O ponad 1.1 miliona złotych wzbogaci się szpital powiatowy w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 19 października 2018 20:42

PI0 0742O ponad 1.1 miliona złotych wzbogaci się szpital powiatowy w Brzesku – taką informację, podczas dzisiejszego spotkania z okazji święta patrona pracowników służby zdrowia (świętego Łukasza) przekazała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. To właśnie strategiczne decyzje w sprawie szpitala, podjęte w czasach kiedy obecna poseł i wiceminister zdrowia była dyrektorem placówki, owocują teraz sukcesami. To bez wątpienia zasługa Józefy Szczurek – Żelazko oraz władz powiatowych (starosty Andrzeja Potępy, wicestarosty Ryszarda Ożóga oraz radnych powiatu brzeskiego na czele z przewodniczącym Kazimierzem Brzykiem.

 
15 milionów na „Trasy Rowerowe Pogórza”
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 12 października 2018 09:53

Projekt Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza” ma juz pewne dofinansowanie. Umowę na aż 15 mln złotych podpisali Wicemarszałek Stanisław Sorys oraz liderzy przedsięwzięcia i jednoczesnie przedstawiciele Zarządu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej - starosta brzeski Andrzej Potępa oraz starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Ten sukces wymagał bardzo dużego zaangażowania i wielu starań – Zarząd TOTu trzykrotnie składał odwołania od decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki stanowczym działaniom i znakomitej współpracy wszystkich członków Organizacji już wkrótce na terenie gmin: Borzęcin, Dębno, Szczurowa, Wietrzychowice, Brzesko, Tarnów i gminy Miasta Tarnowa oraz powiatów brzeskiego i dąbrowskiego powstanie gęsta sieć ścieżek i tras rowerowych. Co więcej planowane szlaki zostaną połączone z realizowanymi przez Urząd Marszałkowski małopolskimi odcinkami międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo.

 
Rozmowa z Krzysztofem Ojczykiem, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Brzesku. Kandydatem na burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 04 października 2018 09:50

aojczyk- Co Pana skłoniło, by ostatecznie kandydować na fotel burmistrza Brzeska.
- Od niemal 25 lat pełnię funkcję radnego, z czego 10 lat na funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzesku. Niewątpliwie jest to dowód ogromnego zaufania jakim  mnie obdarzono. Zaufania mieszkańców, jak i radnych tej i poprzednich kadencji. W pracy samorządowej zawsze starałem się kierować dobrem mieszkańców, zwłaszcza tych najsłabszych, a nie po to, aby być chwalonym czy odbierać zaszczyty. Wiem jak zmienić Brzesko. Zmienić na lepsze…

 
Brzesko. Radni ne zmienili uchwały dotyczącej prohibicji
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 26 września 2018 20:01

Przedsiębiorcy oraz 340 mieszkańców miasta Brzeska podpisało się pod projektem uchwały Rady Miejskiej, by skrócić okres „prohibicji”, tak by alkohol można było kupić do godziny 24 (do północy), a nie jak to uchwalili kilka tygodni temu rajcy miejscy – tylko do 22. Ostatecznie 11 z 21 radnych zagłosowało za tym, by Rada Miejska nie procedowała uchwały. Oznacza to, że w tej kadencji samorządu raczej prawo w tym zakresie nie zostanie zmienione. Przypomnijmy, że od dzisiaj, na mocy sierpniowej uchwały Rady Miejskiej w Brzesku, w sklepie, na stacji paliw – alkohol kupimy tylko do 22. W pubach i restauracjach może być sprzedawany całą noc, ale pod warunkiem że będzie konsumowany na miejscu.

 
Niepodległa bez barier – od morza do Tatr
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 25 września 2018 22:07

Czterdzieści prac niepełnosprawnych nagrodzono podczas wojewódzkiego etapu konkursu  „Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”. Doceniono obrazy, płaskorzeźby, witraże i filmy. Uroczyste podsumowanie zmagań konkursowych miało miejsce w Wieliczce, z udziałem wicepremier Beaty Szydło oraz wiceminister zdrowia, brzeskiej posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Józefy Szczurek – Żelazko. Artyści byli bardzo wzruszeni. Wskazywali na to, że ich twórczość jest elementem rehabilitacji i socjalizacji. Podkreślali, że tego typu zmagania mają także ogromny wymiar integracyjny.

 
Region. Uwaga! będzie silnie wiało. Do 115km/h
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 23 września 2018 18:05

Wieczorem i w nocy (23.09/24.09) prognozowany jest bardzo silny wiatr na południu Polski. Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej najbardziej wiać będzie:

 
Kradła odzież z brzeskich sklepów. Została złapana na gorącym uczynku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 września 2018 16:00

Policjanci zatrzymali 57-letnią mieszkankę powiatu brzeskiego, która kradła odzież z brzeskich sklepów. Było to możliwe dzięki czujności ekspedientek, które bacznie obserwując swoich klientów wytypowały osobę za sprawką, której z wieszaków ginął sklepowy asortyment. Obsługa sklepu mając swoje podejrzenia zwróciła się o pomoc do przechodzącego w pobliżu dzielnicowego, który natychmiast podjął interwencję i wspólnie z innymi dzielnicowymi zatrzymał kobietę na gorącym uczynku.

 
Jak "zwolennicy" Tomasza Latochy wpadli w sondażowe sidła
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 września 2018 13:26

plakatt3Internetowe sondaże (przynajmniej większość z nich) trzeba traktować z przymrużeniem oka. Nasza redakcja także postanowiła „zabawić" się  w sondaż, ale nie tyle po to by sprawdzić faktyczne poparcie dla trzech kandydatów na fotel burmistrza Brzeska, ale żeby „obnażyć" niewiarygodność większości tego typu badań. Zwłaszcza na poziomie lokalnym. Udało się! Szybko złapaliśmy w sidła liczną(?) grupę rzekomych mieszkańców, którzy w ciągu godziny, powiększyli dorobek jednego z kandydatów o kilkaset głosów. Inni klikali bez opamiętania, używając bramek PROXY. Każdy, kto cokolwiek zna się na Internecie wie, że w ten sposób próbują ukryć się Ci, którzy nie chcą, by jakieś IP zostało namierzone i zidentyfikowane. Ale byli i tacy, którzy be opamiętania „nabijali głosy" z jednego adresu IP, tak jakby przy urnie wyborczej dostali po kilkadziesiąt kart do głosowania. W ten sposób wspierali Tomasza Latochę. Czy kandydat na burmistrza wiedział o tych praktykach? Napisaliśmy do niego, ale nie odpisał. Nie miał czasu, a może nie chciał?

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 325

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .