Region Tarnowski


Tarnów: Józef Rojek poprze Kazimierza Koprowskiego PDF Drukuj Email
sobota, 16 sierpnia 2014 17:52

PTR 7164Józef Rojek, poseł Solidarnej Polski, wcześniej przez lata związany z Prawem i Sprawiedliwością nie będzie kandydował na urząd prezydenta Tarnowa. Wszystko wskazuje na to, że poprze kandydata PiS, Kazimierza Koprowskiego. Inne zdanie ma Polska Razem. Jarosław Gowin mówi, że jego formacja „ma kandydat”. Będzie nim najprawdopodobniej Mieczysław Kras. Tym samym „zamyka” on sobie drogę do kandydowania z list zjednoczonej prawicy do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego.

 
Piesza Pielgrzymka Tarnowska 2014 PDF Drukuj Email
sobota, 09 sierpnia 2014 12:07

Już po raz 32 wyruszy z Tarnowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Podczas kilkudniowej modlitwy na szlaku pątnicy będą rozważali słowa: „Miłość na śmierć nie umiera”. Jest to hasło tegorocznej, XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy. Pielgrzymi, którzy tradycyjnie na trasę wyrusza 17 sierpnia, będą mieli do pokonania ponad dwieście kilometrów. Przewodniczką na tegorocznej trasie będzie bł. Karolina. Z okazji setnej rocznicy Jej męczeńskiej śmierci, pątnicy poznają życie i przesłanie dziewicy i męczennicy. Będą się też modlić o kanonizację bł. Karoliny.

 
Stanisław Sorys porzuca sejmik PDF Drukuj Email
niedziela, 27 lipca 2014 17:28

ssorys201aStanisław Sorys, od grudnia 2010 roku członek zarządu województwa małopolskiego, wcześniej wicewojewoda małopolski oraz wójt podtarnowskiej gminy Pleśna, przechodzi do pracy w dyplomacji. Jak dowiedziała się nasza redakcja, zostanie radcą handlowym Ambasady Polskiej w Wiedniu, w Austrii. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego sprawę komentują oględnie: - Stanisław Sorys sprawdził się w administracji państwowej, administracji samorządowej to zapewne poradzi sobie także doskonale w dyplomacji - mówi nam jeden z liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 
Ludowcy u Witosa PDF Drukuj Email
sobota, 26 lipca 2014 08:20

Uroczystości przy pomniku Wincentego Witosa, trzykrotnego premiera RP, jednego z najwybitniejszych polityków polskich, rozpoczną zaplanowane na 15 sierpnia, tarnowskie akcenty kolejnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. – Od kilku lat uroczystości przy pomniku Wincentego Witosa, odbywają się w ramach oficjalnych uroczystości patriotycznych - mówi naszej redakcji poseł Andrzej Sztorc, zarazem szef struktur powiatowych PSL w Tarnowie i członek władz krajowych tej partii.

 
Tarnów: Czy miasto zwróci dotację na łącznik? PDF Drukuj Email
środa, 02 lipca 2014 22:21

Podczas jutrzejszej (czwartek, 3 lipca) nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni zdecydują o korekcie rozliczenia IV etapu budowy łącznika z autostradą. Chodzi o zwrot 19 milionów złotych unijnej dotacji. Jak twierdzą eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego, jeżeli miasto chce uniknąć w przyszłości poważnych kłopotów finansowych, powinno się to stać jak najszybciej. Tym bardziej, że tylko wtedy będzie szansa na odzyskanie 16 milionów złotych, które mogłyby zostać przeznaczone na inne miejskie inwestycje drogowe.

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 94 z 131

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .