Reklama
Konferencja oświatowa z ministrem
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 września 2019 23:14

L1010663W Centrum Edukacji Powiatu Brzeskiego odbyła się dzisiaj konferencja z udziałem wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko.- To była inauguracja nowego roku szkolnego, spotkanie dyrektorów placówek oświatowych z powiatu brzeskiego. W naszym spotkaniu brała udział wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko. To była doskonała okazja, by przedstawić plany rządu związane nie tyle z samą oświata, ale opieką zdrowotną w szkole – mówi naszej redakcji starosta brzeski Andrzej Potępa. Dyrektorzy szkół wysłuchali kilka referatu związanych oświatą, funkcjonowaniem szkolnictwa po reformie edukacji. Przypomnijmy, że w tym roku – po dwudziestoletniej przerwie, znowu szkoła podstawowa ma osiem lat, a szkoła średnia: techniczna – pięć lat, natomiast ogólniak – cztery lata.

 
Brzesko. Otwarcie bloku operacyjnego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 września 2019 13:04

L1010597Dzisiaj oddano do użytku nowy blok operacyjny brzeskiego szpitala. To wspólne dzieło samorządu powiatu brzeskiego oraz byłej dyrektor placówki, obecnej wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko. Dzięki tej inwestycji szpital w w Brzesku zmieniał się. Blok operacyjny w brzeskim szpitalu był już mocno przestarzały. Decyzję o rozpoczęciu inwestycji uzależnialiśmy jednak od pozyskania środków zewnętrznych na ten cel. Udało się. Szpital otrzymał kilkumilionowe dofinansowania na modernizację tego kluczowego miejsca. Ja dodam, że remont obejmował także pododdział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Inwestycji na taką skalę jeszcze w szpitalu nie realizowaliśmy. W ramach tego zadnia powiększyliśmy blok operacyjny. W efekcie powstały trzy sale operacyjne z zapleczem techniczno-socjalnym, a także sala do wybudzania pacjentów. Prace obejmowały zmiany układu pomieszczeń, ciągów komunikacyjnych, jak i mediów (instalacja wodno-kanalizacyjna, klimatyzacja) – wspomina starosta Andrzej Potępa. Zakupiliśmy nowy sprzęt, z którego będzie na co dzień korzystał personel. Są to m.in. kardiomonitory, centralna stacja monitorowania, defibrylatory, pompy infuzyjne, ssaki elektryczne, diatermie, stoły operacyjne, aparat RTG, umożliwiający wykonanie zdjęć podczas operacji i w różnych pozycjach oraz system ogrzewania pacjenta.

 
Brzesko. Stypendia starosty
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 września 2019 22:02

Podczas ostatniej sesji rady Powiatu Brzeskiego wręczono Stypendia Starosty Brzeskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Brzeskiego w roku szkolnym 2018/19. – Cieszy mnie, że możemy nagrodzić tylu uczniów. To dowód na to, że mamy uzdolnioną młodzież, ale też dowód na to, ze nasze szkoły potrafią Was wspierać. Wszystkim gratuluję, Wam za osigniecia naukowe, sportowe i kulturalne, a Waszym  opiekunom, za pomoc o wsparcie – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Brzesko. Rządowe wsparcie
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 września 2019 20:38

jszczpmmKolejne drogi w powiecie brzeskim zostaną wyremontowane. Tym razem gminne – w Brzesku. Spora w tym zasługa minister Józefy Szczurek – Żelazko oraz starosty brzeskiego Andrzeja Potępy. Dodajmy, że na liście przestawionej przez Matusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów, ze środków Funduszu Dróg Samorządowych – edycja 2019 znalazły się oba wnioski złożone przez gminę Brzesko. Mowa o budowie kolejnego odcinka drogi na osiedlu Pomianowski Stok. Inwestycja będzie kosztowała 1,33 mln zł, dofinansowanie blisko 800 tysięcy złotych. Około 1.45 miliona będzie kosztował natomiast remont ul. Odrodzenie na Słotwinie. Dotacja wyniosła ponad 873 tys. zł. - Chciałem w imieniu samorządu serdecznie podziękować pani minister Józefie Szczurek – Żelazko za wsparcie tej inwestycji – mówi Adam Kwaśniak, radny Rady Miejskiej w Brzesku.

 
Brzesko. Święto Chleba
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 września 2019 20:37

Po raz kolejny w Brzesku zostanie zorganizowane Święto Chleba. W gronie organizatorów Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brzesku, Izba Rzemieślnicza w Tarnowie, starosta brzeski Andrzej Potępa, ks. dziekan Józef Drabik oraz burmistrz Tomasz Latocha. - Zapraszamy na XIX Diecezjalne Święto Chleba, które odbędzie się 8 września na Placu Kazimierza Wielkiego – mói naszej redakcji starosta Andrzej Potępa.

 
Brzeska jednostka otrzymała sztandar jako wyraz społecznego uznania
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 września 2019 21:20

pol1szt6 września 2019 rok, to szczególny dzień dla policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Ta data już na zawsze zapisze się na kartach historii brzeskiej Policji. Z inicjatywy samorządowców ziemi brzeskiej jednostka otrzymała sztandar, który w imieniu Ministra SWiA wręczył Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Nadanie sztandaru w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej to wyraz uznania za rzetelną i ofiarną służbę funkcjonariuszy Policji.

 
Wielki finał Akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 03 września 2019 11:50

Już 7 września w sobotę w godzinach od 14.00 do 18.00 zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież oraz dorosłych na stadion „Jadowniczanka”, gdzie odbędzie się piknik rodzinny Wielki finał 3 sezonu Akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski. Impreza jest organizowana przez brzeskich policjantów wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Brzesku, Państwową Strażą Pożarną w Brzesku i wieloma innymi instytucjami. W przedsięwzięciu weźmie udział aktor Wojciech Sukiennik. Swój udział potwierdził już Sławomir Rawiński – strongmen i zawodnik MMA.

 
Józefa Szczurek-Żelazko oficjalnie zainaugurowała kampanię
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 września 2019 20:00

L1010358Dzisiejsza prezentacja na Rynku w Brzesku oficjalnie swoją kampanie wyborczą zainaugurowała wiceminister zdrowia, a zarazem poseł Ziemi Tarnowskiej, Ziemi Brzeskiej i Ziemi Bocheńskiej, Józefa Szczurek – Żelazko. Podczas inauguracji nie zabrakło byłego posła do Sejmu RP, a potem posła do Para lamentu Europejskiego, Edwarda Czesaka, był obecny były wicewojewoda małopolski, radny sejsmiku Józef Gawron oraz lider brzeskich struktur PiS, Sławomir Pater. Z Józefą Szczurek – Żelazko znamy się od lat. To doświadczony samorządowiec, polityk i wielki lokalny patriota. Nie raz dowiodła, że dla rozwoju regionu tarnowskiego, potrafi pozyskać wielu zwolenników. Dzięki takim ludziom jak on, jest nadzieja, że Polska będzie rozwijała w sposób zrównoważony, a inwestycje nie będą kierowane tylko do dużych miast. Polska potrzebuje dobrej zmiany, dlatego warto zagłosować na takich sprawdzonych ludzi – mówi poseł Edward Czesak. Wsparcia udzielił jej także były wicewojewoda Józef Gawron. Jestem pełen uznania wobec zaangażowania Pani Minister w sprawy regionu tarnowskiego. Widziałem to podczas wieloletniej pracy jako radnej, posła czy ministra. Wiem, że powiat brzeski, ale poniekąd cały region tarnowski wiele jej zawdzięcza. Jest to człowiek niezwykle kompetentny, pracowity i wrażliwy na sprawy zwykłych ludzi. Pani minister była doskonałym dyrektorem szpitala. Jej otwartość i życzliwość jest powszechnie znana, a duże doświadczenie samorządowe oraz wcześniej wymienione cechy dają gwarancję pozytywnych dokonań – mówił Józef Gawron. Podczas długoletniej działalności pokazała, że potrafi rozmawiać z każdym i cierpliwie szuka kompromisu. Troszczy się o służbę zdrowia, poza tym jest otwarta na wszelkie propozycje i umie słuchać ludzi. W moim przekonaniu to jedna z najważniejszych cech posła, który nie pracuje przecież dla siebie, ale dla mieszkańców całego regionu – mówił Pater.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 340

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .