BOSiR rośnie w siłę
SPORT - Aktualności
czwartek, 26 października 2017 11:33

Po raz kolejny Wojciech Wojdak udowodnił, że jest aktualnie najlepszym polskim pływakiem. Podczas zawodów cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski rozegranych na 25-metrowym basenie w Oświęcimiu zwyciężył na dystansach 400 i 1500 metrów, a na dystansie 200 metrów zajął trzecie miejsce. Te wyniki dały mu pierwszą lokatę w klasyfikacji na najlepszego zawodnika i na najlepszego kraulistę.

Szczurowa. Mistrzowskie zmagania
czwartek, 12 października 2017 08:27

Na stadionie sportowym w Szczurowej odbyły się pierwsze w tym  roku szkolnym zawody sportowe- Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Zawodnicy mieli do pokonana trasę o dystansie 1 500 m. Reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej bezapelacyjnie wygrała z rówieśnikami z Zaborowa. Skład zwycięskiej drużyny: Krzysztof Dzień, Patryk Maj, Seweryn Cholewka, Filip Hanek, Jakub Cholewicki, Jakub Wilk, Chawkat Zakareya, Damian Piwowarczyk, Hubert Gonciarczyk, Michał Caban.

Wojciech Wojdak znowu na podium
wtorek, 03 października 2017 10:30

Dwukrotnie na podium stawał Wojciech Wojdak podczas pierwszych pływackich zawodów azjatyckiej części Pucharu Świata. W miniony weekend najlepsi pływacy świata rywalizowali o pucharowe punkty  w Hongkongu. Brzeski kraulista znalazł się w trzyosobowej reprezentacji naszego kraju i spisał się znakomicie.

Wojciech Wojdak wicemistrzem świata na 800 m kraulem!
środa, 26 lipca 2017 20:05

Wojciech Wojdak zdobył w Budapeszcie srebrny medal mistrzostw świata na 50-metrowym basenie w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym!.

II Międzynarodowy Turniej Kręglarski o Puchar Brzeska
piątek, 30 czerwca 2017 21:35

W ubiegły weekend (23-25.06.2017) w obiekcie Kręgielni BOSiR Brzesko odbył się turniej kręglarski w grze sportowej. Zawody były jedną z imprez towarzyszących obchodom DNI BRZESKA 2017 pod patronatem Burmistrza Grzegorza Wawryki.

Memoriał Józefa Wojciechowskiego
sobota, 10 czerwca 2017 21:45

W dniach 3-4 czerwca korty Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji były areną jubileuszowego X Memoriału Józefa Wojciechowskiego, turnieju tenisowego poświęconego pamięci jednego z najbardziej zasłużonych działaczy sportowych ziemi brzeskiej. Wzięło w nim udział ponad 50 tenisistów z Krakowa, Wieliczki, Bochni i Brzeska. Reprezentanci gospodarzy wygrali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii +60 zwyciężył Kazimierz Wawrykiewicz, który pokonał w finale Kazimierza Brzyka. Najsilniej obsadzona była kategoria +55, w której najlepszy okazał się Andrzej Stoliński. Dyrektor szczurowskiego oddziału Krakowskiego Banku Spółdzielczego (jednego ze sponsorów tego turnieju) stoczył dwa wyczerpujące pojedynki. Najpierw pokonał 7:6, 6:4 Piotra Hawlenę, by w finale po emocjonującej walce wygrać 6:4, 3:6, 10:7.

Brzesko Cup 2017
wtorek, 06 czerwca 2017 10:34

W ramach obchodów Dnia Dziecka rozegrany został dziecięcy turniej Brzesko Cup 2017, w którym wzięło udział kilkanaście drużyn z terenu całego powiatu brzeskiego. Turniej był znakomitą okazją do nawiązywania nowych znajomości, integracji i nauki zasad fair play. Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, dyplomy oraz medale.

Gnojnik. Znamy mistrzów gminy
wtorek, 23 maja 2017 07:22

Uczniowie szkół podstawowych mocnym akcentem zakończyli sezon współzawodnictwa sportowego. Sześcioosobowe reprezentacje szkół mierzyły się bowiem w czwórboju lekkoatletycznym. Puchary zwycięzców zdobyły dziewczęta z Biesiadek i chłopcy z Gnojnika. 18 maja, podczas zawodów w Gosprzydowej pojawiły się trzy zespoły żeńskie (PSP Biesiadki, PSP Gosprzydowa i PSP Uszew) oraz cztery zespoły męskie (PSP Biesiadki, PSP Gnojnik, PSP Gosprzydowa i PSP Uszew). Zawodnicy mierzyli się w takich konkurencjach jak: skok w dal, rzut piłką palantową, bieg na 60 metrów oraz bieg długi (dystans dla dziewcząt – 600 m, dystans dla chłopców – 1000 m). Na ostateczny wynik drużyny składały się wyniki z wszystkich konkurencji pięciu najlepszych zawodników.