Reklama
Okocim. Kolędowanie u i z seniorami
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:50

To już tradycja. Od wielu lat Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Okocimiu organizuje wielkie kolędowanie u osób chorych, samotnych i starszych. Tegorocznej akcji towarzyszyło nasze motto: Podaruj kropelkę nadziei Tym, którzy na nią czekają. Spraw by przez łzy się uśmiechnęli Ci, którzy na to czekają... Wtedy i Ty się uśmiechniesz przez łzy, lecz z wzruszenia. Jak miło pomyśleć, że właśnie Ty pomogłeś spełnić czyjeś marzenia…” – mówią członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej w Okocimiu, koło Brzeska.

 
Mam Talent: 3 razy na Tak dla Katarzyny Gawendy
KULTURA - Aktualności
wtorek, 17 października 2017 00:18

W ostatnią sobotę w programie „Mam talent” wystąpiła Katarzyna Gawenda z Brzeska. Znakomita wokalistka wykonała utwór Hanny Banaszak pt. „Filozofia małżeńska” czym wzbudziła podziw jurorów i publiczności. Jurorzy zgodnie zdecydowali o tym, że Kasia przechodzi do następnego etapu programu. 18-latce życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki. -Dziewczyno, ty jesteś po prostu niezwykła – mówiła po występie Agnieszka Chylińska, jurorka programu.

 
Z Łysej Góry na Eurowizję
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 02 października 2017 19:28

W Warszawie odbyły się krajowe eliminacje do międzynarodowego konkursu piosenki „Eurowizja Junior”. Wśród dziesięciu wykonawców, biorących udział w muzycznej rywalizacji, wystąpiła także Alicja Rega. Młoda artystka z Łysej Góry otrzymała najwięcej głosów i została wybrana reprezentantką Polski. Eliminacje do „Eurowizji Junior” zorganizowała Telewizja Polska. Uczestników konkursu oceniło jury w składzie: Artur Orzech – dziennikarz muzyczny, od wielu lat komentujący dla polskich widzów koncerty Eurowizji – oraz wokalistki Natalia Szroeder i Sylwia Lipka. O wyborze reprezentanta naszego kraju decydowali również telewidzowie, którzy głosowali za pomocą SMS-ów.

 
Brzesko. Narodowe czytanie dzieła Wyspiańskiego
KULTURA - Aktualności
niedziela, 10 września 2017 11:54

Wesele, dramat Stanisława Wyspiańskiego wzięli w tym roku na tapetę uczestnicy Narodowego Czytania. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, w to wydarzenie włączyła się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku. Tutejsza książnica po raz kolejny zaprosiła do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego chętnych słuchaczy na ogólnopolską akcję Narodowego Czytania odbywającą się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą było Wesele Stanisława Wyspiańskiego, dramat wybitnego przedstawiciela Młodej Polski.

 
Historyczne zmagania
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 26 czerwca 2017 06:44

W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku odbył się finałowy etap konkursu wiedzy o historii Powiatu Brzeskiego z okazji jubileuszu 150-lecia powstania Powiatu. Celem konkursu było przypomnienie ważnych wydarzeń z lokalnej historii, które wpływały na kształt i rozwój naszej Małej Ojczyzny. Dodajmy, że w etapie powiatowym wzięło udział 44 uczniów z 17 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jak podkreśla starosta Andrzej Potępa, konkurs doskonale wpisuje się w rok jubileuszu powiatu i jest elementem budowania tożsamości na szczeblu powiatu. Zdaniem jurorów poziom zmagań był wyjątkowo wysoki.

 
Dni Brzeska: Coma, Jula i Stefano Terrazzino
KULTURA - Aktualności
piątek, 23 czerwca 2017 00:00

Wysoko postawili sobie poprzeczkę organizatorzy Dni Brzeska. Tegoroczne Święto Miasta zaplanowano 24 i 25 czerwca. W sobotę 24 czerwca wystąpi Stefano Terrazzino, znany nie tylko z show z „Tańca z gwiazdami”, ale także wokalnych umiejętności. Artysta wykona włoskie przeboje: od utworów z lat 60. przez utwory Italo Disco po współczesne kompozycje. Natomiast w niedzielę zaprezentuje się zespół Coma. Lider Piotr Rogucki i jego przyjaciele znani są z tego, że ich koncert są żywe, przebojowe, pełne ekspresji i współpracy na linii: gwiazda – publika. Przed koncertem Comy wystąpi jeszcze Jula, polska piosenkarka młodego pokolenia.

 
Trzy dni z jazzem
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 19 czerwca 2017 19:19

Gdyby w połowie lat 60. tamtego stulecia ktoś powiedziałby, że Czchów stanie się letnią stolicą jazzu w Małopolsce, znawcy „przedmiotu” uznaliby to za jakieś fantasmagorie. Czemu zatem wspominam czasy sprzed ponad półwiecza?  Bo to właśnie wtedy, podczas dancingów organizowanych w Czchowie dla miejscowych, ale także dla letników wypoczywających coraz chętniej w tych stronach, krakowscy muzycy, „przemycali” , utwory jazzowe. Wieloletni dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Mazur nie ukrywa, że nawet w najśmielszych snach nie marzył, że tak zapoczątkowana przygoda z miasta z tym gatunkiem muzyki przerodzi się w wielki festiwal. W tym roku po raz osiemnasty odbędzie się Baszta Jazz Festival. Podobnie jak w latach poprzednich potrwa trzy dni. – Startujemy wieczorem, o godzinie 20.30, 7 lipca w Hotelu Łaziska – Cafe Oranżeria. Na pierwszy „ogień” pójdzie PKS Trio (Myszków) & Maya (Kraków). Potem na scenie pojawi się warszawska grupa: Singin Birds oraz Boba Jazz Band z Krakowa. Oczywiście tradycyjnie na koniec zaplanowano jam session – mówi naszej redakcji Elżbieta Ogiela, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie (główny organizator imprezy).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 66

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .