Region Tarnowski


Powiat Tarnowski doceniony PDF Drukuj Email
niedziela, 15 grudnia 2019 00:17

Powiat Tarnowski został wyróżniony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w konkursie na najciekawszy projekt ekologiczny. Okazał się nim projekt „Bądź Eko” przeznaczony dla szkół ponadpodstawowych powiatu i SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Tematyka projektu dotyczyła takich zagadnień jak: prawidłowa gospodarka odpadami komunalnymi, circular economy, ochrona klimatu, ochrona wód i gospodarki wodnej, ochrona i zachowania różnorodności biologicznej oraz prawidłowego prowadzenia gospodarki na obszarach prawem chronionych, w tym obszarach Natura 2000, poprawa jakości powietrza, zapobieganie powstawaniu odpadów i zwiększeniu retencji wody. Projekt był przeprowadzony w siedmiu szkołach ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach-Dwudniakach w partnerstwie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Oddział Tarnów oraz Stowarzyszeniem „Partnerstwo - Dialog – Współpraca”.

 
Region. Spotkanie z wicemarszałkiem PDF Drukuj Email
niedziela, 15 grudnia 2019 00:16

W sumie Ponad 300 przedstawicieli małopolskich NGO’s, urzędników i działaczy społecznych spotkało się w środę na najważniejszym dla III sektora wydarzeniu – XXII Małopolskim Forum Organizacji Pozarządowych. Obrady otworzył Edward Czesak w Zarządzie Województwa Małopolskiego zajmujący się m.in. wsparciem NGO’s. W przyszłym roku na działanie tego typu organizacji przeznaczyliśmy blisko 38 mln zł – wyliczał wicemarszałek Czesak.

 
Narodowa Strategia Onkologiczna PDF Drukuj Email
środa, 11 grudnia 2019 09:58

Rząd „wypowiedział” wojnę nowotworom. A wszystko w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej – wyjaśnia wiceminister zdrowia, a zarazem tarnowski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Józefa Szczurek – Żelazko. Śmiertelne żniwo w dużej mierze można byłby ograniczyć, gdyby Polacy częściej się badali. Rząd zapowiada usprawnienie procedur oraz stworzenie całej struktury lecznictwa onkologicznego w Polsce. - Nowotwory oraz choroby serca i układu krążenia to największe wyzwania polskiej medycyny, narodowej służby zdrowia – trafnie ocenia wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Wierzchosławice. Będzie most tymczasowy PDF Drukuj Email
wtorek, 10 grudnia 2019 20:53

Samorząd powiatu tarnowskiego dwoi się i troi, by rozwiązać problemy komunikacyjne mieszkańców Wierzchosławic. Rekonesans w sprawie możliwości budowy tymczasowej przeprawy mostowej w Ostrowie, który odbył się w dniu dzisiejszym, z udziałem między innymi specjalistów z 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska, potwierdził, iż powstanie takiej przeprawy jest możliwe. Starosta Tarnowski Roman Łucarz przewiduje, iż przeprawa powstanie pomiędzy miesiącami lipcem a listopadem przyszłego roku. - Ta tak zwana potocznie przeprawa tymczasowa to de facto obiekt, który rządzi się takimi samymi prawami, jak każdy most i jego instalacja wymaga wszelkich niezbędnych w takich przypadkach pozwoleń - mówi Starosta Tarnowski.

 
Szerzyny. Seniorom pomogło województwo PDF Drukuj Email
wtorek, 10 grudnia 2019 20:50

Gmina Szerzyny wspólnie z Gminnym Ośrodkiem pomocy Społecznej w Szerzynach oraz Stowarzyszeniem „Pod Gilową Górą” w Swoszowej już po raz czwarty, zorganizowano „Gminny Dzień Seniora”. W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. W listopadzie obchodzimy światowy oraz ogólnopolski Dzień Seniora. Te święta maja wspólny cel – kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia. Stało się już zatem tradycją, że w naszej gminie co roku już od 4 lat niezmiennie władze Gminy Szerzyny, pracownicy GOPS w Szerzynach, zaproszeni goście spotykają się, by uczcić i celebrować ten piękny dzień. Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd w swoim przemówieniu z z okazji niniejszego przedsięwzięcia, wyraził nieocenioną wdzięczność i podziękowania Seniorom za to, że dzięki Nim nie pokryły się kurzem obyczaje, że to z Ich ust młode pokolenie dowiaduje się o minionym czasie za to, że Ich serca i ręce sprawiły, że rodzinne domy stały się bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 99

ikp2a

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .