Region Tarnowski


Zderzenie busa i karetki pogotowia. Dziewięć osób rannych PDF Drukuj Email
środa, 21 sierpnia 2013 18:39
PTR_2333Przez jakiś czas droga z Brzeska w kierunku Nowego Sącza była zablokowana. W Tęgoborzy, zaraz za granicami powiatu brzeskiego, doszło do wypadku drogowego z udziałem busa i karetki pogotowia. Do szpitala zostało przewiezionych dziewięciu pasażerów busa oraz kierowca karetki. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że karetka wiozła do Nowego Sącza ciężarną kobietę. Została ona śmigłowcem przetransportowana do Krakowa, gdzie została poddana specjalistycznym badaniom lekarsko – położniczym. Na miejscu pojawiło się kilka karetek pogotowia ratunkowego i policja. Najwięcej problemu było z uwolnieniem kierowcy karetki. Strażacy dopiero za pomocą specjalistycznego sprzętu uwolnili go z opresji. Kierowca busa i pięcioro pasażerów oraz kierowca karetki i ratowniczka zostali przewiezieni do szpitala w Nowym Sączu. Ciężarna kobieta, która była przewożona ambulansem została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Krakowa. Osoby podróżujące busem mają najprawdopodobniej lekkie obrażenia, ale obrażenia kierowcy karetki są poważne – czytamy w komunikacie policji.
 
Zbylitowska Góra: Zagrał Perfect PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 20:08

PTR_1683Jedna z legend polskiego rocka, grupa Perfect wystąpiła na dożynkach gminy Tarnów. – To wielkie święto naszej gminy, które swoim występem uświetnił Grzegorz Markowski i jego ludzie. Podczas dożynek oddaliśmy hołd naszym rolnikom, którzy w pocie czoła pracowali, by nie zabrakło nam chleba powszedniego - mówi naszej redakcji Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.

 
Region: Siedziba Azotów do Warszawy? PDF Drukuj Email
czwartek, 15 sierpnia 2013 11:36

Od kilku miesięcy nie ustają dyskusje czy siedziba Grupy Kapitałowej Azoty pozostanie w Tarnowie czy zostanie przeniesiona do Warszawy. Jakkolwiek władze spółki, jak i ministerstwa skarbu, przekonują, że takich planów nie ma, działania zakulisowe, prowadzone są już od jakiegoś czasu. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że nawet najbliższa… konferencja prasowa, dotycząca wyników kapitałowych spółki, została zwołana w Warszawie. Wiem, wiem z tego pochopnych wniosków wyciągać nie wolno, ale wiem też, że w historii miasta i regionu było wiele podobnych sytuacji. Na zasadzie per analogii wnioskować można, że to kwestia czasu. Oczywiście to nie kasandryczne wizje, ale brutalna rzeczywistość. Nawet najwięksi przeciwnicy PO, przyznają, że tylko eksminister Aleksander Grad, był wstanie bronić interesów miasta i regionu w Warszawie. Bronić skutecznie. Z całym szacunkiem i sympatią do posłów Urszuli Augustyn i Roberta Wardzały, o poseł Elżbiecie Achinger nie wspominam, bo w Tarnowie bywa rzadko, by nie rzec prawie w ogóle, ich siła przebicia w stolicy, jest mizerna. Grę pozorów, czynioną tutaj w Tarnowie, na użytek mediów i lokalnej społeczności, ja nie kupuję. Za „stary ze mnie lis”, bym uwierzył, że są wstanie coś zdziałać. Dowodem tego jest chociażby Karpacka Spółka Gazownicza. Próby jej obrony spełzły na niczym, za czasów ministra Grada, nikt w stolicy takiej wolty nie odważył się wszcząć. Teraz to co innego. Niestety. Teza, którą kilka miesięcy temu postawiłem, o tym ze Tarnów prowincjonalnieje, znajduje coraz więcej potwierdzeń w praktyce.

 
Imex na razie nie zwalnia PDF Drukuj Email
wtorek, 23 lipca 2013 21:49

Tylko upór, determinacja zarządu i w pewnym sensie wyrozumiałość załogi sprawiły, że Imex w Brzesku, firma zajmująca się ubojem i przerobem drobiu, nie zwolniła na razie żadnego z pracowników. – 40 procent naszej produkcji trafiało na eksport do Izraela i kilku krajów arabskich. Mieliśmy podpisaną umowę na dostawę mięsa do Iraku. Wart dziesiątki milionów złotych kontrakt przejma teraz inne firmy z Węgier, Rumunii czy Francji. Tylko w [pierwszym półroczu tego roku nasze przychody spadły o około 30 milionów złotych. W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, w postaci podatków wpłaciliśmy mniej o kilkaset tysięcy złotych. Tyle, tylko na przykładzie naszej firmy stracił resort finansów – mówił podczas konferencji prasowej w Tarnowie, w biurze posła na Sejm RP Andrzeja Sztorca, Grzegorz Marek, prezes zarządu PHPU IMEX” w Brzesku.

 
Kierowca zginął trafiony bryłą lodu. Jest akt oskarżenia PDF Drukuj Email
środa, 10 lipca 2013 13:43
ptr_2553Od 8 do 15 lub nawet do 25 lat pobawienia wolności grozi trzem nastolatkom oskarżonym o zabójstwo. Zdarzenie miało miejsce na początku roku, kiedy to  „dla zabawy” z rzucili bryłę lodu z wiaduktu nad autostradą. Finał Owej „zabawy” okazał się tragiczny. Doszło do wypadku, w którym zginał 46-letni kierowca. Zdaniem prokuratury było to zabójstwo – taki akt oskarżenia trafił właśnie do tarnowskiego Sądu Okręgowego. Jak mówiła rzecznik tarnowskiej Prokuratury Okręgowej, prokurator Elżbieta Potoczek – Bara: „prokurator oskarżył 17-latka i dwóch 16-latków o pozbawienie życia 46-letniego mężczyzny poprzez zrzucenie z wiaduktu nad autostradą A4 w Biadolinach Radłowskich bryły lodu w kierunku mężczyzny kierującego samochodem ciężarowym. Prokurator uznał, że chłopcy, zrzucając na jadący samochód bryłę lodu o wadze co najmniej 16 kg, działali w zamiarze spowodowania śmierci osób, które jechały samochodem. Oskarżył ich o zabójstwo z zamiarem ewentualnym, ponieważ uznał, że mogli przewidywać skutki zrzucenia ciężkiej bryły lodu z wysokości na jadący szybko samochód i godzili się z nimi. Prokurator zdecydował, że ze względu na okoliczności sprawy 16-letni chłopcy będą odpowiadać przed sądem powszechnym jak dorośli, a nie przed sądem rodzinnym. Dodatkowo przemawiało za tym także to, że wobec obu nieletnich były już w przeszłości stosowane środki wychowawcze, a jeden z nich przebywał na przepustce z zakładu wychowawczego”.
 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 83 z 99

ikp2a

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .