Region Tarnowski


Urszula Gacek konsulem RP w Nowym Jorku PDF Drukuj Email
czwartek, 06 listopada 2014 02:41

Urszula Gacek, była senator RP, była poseł do Parlamentu Europejskiego, a wcześniej szefowa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Plastikowa Dolina zostanie konsulem Polski w Nowym Jorku. To jedna z najbardziej prestiżowych placówek dyplomatycznych. Pozytywnie zaopiniowała ją Komisja Spraw Zagranicznych polskiego Sejmu. Nominacja to kwestia dni – twierdzą nasi informatorzy. Z naszych informacji wynika, że placówkę przejmie już 1 grudnia 2014 roku. Dzisiaj na komisji mówiła: Sama się wywodzę ze środowiska polonijnego, nieco innego, brytyjskiego, niemniej jednak jako córka Sybiraka i żołnierza Armii Andersa, a nawet honorowy członek Stowarzyszenia Kombatantów Polskich zapewniam o szacunku dla osób starszych, kombatantów.

 
Bochnia: Napad na właściciela kantoru. Trwa obława PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 października 2014 23:34

W Bochni trwa obława. Policja szuka mężczyzny, w wieku około 45 – 50 lat, który śmiertelnie postrzelił właściciela kantoru oraz ranił kobietę. Do strzelanina doszło na os. Niepodległości. – Dzisiaj około godz. 17.20 przed blokiem nr 11 przy ul. Legionów Polskich mężczyzna strzelił śmiertelnie do właściciela kantoru i postrzelił kobietę. Po napadzie uciekł w kierunku centrum miasta. – Na chwilę obecną policjanci skupiają się na czynnościach mających na celu schwytanie mężczyzny w wieku ok. 45-50 lat, średniego wzrostu, ubranego w odzież koloru ciemnego. Mężczyzna ten może posiadać przy sobie torbę lub reklamówkę - - mówi Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji. – Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do bocheńskiego szpitala. - Obrażenia ciała mogą wskazywać na użycie broni palnej, czyli na postrzelenie. Właściciel kantoru zmarł w szpitalu. Kobieta jest lżej ranna. Wkrótce okazało się, że ranny mężczyzna zmarł w szpitalu. – dodaje Ostręga. Policja apeluje: Jeżeli ktoś widział mężczyznę mogącego odpowiadać rysopisowi, udającego się w podanych godzinach do centrum miasta, prosimy o kontakt do Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

 
Wierzchosławice: Zaduszki Witosowe PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 października 2014 01:27

Po raz drugi prezydent Polski wziął udział w Zadyszkach Witosowych, które tradycyjnie, na przełomie października i listopada, odbywają się w rodzinnych stronach trzykrotnego premiera Polski, Wincentego Witosa. - Tu przy grobie Wincentego Witosa rozważamy, modlimy się i szukamy tego, co jest ważne do przekazania następnym pokoleniom" - powiedział prezydent. Zaduszki Witosowe rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Wierzchosławicach pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Potem uczestnicy na cmentarzu w Wierzchosławicach złożyli wiązanki przy grobie Witosa. Nie zabrakło ludowców z powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego.

 
Prezydent Polski w Wierzchosławicach PDF Drukuj Email
sobota, 25 października 2014 21:44

W najbliższą niedzielę, prezydent Polski Bronisław Komorowski pojawi się w Wierzchosławicach. To kolejna wizyta głowy państwa, który w ten sposób chce oddać hołd jednemu z najwybitniejszych polskich polityków I połowy XX wieku, Wincentemu Witosowi. O godzinie 9.30 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w intencji Wincentego Witosa (Parafia Matki Bożej Pocieszenia. Natomiast o godz. 11.15    Uroczystość przy grobie Wincentego Witosa (Cmentarz w Wierzchosławicach).

 
W Czchowie i Gnojniku o nowej perspektywie unijnej PDF Drukuj Email
wtorek, 07 października 2014 22:33

Członek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys spotka się jutro z mieszkańcami gmin Gnojnik i Czchów. Na spotkanie w Urzędzie Gminy Gnojnik, o godzinie 10 zaprasza wójt Sławomir Paterek, a na spotkanie w kinie Baszta w Czchowie, burmistrz Marek Chudoba. Pierwsze zaplanowano o godzinie 10, drugie o 12. Tematem spotkań będzie nowa perspektywa unijna, na lata 2014 – 2020 oraz możliwość pozyskania środków na ten cel w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 89 z 128

pr052020p

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .