Pięć nagród Grand Press Photo dla fotografów pochodzących z Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 maja 2019 22:00

Pięć nagród w najważniejszym konkursie fotograficznym - dla dwójki fotografów z Brzeska. Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

 
Powiat brzeski. Wiele atrakcji w regionie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 maja 2019 15:02

Odnowione wzgórze zamkowe w Czchowie, ścieżka historyczno-militarna pod tamtejszą Basztą, wieża widokowa na Szpilówce w Iwkowej, sieć nowych tras rowerowych, szałas myśliwski w Strzelcach Wielkich, sławny zamek w Dębnie, dwór w Dołędze zwany „Nadwiślańskim Soplicowem”, imponujący pałac Goetzów w Brzesku – to tylko niektóre z wielu miejsc godnych polecenia na mapie turystycznej powiatu brzeskiego. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie tutaj zainaugurowany został tegoroczny letni sezon turystyczny.

 
Brzesko. Powstała Powiatowa Rada Rynku Pracy
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 maja 2019 21:14

Niedawno odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Brzesku.

 
Brzesko. Pacjentka wypadła przez szpitalne okno
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 maja 2019 20:46

W szpitalu w Brzesku doszło we wtorek wieczorem do tragedii. 59-letnia pacjentka placówki wypadła z okna na piątym piętrze. – Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 17. Na miejscu pracowali funkcjonariusze policji i prokurator - mówi Ewelina Buda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Brzesku. Nie są znane przyczyny tego zdarzenia. Nie wiadomo też, czy brały w nim udział osoby trzecie.

 
Brzesko. Pieniądze na kapliczki
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 maja 2019 14:12

Odnowienie ołtarzy i rzeźb w barokowym kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Uściu Solnym, remont neogotyckiej kaplicy Sumińskich-Ożegalskich w Brzesku, a także konserwacja polichromii i kamiennych obramowań okiennych w kościele pw. św. Małgorzaty w Dębnie – to tylko trzy z kilkunastu inwestycji, które już wkrótce zostaną przeprowadzone dzięki dotacjom z budżetu województwa przekazanych w ramach konkursu Ochrona zabytków Małopolski. W sumie, kwota ponad 700 tys. zł pozwoli odnowić i odrestaurować aż 16 obiektów położonych na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Jutro 2 maja o godzinie 10.00 zapraszamy do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bochni (ul. Kazimierza Wielkiego 31), gdzie podczas spotkania z przedstawicielami bocheńskich i brzeskich samorządów oraz parafii Anna Pieczarka z zarządu województwa wręczy symboliczne czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania.

 
Brzesko. Beata Szydło w RCKB
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 20:15

L1000646Kilkaset osób pojawiło się dzisiaj w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku, gdzie z mieszkańcami miasta i powiatu spotkała się wicepremier Beata Szydło. Była premier rządu polskiego przyjechała na zaproszenie tutejszych posłów: wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko oraz posła do Parlamentu Europejskiego  Edwarda Czesaka. – Po raz kolejny pani premier jest w naszym mieście. Zawsze interesuje się problemami Brzeska i regionu. Jest tutaj po to, by przybliżyć wszystkim założenia nowej Piątki Kaczyńskiego, ale także przedstawić dokonania rządu pod jej kierownictwem oraz rządu Mateusza Morawieckiego w sprawach społecznych czy socjalnych – mówiła podczas powitania premier Beaty Szydło, minister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Brzesko. W poniedziałek spotkanie z wicepremier Beata Szydło
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 28 kwietnia 2019 16:30

Na zaproszenie posłów Józefy Szczurek – Żelazko (wiceministra zdrowia) oraz posła do Parlamentu Europejskiego Edwarda Czesaka do Brzeska przyjedzie wicepremier Beata Szydło. Była premier rządu Zjednoczonej Prawicy spotka się z mieszkańcami miasta i powiatu w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.30. - W imieniu pani premier zapraszamy na spotkanie, które będzie miało charakter otwarty – mówią Józefa Szczurek – Żelazko oraz Edward Czesak.

 
Radni PiS: Polityka prorodzinna wystrzelona w kosmos
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 kwietnia 2019 21:02

Radnym: Marii Kądziołce, Marii Kuci, Bartłomiejowi Turlejowi, Annie Lubowieckiej, Franciszkowi Brzykowi (wszyscy ze Wspólnoty Samorządowej), Bogusławowi Samborowi, Piotrowi Dudzie, Adrianowi Zaleśnemu, Kamilowi Trąbie, Karolowi Mrozowi (radni wybrani z listy burmistrza Tomasza Latochy) zawdzięczamy upadek polityki prorodzinnej w mieście – grzmią radni opozycji. Co z tego, że mamy Kartę Wielkiej Rodziny skoro jednym głosowaniem radni burmistrza Tomasza Latochy przekreślili tę politykę. A tak swoją drogą ciekawi jesteśmy co na to lider ludowców Władysław Kosiniak – Kamysz, który promował politykę prorodzinną. Powinien ich z PSLu wyrzucić – ironizują radni Prawa i Sprawiedliwości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 337

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .