Region Tarnowski


Region: Nowe biuro okręgowe PiS
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 16 lutego 2012 23:52

Nową siedzibę ma Prawo i Sprawiedliwość. Mieści się przy ulicy Wałowej. – Po odejściu z PiS-u posła Józefa Rojka, uznaliśmy, że „stare” miejsce jest nieco „skażone”. To nie wchodzi w rachubę, by w jednym budynku mieć lokal poselski i partyjny z lokalem Solidarnej Polski – mówi nam poseł Edward Czesak. W jego ocenie ruch „kadrowy” w stronę Solidarnej Polski zakończył się. – Sondaże pokazują: kto miał rację w tym sporze. PiS ma wysokie notowania, a Solidarna Polska, zatrzymała się na granicy pięciu procent – podkreśla poseł Czesak. Nowe biuro to wspólny pomysł posłów PiS: Edwarda Czesaka, Włodzimierza Bernackiego oraz Michała Wojtkiewicza. Obiekt będzie pełnił zarówno funkcje biura poselskiego, jak i okręgowych struktur partii Jarosława Kaczyńskiego. W biurze nadal będą udzielane bezpłatne porady prawne, pomoc w pisaniu wniosków, dokumentów, pism do różnych instytucji. – Podobnie jest w moim biurze poselskim w Brzesku.

 
Region: Zmiany w tarnowskich Azotach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 15 stycznia 2012 00:06

13 stycznia odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. Akcjonariusze zdecydowali o wprowadzeniu zmian do Statutu Spółki. Przegłosowano Uchwały polegające na tym, że zmieniły się zapisy określające liczbę członków Zarządu Spółki. Dotychczas Statut przewidywał możliwość powołania od 2 do 5 osób w skład zarządu. Podjęte uchwały stwarzają możliwość powołania od 1 do 6 osób stanowiących Zarząd Spółki. Jednocześnie dokonane zmiany w Statucie dopuszczają jednoosobową reprezentację Spółki. Akcjonariusze zdecydowali o powołaniu Moniki Kacprzyk-Wojdyga na Przewodniczącą Rady Nadzorczej Spółki. Zmiana w składzie Rady Nadzorczej podyktowana jest obowiązkiem statutowym wynikającym ze złożenia rezygnacji przez Marzenę Piszczek dotychczasową Przewodniczącą Rady Nadzorczej Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A.Wszystkie zaproponowane w porządku NWZA Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. uchwały zostały podjęte. W NWZA uczestniczyli przedstawiciele akcjonariuszy i w głosowaniu wzięło 31 697 932 akcji reprezentujących 49,44 proc. kapitału zakładowego Spółki.

 
Spotkanie małopolskich ludowców
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 stycznia 2012 23:29
psloplatek6 stycznia w święto Trzech Króli w Tarnowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe małopolskich ludowców. Na zaproszenie gospodarzy spotkania prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Małopolsce Andrzeja Kosiniaka-Kamysza oraz posła Andrzeja Sztorca, prezesa Zarządu Powiatowego PSL, przybył Minister Pracy i Polityki Społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceminister skarbu i szef klubu parlamentarnego PSL - Jan Bury, parlamentarzyści, wojewoda, samorządowcy, działacze ruchu ludowego, przedstawiciele przedsiębiorców, administracji, policji i straży pożarnej. Samorząd województwa małopolskiego reprezentował marszałek Marek Sowa, wicemarszałek Wojciech Kozak oraz członek Zarządu Stanisław Sorys.
 
Młody bankowiec zaskoczył wszystkich
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 28 grudnia 2011 03:05

Skala przestępczej działalności pracownika tarnowskiego oddziału Alior Banku była większa, niż wydawało się w chwili zatrzymania 28-latka. Z materiałów śledztwa wynika, że oszust przywłaszczył sobie sumę nie ponad miliona, a prawie 2,5 mln zł! Mężczyzna do wszystkiego się przyznaje. Śledztwo w sprawie największej finansowej afery ostatnich lat w Tarnowie nabiera tempa. Policja zatrzymała Macieja P. w sierpniu, gdy wychodził z placówki banku przy ul. Krakowskiej w Tarnowie. Policja i prokuratura miała wtedy dowody na to, że obsługujący indywidualnych klientów młody bankowiec przywłaszczył sobie blisko milion złotych. Sam jednak, podczas przesłuchania, mówił o znacznie większych sumach.

 
Kto nowym biskupem tarnowskim?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 20 listopada 2011 11:35

Po nominacji biskupa Wiktora Skworca na metropolitę katowickiego pojawiają się pierwsze spekulacje dotyczące obsady biskupstwa w Tarnowie. Wśród potencjalnych kandydatów na biskupa tarnowskiego wymienia się między innymi księdza Pawła Ptasznika, kierownika Polskiej Sekcji Sekretariatu Stanu w Watykanie, który ma być promowany przez samego kardynała Stanisława Dziwisza. - Niemniej pojawia się spora szansa, że biskupem tarnowskim zostanie ktoś wywodzący się z naszej diecezji – mówi nam kapłan dobrze znający realia tarnowskiego Kościoła. W tym gronie wymienia się dotychczasowego biskupa pomocniczego, Wiesława Lechowicza. W mediach pojawiły się też kandydatury: księdza Józefa Klocha - rzecznika Konferencji Episkopatu Polski i pochodzącego z Mielca ks. prof. Janusza Królikowskiego, wykładowcę Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie. Na razie to jednak spekulacje. - Jest za wcześnie na tego typu dywagacje. Ogłoszenia nowego biskupa tarnowskiego przez papieża nie należy się spodziewać wcześniej niż przed Wielkanocą – dodaje nasz rozmówca.

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 następna > ostatnia >>

Strona 94 z 99

ikp2a

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .