Brzesko. Beata Szydło w RCKB
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 20:15

L1000646Kilkaset osób pojawiło się dzisiaj w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku, gdzie z mieszkańcami miasta i powiatu spotkała się wicepremier Beata Szydło. Była premier rządu polskiego przyjechała na zaproszenie tutejszych posłów: wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko oraz posła do Parlamentu Europejskiego  Edwarda Czesaka. – Po raz kolejny pani premier jest w naszym mieście. Zawsze interesuje się problemami Brzeska i regionu. Jest tutaj po to, by przybliżyć wszystkim założenia nowej Piątki Kaczyńskiego, ale także przedstawić dokonania rządu pod jej kierownictwem oraz rządu Mateusza Morawieckiego w sprawach społecznych czy socjalnych – mówiła podczas powitania premier Beaty Szydło, minister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Brzesko. W poniedziałek spotkanie z wicepremier Beata Szydło
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 28 kwietnia 2019 16:30

Na zaproszenie posłów Józefy Szczurek – Żelazko (wiceministra zdrowia) oraz posła do Parlamentu Europejskiego Edwarda Czesaka do Brzeska przyjedzie wicepremier Beata Szydło. Była premier rządu Zjednoczonej Prawicy spotka się z mieszkańcami miasta i powiatu w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.30. - W imieniu pani premier zapraszamy na spotkanie, które będzie miało charakter otwarty – mówią Józefa Szczurek – Żelazko oraz Edward Czesak.

 
Radni PiS: Polityka prorodzinna wystrzelona w kosmos
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 kwietnia 2019 21:02

Radnym: Marii Kądziołce, Marii Kuci, Bartłomiejowi Turlejowi, Annie Lubowieckiej, Franciszkowi Brzykowi (wszyscy ze Wspólnoty Samorządowej), Bogusławowi Samborowi, Piotrowi Dudzie, Adrianowi Zaleśnemu, Kamilowi Trąbie, Karolowi Mrozowi (radni wybrani z listy burmistrza Tomasza Latochy) zawdzięczamy upadek polityki prorodzinnej w mieście – grzmią radni opozycji. Co z tego, że mamy Kartę Wielkiej Rodziny skoro jednym głosowaniem radni burmistrza Tomasza Latochy przekreślili tę politykę. A tak swoją drogą ciekawi jesteśmy co na to lider ludowców Władysław Kosiniak – Kamysz, który promował politykę prorodzinną. Powinien ich z PSLu wyrzucić – ironizują radni Prawa i Sprawiedliwości.

 
Brzesko. Burmistrz kandydatem na posła?
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 kwietnia 2019 19:55

Czy burmistrz Brzeska Tomasz Latocha będzie liderem listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w jesiennych wyborach do Sejmu RP? To bardzo prawdopodobny scenariusz – twierdzi jeden z doradców Władysława Kosiniaka – Kamysza, prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dzisiaj to lider ludowców jest posłem PSL w regionie tarnowskim. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie ubiegał się o mandat posła albo z tak zwanego obwarzanka podwarszawskiego, albo z Krakowa. W tej sytuacji powstaje wakat w Tarnowie. Były wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys wybrał karierę uczelnianą. Doskonale sobie radzi w „starciu” ze studentami małopolskich uczelni. Raczej nie wystartuje. Zainteresowany nie jest także były poseł Andrzej Sztorc. W grę – w tej sytuacji – wchodzi dwie osoby: albo skompromitowany wiceprezydent Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski (niedawno media ogólnopolskie przypomniały aferę z jego udziałem), albo włodarz Brzeska.

 
Brzesko. Rady Osiedlowe skompletowane
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 16 kwietnia 2019 21:49

Niedawno zakończył się cykl zebrań podczas których mieszkańcy Brzeska wybrali przewodniczących i członków zarządów osiedlowych. Rady są organami pomocniczymi władz miejskich. Mają ogromne znaczenie dla budowania Polski Obywatelskiej. - Mam nadzieję, że władze miejskie dostrzegą potencjał, który w nas drzemie. Czas wyborów się skończył, teraz pora na rozwiązywanie problemów mieszkańców miasta i poszczególnych osiedli i sołectw – mówi naszej redakcji Justyna Wójtowicz – Woda, nowa szefowa Zarządu Osiedla Zielonka, a zarazem radna powiatu brzeskiego. Justyna Wójtowicz – Woda podkreśla, że najważniejsze na Osiedlu to poprawa stanu dróg i chodników, infrastruktury komunalnej i sportowej. Podobnego zdania jest Adam Kwaśniak, przewodniczący Zarządu Osiedla Stare Miasto. - Chcemy zadbać o rozwój infrastruktury miejskiej, zagospodarowanie Rynku i jego otoczenia – dodaje radny Adam Kwaśniak.

 
Brzesko. Obwodnica miasta będzie pierwsza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 13:34

Budowa drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz nabiera przyspieszenia. Juz dzisiaj wiadomo, że w pierwszej kolejności powstanie południowo – zachodnia obwodnica miasta. Od wielu lat, o realizację tej inwestycji, zabiegali politycy Prawa i Sprawiedliwości (poseł Edward Czesak oraz poseł Józefa Szczurek – Żelazko), starosta brzeski Andrzej Potępa oraz były burmistrza miasta – Grzegorz Wawryka. Do tej koncepcji udało się przekonać ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Niedawno minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Edward Czesak zapewniali naszą redakcję, że powstanie zachodnio – południowa obwodnica Brzeska, ty tylko kwestia czasu.

 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku: nauka w kraju, praktyki w krajach Unii Europejskiej
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 31 marca 2019 19:01

Nowoczesna baza dydaktyczna i sportowa, praktyki krajowe i zagraniczne, wieloletnia tradycja, znacznie wyższy niż średnia krajowa odsetek, uczniów którzy z powodzeniem zdają maturę oraz egzaminy zawodowe, przyjazna atmosfera – to tylko kilka z wielu atutów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku im. Obrońców Westerplatte. Ale ZSP nr 2 w Brzesku to nie tylko infrastruktura, ale to także ludzie: uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Doskonale przygotowana pod względem zawodowym kadra pedagogiczna, zarządzana według najwyższych europejskich standardów sprawiają, że uczniowie, którzy tutaj trafiają, odnoszą liczne sukcesy. Udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodowych – to tego najlepsze dowody. Dyrektor szkoły Jerzy Soska podkreśla, że mottem placówki jest „kształcenie na najwyższym poziomie, partnerstwo pomiędzy uczniami i nauczycielami”. - Przyglądamy się fińskiemu systemowi oświaty, uznawanemu za najlepszy na świecie, by w miarę możliwości, przenieść go na nasz grunt – podkreśla dyrektor Jerzy Soska.

 
Brzesko. Radnych wyrzucą ze Wspólnoty
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 marca 2019 23:57

Wiele wskazuje na to, że pięcioro radnych, którzy głosowali za podwyżkami cen śmieci w Brzesku, zostanie wyrzuconych ze Wspólnoty Samorządowej Powiatu Brzeskiego. Wspólnotowe barwy stracą Maria Kądziołka, Maria Kucia, Leszek Klimek, Bartłomiej Turlej i Anna Lubowiecka. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja, w przyszłym tygodniu oświadczenie w tej sprawie ma wydać były burmistrz Grzegorz Wawryka. Osoby związane ze Wspólnotą podkreślają, że jeszcze przed kilkoma dniami, podczas spotkania, wspomniani wcześniej radni (wszyscy) deklarowali, że nie zagłosują przeciwko podwyżkom zapowiedzianym przez burmistrza Tomasza Latochę. Mieli nie tylko głosować przeciwko, ale także złożyć wniosek o powołaniu Klubu Radnych Wspólnoty Samorządowej Powiatu Brzeskiego w Radzie Miejskiej w Brzesku. W tej sytuacji – jak twierdzi nasz informator – zgody na posługiwanie się tą nazwą nie otrzymają.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 342

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .