Antoni Pilch – kontra radny Leszek Klimek
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 lutego 2019 11:36

Warunkowo na rok umorzył Sąd Rejonowy w Brzesku sprawę, którą radnemu Leszkowi Klimkowi, wytoczył Antoni Pilch. Radny będzie musiał także wpłacić tysiąc złotych na cel charytatywny oraz pokryć – liczące blisko 900 złotych – koszty postępowania sądowego. Antoni Pilch z takim rozstrzygnięciem sądu się jednak nie zgadza. – Nie chodzi mi o pieniądze. Skoro radny obraził mnie publicznie, publicznie powinien mnie przeprosić. Dlatego wyrok sadu mnie nie satysfakcjonuje. – W apelacji domagam się, by publicznie mnie przeprosił na zebraniu wiejskim w Jasieniu oraz podczas posiedzenia Rady Miejskiej w Brzesku.

 
Szkoły Powiatu Brzeskiego z nową ofertą edukacyjną
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 lutego 2019 22:24

Nabór do szkół średnich zbliża się wielkimi krokami. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ o miejsce w wymarzonej szkole ubiegać się będą dwa roczniki – absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych. Czasu jest niewiele, aby podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu każdego ucznia. Nowa oferta edukacyjna Szkół Powiatu Brzeskiego z pewnością ułatwi wybór zarówno tym najbardziej wymagającym, jak i tym niezdecydowanym.

 
Brzesko. Ułańska fantazja miejskich urzędników
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 19 lutego 2019 23:21

DSC 0166Jest pierwsza wielka inwestycja w Brzesku pod rządami nowego włodarza miasta – napisał do mnie jeden z mieszkańców grodu. Kpi, a może coś jest na rzeczy, jakaś wielka sprawa dla Brzeska i jego mieszkańców – pomyślałem. Otwarłem podesłany przez niego link. I… długo przecierałem oczy ze zdumienia. Przeczytałem uważnie. Przeczytałem kilka razy. Nie mam cienia wątpliwości: najwyraźniej kogoś poniosło. I bynajmniej nie chodzi o sam fakt ustawienia stoliczka z kolorowankami dla najmłodszych – bo nic w tym odkrywczego przecież nie ma – ale uczynienia z tego faktu newsa, okraszonego kilkoma zdjęciami – skądinąd bardzo sympatycznych dzieciaczków, tak istotnego, że trzeba o tym napisać na miejskim portalu. Z braku laku dobry kit – mówi stare powiedzenie.

 
Brzesko. Projekt 'Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa'
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 lutego 2019 20:41

019 4552Kim jest Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa? Skąd pomysł na realizację takiego projektu? W jaki sposób można wesprzeć działania kobiet z małych miejscowości w Polsce? Na te, i nie tylko te pytania, odpowiadała w Brzesku Andżelika Możdżanowska.  To pomysłodawczyni akcji Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa, Pełnomocnik Rządu ds. Małej i Średniej Przedsiębiorczości i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, członkini Koła Gospodyń Wiejskich. Do stolicy powiatu brzeskiego przyjechała na zaproszenie wiceminister zdrowia, poseł Józefy Szczurek – Żelazko. Zainteresowanie spotkaniem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego pojawiło się około dwustu pań z powiatu brzeskiego i bocheńskiego. – Jestem przekonana, że to spotkanie zaowocuje powstaniem nowych kół, reaktywowania istniejących przed laty. Po raz pierwszy w historii Polski Koła Gospodyń Wiejskich uzyskały osobowość prawną - mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko, organizator spotkania.

 
Cenna inicjatywa Fundacji im. Jana Tarnowskiego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 lutego 2019 20:39

To bardzo cenna inicjatywa Fundacji im. Jana Tarnowskiego. Niedawno przy parafii Miłosierdzia w Brzesku czynny jest punkt konsultacyjny oferujący bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną dla osób pokrzywdzonym przestępstwem. Punkt jest czynny w każdy wtorek w godzinach od 14.00 do 18.00 w Sali nad kawiarenką. Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego zgodnie z zapisami umowy numer DFS-II7211.212.2019 zawartej z Ministerstwem Sprawiedliwości uprzejmie informuje, że realizuje projekt ministerstwa w zakresie udzielenia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom przestępstw i osobom im najbliższym ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

 
Brzesko. Minister Józefa Szczurek – Żelazko zaprasza na konsultacje
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 lutego 2019 19:00

Koła Gospodyń Wiejskich mają niemal tak długa tradycję jak Ochotnicze Straże Pożarne i ruch ludowy, zainicjowany w Galicji przez księdze Stanisława Stojałowskiego. Czy zatem powstaną nowe KGW po wyniku wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich. Wszelkie formalności związane z rejestracją Kół oraz przyznawaniem środków finansowych na rozpoczęcie ich działalności prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (siedziba Biura Powiatowego – Brzesko, ul. Szczepanowska 23).

 
Gmina Brzesko. Gigantyczne podwyżki cen śmieci?
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 lutego 2019 00:07

Nie mamy, niestety, dobrych wiadomości dla mieszkańców gminy Brzesko. Wszystko wskazuje na to, że ceny śmieci wzrosną średnio o 50, nawet o 60 procent od osoby. Jeszcze drastyczniejsze podwyżki będą dotyczyły rodzin... wielodzietnych, bo – w projekcie uchwały przygotowanej przez burmistrza Brzeska Tomasza Latochę i jego zastępcę Grzegorza Bracha – zniesiono zapis z którego wynikało, że liczniejsze rodziny mogły liczyć na specjalne zniżki. Jak zachowają się radni? Adam Kwaśniak, z Prawa i Sprawiedliwości już dzisiaj zapowiada, że będzie głosował przeciwko podwyżkom. - Jeszcze kilka miesięcy temu, w czasie kampanii wyborczej, obecny burmistrz Tomasz Latocha podwyżek nie zapowiadał, ale sporo inwestycji obiecywał. Na razie nowych inwestycji nie ma, bo przecież na parking koło dworca PKP, o którym często mówi, środki pozyskaliśmy w poprzedniej kadencji, a zamiast tego mamy zapowiedź gigantycznej podwyżki – cedzi bez ogródek Adam Kwaśniak. Kilku radnych z PiS także zapowiada głosowanie przeciwko podwyżkom.

 
Brzesko. Targi edukacyjne
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 lutego 2019 21:47

targipow2019Wysoki poziom kształcenia, doskonała kadra nauczycielska, infrastruktura oświatowa na najwyższym poziomie, wiele zajęć dodatkowych – pozalekcyjnych, doskonała atmosfera to – zdaniem starosty brzeskiego Andrzeja Potępy – atuty szkół średnich powiatu brzeskiego. – W tym roku przygotowaliśmy bardzo bogatą ofertę kierunków kształcenia we wszystkich naszych placówkach. Czterodniowe Targi Edukacyjne, organizowane przez Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku, to doskonała okazja dla ośmioklasistów oraz uczniów szkół gimnazjalnych, by w jednym miejscu, zobaczyć co oferuje kilka naszych szkół – mówi naszej redakcji starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 334

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .