Region Tarnowski


Tarnów. Sześciopak Piotra Saka PDF Drukuj Email
niedziela, 29 września 2019 20:43

Piotr Sak reprezentuje Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobro na liście PiS w wyborach do Sejmu RP. Niedawno kandydat ogłosił swój program wyborczy zwany sześciopakiem. Na 1 miejscu stawia odbudowę prestiżu Tarnowa. Chociażby poprzez doprowadzenie do tego, że miasto skorzysta z programy rządowego dla miast średnich. Nie mniej istotna jest budowa centralnego zjazdu z autostrady w Tarnowie, budową połączenia miasta z Centralnym Portem Komunikacyjnym, odnowienie Szczucinki, zlokalizowanie w Tarnowie jednego z urzędów centralnych. Jako poseł chce Izraelici projekt Fabryka dla Tarnowa (zlokalizowanie nowego zakładu zatrudniającego co najmniej kilkaset osób). - Chce być posłem bliżej ludzi – zapowiada Piotr Sak.

 
Miliony dla Szczucina PDF Drukuj Email
piątek, 27 września 2019 19:10

Blisko trzy miliony złotych otrzyma gmina Szczucin na remont dwóch ulic. Niedawno wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec wręczył promesę na wykonanie prac. - Cieszy mnie ta dotacja, za co wojewodzie, wicewojewodzie i premierowi serdecznie dziękuję – mówi naszej redakcji Jan Sipior, burmistrz Szczucina. Zaplanowano remont ulic: Targowej i Batalionów Chłopskich w Szczucinie. Po latach oczekiwań wreszcie te dwie jezdnie doczekają się remontu. Jak mówi burmistrz Jan Sipior jest to możliwe za sprawą dofinansowania jakie gmina otrzymała niedawno od wojewody małopolskiego. Są to środki rządowe. Warto wspomnieć, że czek przekazany przez wicewojewodę Zbigniewa Starca na ręce burmistrza Jana Sipiora opiewa na niemal 3 miliony złotych. Będzie to stanowiło 80 procent kosztów inwestycji. - Pozostałe środki będziemy musieli wygospodarować w naszym budżecie. Już dzisiaj wiadomo, że każda z tych dróg zostanie naprawiona na odcinku o długości jednego kilometra. Chcemy, wraz z nawierzchnią asfaltową wykonać też inne prace. Już dzisiaj wiadomo, że wymienione zostaną chodniki, ale będzie całkowita przebudowa – tłumaczy burmistrz miasta i gminy Szczucin. Jego zdaniem stan dróg gminnych poprawia się z roku na rok.

 
Tuchów. Ambitne plany samorządu PDF Drukuj Email
czwartek, 26 września 2019 20:52

Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej, sportowej, ale także drogownictwo i ochrona środowiska – to największe tegoroczne wyzwania tuchowskiego samorządu. Ja przypomnę, że w  Tuchowie trwają prace budowlane związane z  przebudową stadionu MKS Tuchovia wraz z  zagospodarowaniem „Skałki” w  celu utworzenia ścieżki rekreacyjnej – mówi Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa. Jest to zadanie współfinansowane przez Unię Europejską, które ma na celu rewitalizację społeczną terenów podworskich. Warto wspomnieć, że całe przedsięwzięcie zostało podzielone na trzy części. Część pierwsza obejmuje prace związane z  przebudową budynku szatni, a  także istniejących sieci podziemnych. W  ramach drugiej części projektu obecnie wykonywano już prace związane z  karczowaniem drzew i  samosiejek rosnących na terenie tzw. „Skałki” oraz czyszczenie terenu. – Wspomnę, że prowadzone są również prace przygotowawcze przed budową ścieżek rekreacyjnych. Teren jest bardzo trudny, wymaga dużo pracy i  wysiłku, ale uporządkowanie i  zagospodarowanie tej części Tuchowa pozwoli mieszkańcom na wypoczynek i  spacery alejkami, pośród zieleni i  pośród wyremontowanych obiektów – mówi burmistrz Magdalena Marszałek. Trzecia i  ostatnia część obejmowała przebudowę ul. Szpitalnej, gdzie zostały zlokalizowane nowe miejsca postojowe tak długo oczekiwane nie tylko przez mieszkańców Tuchowa, ale przede wszystkim przez pacjentów korzystających z  usług medycznych Centrum Zdrowia Tuchów. Zakończono także nawierzchni zarówno ulicy Żeromskiego, jak i  ulicy Szpitalnej oraz drogi dojazdowej (dalszego odcinka ulicy Szpitalnej) w  kierunku tzw. „Skałki” i  planowanych w  przyszłości nowych terenów rekreacyjnych w  jej pobliżu.

 
Wojnicz. Prawie 2 miliony złotych na remont dróg PDF Drukuj Email
czwartek, 26 września 2019 20:52

Prawie 2 mln zł otrzymała gmina Wojnicz na modernizację lokalnych dróg. Jeszcze w tym roku rozpoczną się remonty na kilku odcinkach drogowych, na które samorząd gminny pozyskał środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 23 września w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał promesę dla gminy Wojnicz potwierdzającą udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa na realizację zadań: „Remont drogi gminnej: Olszyny – Roztoka – Gwoździec” oraz  „Remont drogi gminnej: Więckowice – Zagórze”.  

 
Rzepiennik Strzyżewski. Przebudowa i nowe auto PDF Drukuj Email
czwartek, 26 września 2019 16:58

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzepienniku Strzyżewskim ma ogromne znaczenie w rehabilitacji osób sprawnych inaczej. – Zapowiada się bardzo dobry rok dla placówki – ocenia wójt Marek Karaś.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 94

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .