Region Tarnowski


Kręciołek w Szczucinie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 października 2019 19:43

Na Placu Targowym w Szczucinie Automobilklub Tarnowski oraz AutoMotoKlub Tarnowski zorganizowali III finałową rundę Kręciołka o Puchar Burmistrza Szczucina. „Kręciołek Samochodowy” jest imprezą sportową o charakterze otwartym dla kierowców nie posiadających żadnych licencji sportów samochodowych, legitymujących się aktualnym pozwoleniem na prowadzenie samochodu. Głównym założeniem imprezy jest promocja aktywnych form spędzania czasu młodzieży i dorosłych.

 
Najlepsi z powiatu tarnowskiego PDF Drukuj Email
sobota, 26 października 2019 09:46

Niedawno uczniowie tuchowskiego „Kopernika” uczestniczyli w kolejnej międzynarodowej wymianie w ramach programu Erasmus plus. Projekt „Matematyczne szlaki Europy” zawiódł młodzież szkół partnerskich z: Polski, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji do Wielkiej Brytanii, gdzie spotkali się w murach katolickiej szkoły The Northumberland Church of England Academy Trust w Ashington. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie reprezentowało pięciu uczniów pod opieką nauczycieli - Lucyny Ryndak i Dyrektora Zbigniewa Budzika.

 
Grabno. Będzie cieplej PDF Drukuj Email
sobota, 26 października 2019 09:46

W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Grabnie zakończyła się modernizacja szkolnej kotłowni. Modernizacja związana była przede wszystkim z wymianą większości urządzeń, a także instalacji elektrycznej. Z uwagi na długi okres eksploatacji kotły oraz pozostałe urządzenia wymagały wymiany. Wyremontowano również pomieszczenie, w którym znajduje się kotłownia i dostosowano je do obowiązujących przepisów. Koszt wykonania całej inwestycji wyniósł 108 611,00 zł. Jesień to okres coraz chłodniejszych dni i nocy, dlatego dla komfortu uczniów duże znaczenie miała kompleksowa przebudowa kotłowni. – mówi Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

 
Ciężkowice. Czek dla „dęciaków” PDF Drukuj Email
wtorek, 22 października 2019 21:41

Niedawno Orkiestra Dęta OSP im. Jana Muchy w Ciężkowicach stała się beneficjentem drugiego już dofinansowania ze środków pochodzących z budżetu Województwa Małopolskiego. Właśnie zakończył się cykl warsztatów muzycznych i marszowych dla członków Orkiestry w projekcie pt."Granie przy Świętym Florianie" ze środków mecenatu Województwa gdy do kapelmistrza dotarła wiadomość, że z programu Województwa Małopolskiego pn "Orkiestry Dęte na start" - Orkiestra z Ciężkowic otrzymała 7000 złotych na zakup doposażenia.

 
Szczucin. Laury dla druhów PDF Drukuj Email
wtorek, 22 października 2019 21:38

W sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach spotkali się przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Małopolski. Wydarzeniem, które przyciągnęło druhów do kulturalnej stolicy gminy Zakliczyn, była Małopolska Gala Strażacka, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego, a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Podczas gali dh. Bogdan Wrona z OSP Szczucin został wyróżniony w kategorii Powiatowej -Najpopularniejszy Strażak Roku. Druh Bogdan Wrona zajął w tej kategorii I miejsce. Gratulujemy i cieszymy się z kolejnego w ostatnim czasie wyróżnienia dla naszej jednostki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 94

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .