Wiesławem Kozłowskim, uczniowie, radni oraz rodzina Kazimierza Rzepki. Był też bukiet biało – czerwonych kwiatów od wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 157

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .