Brzesko. Laury dla miejscowego kupca
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 16 grudnia 2018 23:08

Drobni kupcy i rzemieślnicy to podstawa „zdrowej gospodarki” - twierdzą ekonomiści. Dlatego ich zdaniem państwo musi stworzyć im odpowiednie  warunki rozwoju. Nie mniej istotna jest promocja ich firm – dostrzeżenie zaangażowania. Na pewno służy temu Złota Koga czyli najwyższe odznaczenie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W tym roku złotą statuetkę średniowiecznej Kogi otrzymał Bogdan Baranek – prezes brzeskiego oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Odznaczenie wręczone zostało w czasie tradycyjnego kupieckiego święta, które odbywa się w Krakowie.

 
Powiat Brzeski. Kolędowanie czas rozpocząć…
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 grudnia 2018 20:34

Brzesko ma ono wielowiekową tradycję. Na pewno przyczynia się do tego konkurs kolędniczy. Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, Starostwo Powiatowe oraz tutejszy magistra zapraszają do udziału w dorocznym konkursie kolęd i pastorałek, który odbędzie się w dniach 26-27 stycznia 2019 roku w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

 
Brzesko. Zmiany w spółkach po nowym roku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 grudnia 2018 20:32

Najprawdopodobniej już w styczniu dokonane zostaną zmiany w składzie rad nadzorczych spółek komunalnych w Brzesku – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Jak głębokie będą to zmiany? Na razie nie wiadomo. Organ właścicielski – brzeski magistrat nie ma tylko „wpływu” na przedstawicieli wyłonionych z członków załogi. To jest bowiem suwerenna decyzja pracowników poszczególnych spółek. Zmiany w radach pozwolą na ewentualne zmiany w zarządach.

 
Brzesko. Dach po remoncie
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 08 grudnia 2018 09:15

350 tysięcy złotych kosztował remont brzeskiego Ratusza. 283 tysiące złotych to środki gminy, pozostałe pieniądze samorząd pozyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tutejszy MOK złożył wniosek w ramach programu Ochrony Zabytków na rok 2018. Warto dodać, że właśnie z teg9o programu na konto samorządu wpłynęło 72 tysiące złotych.

 
Brzesko. Złapane na gorącym uczynku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 grudnia 2018 00:00

Sporo biedy napytały sobie dwie mieszkanki Krakowa: 47.letnia kobieta i o dwadzieścia lat młodsza jej córka, zostały zatrzymane przez policję, tuż po tym, jak sprzedawczyni rozpoznała niewiasty, które dwa tygodnie wcześniej okradły sklep. Za pierwszym razem ich łupem padł towar o wartości 1400 złotych – teraz czujna załoga powiadomiła policję. Kobiety, nie spodziewając się, że zostaną rozpoznane, salwowały się ucieczką, ale ich drogę zagrodzili policjanci z brzeskiej drogówki. Krakowianki usłyszały zarzut kradzieży, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Brzesko. Postaw na rodzinę
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 30 listopada 2018 14:17

Postaw na rodzinę to projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Fundację CAN – PACK. Organizatorom marzy się rozwijanie twórczej inicjatywy, pomysłowości i wiary we własne siły. Turniej jest częścią projektu „Postaw na rodzinę”, którego pomysłodawczynią jest Karolina Kluz osoba  z umiarkowaną niepełnosprawnością, pracująca w MOK w Brzesku, artystyczna dusza – pisze wiersze, w sposób ciekawy patrzy na otaczającą rzeczywistość. Uczestnicy konkursu uczniowie szkół podstawowych od 13 roku życia z rodzicami, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z rodzicami, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z rodzicami, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z rodzicami lub opiekunami oraz uczniowie szkół specjalnych - od 13 lat z rodzicami.

 
Brzesko. Niepodległe... Polki
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:38

W Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbyło się spotkanie „Polka Niepodległa 1918 -2018” organizowane przez stowarzyszenie Vesna.  „Skąd przybywamy?”, „Kim jesteśmy?” i „Dokąd zmierzamy?” - to panele dyskusyjne. Odbyła się także projekcja filmu „Maria Skłodowska-Curie” oraz warsztaty dla dziewczynek, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, chętne panie mogły zrobić profesjonalny makijaż oraz kosztować domowych wypieków i przysmaków. Pomysłodawczyniami i głównymi organizatorkami przedsięwzięcia były Bożena Malaga-Wrona i Katarzyna Pacewicz-Pyrek.

 
Brzesko. Skład stałych komisji Rady Miejskiej w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 23 listopada 2018 19:55

Koalicja Wspólnoty Samorządowej Powiatu Brzeskiego z radnymi, którzy związani są z Nowoczesną, Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym podzieli pomiędzy sobą szefowanie wszystkim komisjom. Gwoli kronikarskiej prawdy, podobny zabieg – przed czterema laty - zastosowali radni Prawa i Sprawiedliwości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 329

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .