Region Tarnowski


Nowy marszałek i wicemarszałek Małopolski? PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2019 17:47

Premier Beata Szydło spotkała się dzisiaj z radnymi sejmiku województwa małopolskiego. Jej zdaniem trzeba zachować parytety we władzach samorządowych Małopolski. Wnioskować z tego należy, że z regionu tarnowskiego będzie wicemarszałek, a z Zachodniej Małopolski, przewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego. Ale nie wykluczone, że region tarnowski będzie miał swojego... marszałka.

 
Sejmik. Będą zmiany w zarządzie województwa PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 18:15

Z naszych informacji wynika, że fotel wicemarszałka mógłby – gdyby tylko zechciał – objąć wieloletni poseł PiS Edward Czesak. Marta Mordarska to na dzisiaj najpoważniejszy kandydat na członka zarządu województwa małopolskiego – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Jutro, z radnymi sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, spotka się była premier i wicepremier, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem poseł do Paramentu Europejskiego, Beata Szydło. Jak dowiedziała się nasza redakcja, tematem spotkania będą zmiany w zarządzie województwa oraz prezydium sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Spowodowane jest to tym, że członek zarządu, Anna Pieczarka została posłem na Sejm RP. Parlamentarzystą został także Rafał Bochenek, przewodniczący sejmiku, były rzecznik rządu Beaty Szydło.

 
Sejmik. Kto zostanie nowym radnym? PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 18:13

Artur Asztabski, tarnowski ginekolog i dyrektor szpitala w Krakowie oraz Piotr Dziurdzia, samorządowiec z Bochni, a zarazem wykładowca akademicki (Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie) mogliby zostać radnymi województwa małopolskiego. Wakat powstał z powodu wyboru Anny Pieczarki i Stanisława Bukowca na posłów RP. Mogliby, bo... jak dowiedziała się nasza redakcja, pierwszy z nich nie chce. - Jest dyrektorem szpitala w Krakowie, który podlega zarządowi województwa małopolskiego. Ustawa o samorządzie wojewódzkim zabrania łącznia funkcji radnego z funkcją szefa jakiejś instytucji podległej marszałkowi. Zasada słuszna, bo z jednej strony taki radny byłby przełożonym marszałka, z drugiej strony marszałek byłby jego szefem.

 
Ciężkowice. Strażacy chcą uratować „Dziadka” PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 18:12

Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach organizuje zbiórkę pieniędzy na remont samochodu pożarniczego STAR 266. Jest to jedyny tego typu samochód na terenie gminy Ciężkowice i jeden z niewielu takich pojazdów w całym powiecie tarnowskim. Już niejednokrotnie udowodnił on, że jest samochodem do zadań specjalnych. A wszystko dzięki temu, że posiada napęd 6×6, który sprawdza się w trudnych warunkach terenowych, a zwłaszcza w górzystym terenie naszej gminy i gmin sąsiednich. Nie jest to oczywiście jedyny pojazd jaki posiadamy. Pozostałe pojazdy, jakimi dysponujemy są już jednak wysłużone. W podziale bojowym mamy 24-letniego STARA 244, 20-letniego Lublina oraz 7-letniego Forda.

 
Zakliczyn. Rynek do poprawki PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 18:10

Rozpoczyna się pierwszy etap rewitalizacji centrum Zakliczyna, w tym przebudowy Rynku, jednego z największych w Małopolsce. W zakliczyńskim Ratuszu podpisana została umowa z firmą, która wykona drogi i chodniki oraz wymieni instalacje podziemne. Środki finansowe – ponad 3,5 mln zł – gmina Zakliczyn pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie wykonane zostaną prace za 4,8 mln zł. Oprócz tego Starostwo Powiatowe w Tarnowie zmodernizuje drogę powiatową przebiegającą przez zakliczyński Rynek, która będzie z kostki betonowej. Koszt to 1,6 mln zł (50 proc. dofinansowania z FDS).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 94

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .