Region Tarnowski


Pożar ratusza w Zakliczynie PDF Drukuj Email
niedziela, 22 marca 2020 14:05

Przez kilka godzin strażacy gasili ratusz w Zakliczynie. Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Szacowanie strat  rozpocznie się jutro rano. – Na razie odłączono wszelkie media od budynku. Trudno w tej sytuacji mówić o stratach. Obiekt był ubezpieczony. Mam nadzieję, że szybko uda się zabezpieczyć zabytkowy ratusz i niebawem będziemy mogli do niego wrócić – mówi naszej redakcji Kazimierz Adam Dudzik, dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury.

 
Region. Trzy miesiące bez ZUS? PDF Drukuj Email
sobota, 21 marca 2020 18:23

Czy przedsiębiorcy, którzy ponoszą spore straty z powody koronawirusa będą na okres trzech miesięcy zwolnieni z ZUS?  Taki postulat zgłasza Porozumienie Gowina, jedna z trzech formacji tworzących Zjednoczoną Prawicę. – Wyszliśmy z propozycją pomocy dla przedsiębiorców z branż, które najbardziej ucierpiały przez koronawirus. Przede wszystkim proponujemy likwidację składek ZUS na okres 3 miesięcy. Dla wielu przedsiębiorców, szczególnie tych najmniejszych to właśnie składki ZUS stanowią największy koszt prowadzonej działalności. Musimy w tych trudnych czasach pomyśleć również o tych najmniejszych – mówi  poseł Stanisław Bukowiec, lider Porozumienia w tarnowskim okręgu wyborczym.

 
Powiat Tarnowski. Apel starosty PDF Drukuj Email
piątek, 20 marca 2020 23:14

Z apelem do mieszkańców powiatu tarnowskiego wystąpił starosta Roman Łucarz. W związku z licznymi informacjami od mieszkańców dotyczącymi łamania  zasad kwarantanny  Starosta Tarnowski zwraca się apelem, aby osoby  przyjeżdżające z zagranicy na teren powiatu,  w ramach ostrożności przed  rozprzestrzenianiem się koronawirusa, starały się zaraz po przyjeździe pozostać w miejscu zamieszkania przez okres 14 dni.

 
Małopolska. Wicemarszałek zapowiada… PDF Drukuj Email
piątek, 20 marca 2020 23:13

Pomoc dla przedsiębiorców zapowiada zarząd województwa małopolskiego. Koronawirus wpływa nie tylko na nasze zdrowie. Zdajemy sobie sprawę, że ma ogromny wpływ na inwestycje unijne. Samorząd Województwa Małopolskiego robi krok naprzód i wychodzi naprzeciw małopolskim przedsiębiorcom. Przygotowane działania i ułatwienia poprowadzą do zminimalizowania trudnej sytuacji beneficjentów korzystających ze środków unijnych.

 
Zmiany w funkcjonowaniu Poczty Polskiej PDF Drukuj Email
czwartek, 19 marca 2020 23:00
Zmiany związane z epidemią koronawirusa wprowadza Poczta Polska. Od poniedziałku, 16 marca 2020 w związku z zawieszeniem transportu lotniczego, Poczta Polska wstrzymuje przyjęcia przesyłek za granicę. Wprowadzone zostały też zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych. Placówki Poczty Polskiej w dni robocze będą otwarte jedynie sześć godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14:00-20:00 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę, także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 122

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .