Region Tarnowski


Andrzej Duda w Wierzchosławicach PDF Drukuj Email
czwartek, 09 stycznia 2020 23:19

Msza w intencji rolników oraz działaczy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Rolników Indywidualnych, która najprawdopodobniej odprawi biskup tarnowski Andrzej Jeż, rozpocznie uroczystości z okazji urodzin Wincentego Witosa. Wszystko wskazuje na to, że weźmie w nich udział prezydent Andrzej Duda. - Mamy deklarację prezydenta, który przyjął zaproszenie do Wierzchosławic. Rozmawiałem właśnie z szefem struktur Solidarności Rolniczej, który potwierdził tę informację. Cieszy nas ta informacja. Ja przypomnę, że przed pięcioma laty, właśnie w rodzinnej wsi trzykrotnego premiera RP, Wincentego Witosa, rozpoczął się wielki, zwycięski bój Zjednoczonej Prawicy – mówi naszej redakcji Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski i lider struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że przed pięcioma laty prezydent przyjechał na zaproszeni rolników, Solidarności RI i obecnego wicemarszałka Małopolski, Edwarda Czesaka.

 
Zakliczyn. Wody Polskie w gminie PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2020 21:56

O pracach i inwestycjach wykonywanych w 2019 roku na terenie gminy Zakliczyn przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” burmistrz Dawid Chrobak rozmawiał podczas spotkania 
w Urzędzie Miejskim z Katarzyną Pierzgą - Dyrektor Zarządu Zlewni w Nowym Sączu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie  i Rafałem Paterem - Kierownikiem Nadzoru Wodnego 
w Tarnowie, którzy reprezentują instytucję odpowiedzialną za krajową gospodarkę wodną.  - Zrealizowanych zostało w minionym roku na terenie zakliczyńskiej gminy wiele prac przez Wody Polskie, które były odpowiedzią na oczekiwania zgłaszane nie tylko przeze mnie, ale także radnych i sołtysów. Kwoty, jakie przeznaczano na udrażnianie przepływów czy regulacje i odchwaszczanie brzegów były całkiem spore – mówi burmistrz Dawid Chrobak.

 
Ciężkowice. Zagra orkiestra naszych serc PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2020 21:55

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia 2020 r., w Ciężkowicach odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy, a przede wszystkim wolontariusze zapraszają do włączenia się w akcję pomocy. Przypominamy, że każdy z wolontariuszy posiada oznakowaną puszkę, identyfikator ze zdjęciem oraz numerem Sztabu w jakim jest zarejestrowany. Zbiórka prowadzona będzie w godz. 8.00 – 17.00 Siedziba Sztabu – Ciężkowice, ul. Rynek 1 (Ratusz) będzie czynna w godz. 8.00 do 17.30, tel.: 14 651 00 32 Wolontariuszy zapraszamy do siedziby Sztabu na ciepłą herbatę oraz rozliczenie się po zakończonej zbiórce.

 
Region. Województwo dla gmin PDF Drukuj Email
wtorek, 07 stycznia 2020 21:46

Zarząd Województwa Małopolskiego zwiększył maksymalną wysokość dofinansowania ze środków budżetu województwa związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych, o którą mogą ubiegać się gminy na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych ze 150 000 zł do 250 000 zł. Minimalna kwota to 30 000 zł lub niższa w przypadku złożenia wniosku na mniejszą kwotę. Uznaliśmy, że potrzeby gmin w zakresie remontu dróg transportu rolnego są  nadal ogromne. Postanowiliśmy przyjść w sukurs zarówno samorządom gminnym jak i samym rolnikom – tłumaczy w rozmowie z nasza redakcją Edward Czesak, wicemarszałek Małopolski.  

 
Wojnicz. Nowy wóz strażacki PDF Drukuj Email
wtorek, 07 stycznia 2020 21:41

Powody do zadowolenia mają strażacy. OSP Biadoliny Radłowskie wzbogaciły się o nowy wóz strażacki. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości, które wyniosło 600 tys. zł. Nowy wóz strażacki otrzymali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biadolinach Radłowskich. Pojazd jest nowoczesny, świetnie wyposażony i przede wszystkim gotowy, by  z jego pomocą nieść ratunek. Zastąpi 37-letni wysłużony już samochód, który do tej pory był wykorzystywany w jednostce. Nowy wóz strażacki kosztował 819 852,00 zł. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Ministerstwa Sprawiedliwości na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego 
w wysokości 600 tys. zł. Pozostała kwota została pokryta z budżetu gminy Wojnicz.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 108

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .