Region Tarnowski


Powiat Tarnowski z ministrem kultury PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 stycznia 2020 17:19

Niedawno w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się podpisanie aneksu do umowy pomiędzy Ministerstwem a Powiatem Tarnowskim, dotyczącej współprowadzenia Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Umowę podpisał Wicepremier, Minister Kultury prof. dr hab. Piotr Gliński oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma. Umowa, na mocy której Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego współprowadzi Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, instytucję kultury Powiatu Tarnowskiego, została zawarta 31 marca 2017 roku. Z kolei 18 grudnia 2019 roku podpisany został aneks do umowy, który przedłuża ją do 31 grudnia 2022 roku. W imieniu Powiatu Tarnowskiego aneks podpisali Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, przy udziale Anny Niedojadło, Skarbnika Powiatu.

 
Wojnicz. Gmina z budżetem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 stycznia 2020 17:18

Rada Miejska w Wojniczu uchwaliła budżet na 2020 rok. Wydatki gminy w 2020 roku ustalone zostały na poziomie prawie 64 miliony złotych. Na same inwestycje i remonty przeznaczono blisko 9 milionów  zł. – Budżet ma charakter prorozwojowy i proinwestycyjny. Mam nadzieję, że uda się nam zrealizować najważniejsze zamierzenia inwestycyjne w oparciu o środki pozyskane z budżetu Unii Europejskiej oraz funduszy krajowych – mówi Tadeusz Bak, burmistrz gminy Wojnicz.

 
Region. Wiesław Krajewski pełnomocnikiem PiS PDF Drukuj Email
sobota, 04 stycznia 2020 13:25

Wiesław Krajewski został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowskim Okręgu Wyborczym, który obejmuje Tarnów oraz powiaty brzeski, bocheński, wielicki, proszowicki, dąbrowski i tarnowski. Pokieruje partią do czerwca. W połowie roku zaplanowano bowiem wybory wewnątrzpartyjne w całym kraju (kołach, strukturach gminnych, powiatowych i okręgowych). Na jesień – jak donosi nasz informator – odbędzie się kolejny kongres partii. Wybór Wiesława Krajewskiego – to jeden ze scenariuszy, który przewidzieliśmy w artykule opublikowanym na naszym portalu w grudniu tamtego roku (jako pierwsi pisaliśmy, że profesor Włodzimierz Bernacki złożył rezygnację). Według naszch (nieoficjalnych) informacji, czarę goryczy przelała nominacja dla Krystiana Zielińskiego na komisarza Niepołomic. Profesor Bernacki miał bowiem swojego „faworyta” na to stanowisko.

 
Wojnicz. Zaproszenie na zimowisko PDF Drukuj Email
sobota, 04 stycznia 2020 12:28

Uwaga: Szkoła Podstawowa w Wojniczu zaprasza na zimowisko, organizowane dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat zamieszkałych na terenie Gminy Wojnicz. Zimowisko odbędzie się w dniach od 03.02.2020r. do 07.02.2020r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu ul. Szkolna 10. Zapisy przyjmowane są tylko do dnia 10 stycznia 2020r. poprzez złożenie karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Wojniczu ul. Szkolna 10, w godzinach pracy sekretariatu (8. 00 – 15.00).

 
Wojciech Skruch prezesem PDF Drukuj Email
czwartek, 02 stycznia 2020 21:41

Od dzisiaj funkcję Prezesa Zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” Sp. z o.o. w Tuchowie pełni Wojciech Skruch. Urodziłem się w Tuchowie, uczyłem się w tutejszej szkole podstawowej, jestem absolwentem naszego tuchowskiego liceum ogólnokształcącego. Moja rodzina od pokoleń mieszka i pracuje w Tuchowie. Tutaj mam swoje gospodarstwo rolne i niewielką winnicę. Znam Tuchów od dziecka, znam mieszkańców, ale przede wszystkim znam problemy, które ich trapią – podkreśla Wojciech Skruch. - Chciałbym swoją wiedzę i doświadczenie spożytkować dla kilku gmin powiatu tarnowskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 108

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .