Fotokronika


Brzesko: Ofiarom stanu wojennego PDF Drukuj Email
piątek, 13 grudnia 2013 20:45

PTR_8076Mszą świętą w kościele świętego Jakuba Apostoła w Brzesku, rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości związane z 32. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W modlitwie wspominano ofiary. Potem uczestnicy przeszli pod pomnik przy kościele, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Nie zabrakło przedstawicieli Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego „Solidarność”, brzeskich Strzelców oraz przedstawicieli samorządu powiatu brzeskiego i miejskiego. Powiat reprezentowali radni: Stanisław Pacura i Sławomir Pater, Radę Miejską w Brzesku Adam Kwaśniak, Jarosław Sorys, Halina Mrówka (klub radnych PiS), Tadeusz Pasierb i Maria Kucia (Wspólnota Samorządowa). W imieniu posła Edwarda Czesaka, kwiaty składały Mieczysława Klimek i Justyna Wójtowicz – Woda, byli tez przedstawiciele związku zawodowego Solidarność oraz członkowie młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości.

 
Najlepsze smaki przedgórza PDF Drukuj Email
wtorek, 03 grudnia 2013 23:05
PTR_7637Zupa korpielowa z pieczonym karpielem przygotowana przez Janinę Szydłowską, mieszkankę Poręby Spytkowskiej, wygrała w konkursie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”. Do udziału zgłoszono 97 potraw. Jury, któremu przewodniczył Paweł Piszczek, dziennikarz i felietonista, wydawca portalu: Coś na Ząb, uznało, iż do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 11 uczestników. Dzisiaj, w restauracji August w Brzesku, zorganizowano finałową prezentację. Ostatecznie wygrała zupa korpielowa, która serwowała Janina Szydłowska. Na drugim miejscu sklasyfikowano potrawę Zofii Sambor - Pierogi kudłacze, a na trzecim Stanisławy Jarosz – Pęczak z grochem i skwarkami, na czwartym znalazła się Maria Koczwara – Baba ziemniaczana. Ponadto wyróżnienia przyznano pozostałym uczestnikom.
 
Związkowcy protestowali w Warszawie PDF Drukuj Email
niedziela, 15 września 2013 19:24

PTR_8715Liczna grupa związkowców z Tarnowa, Brzeska i Bochni uczestniczyła w manifestacji, do której w sobotę doszło w Warszawie. Ponad sto tysięcy osób brało udział w proteście przeciwko polityce rządu. – Domagamy się przywrócenia starej ustawy emerytalnej, wycofania się rządu z tak zwanego elastycznego czasu pracy, szybszego tempa podnoszenia płacy minimalnej. To oczywiście trzy z najważniejszych postulatów naszego związku – mówiły nam pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Brzesku, które wspierały antyrządowe protesty.

 
Konkurs sołectw, laury dla Okocimia PDF Drukuj Email
niedziela, 08 września 2013 01:14

Drużyna z Okocimia wygrała w I Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Brzesko, który dzisiaj został rozegrany na Stadionie Ludowego Klubu Sportowego Jadowniczanka w Jadownikach. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze imprezy – zespół z Jadownik, a na trzecim zespoły z Poręby Spytkowskiej i Wokowic(dwa równo rzędne trzecie miejsca). Słowa szczególnego uznania należą się Edwardowi Knadze (radnemu z osiedla Jagiełły – Kopaliny, który sam bronił honoru tej części gminy Brzesko. Skutecznie. Bo chociaż to osiedle zajęło ostatnie miejsce, to sam radny Knaga wywalczył 18 punktów. – Gdyby było jeszcze dziewięciu takich zawodników, jak on, to zdobyliby 180 punktów i wygrali nasz konkurs – mówił pół żartem, pół serio Antoni Staszczyk, przewodniczący Osiedla Zielona. Ale po kolei.

 
Święto Grzyba z Kombii, potrawami i wieloma atrakcjami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 12:05

PTR_2707Sporo dobrej muzyki i zabawy towarzyszyło uczestnikom drugiego Dnia Borzęckiego Święta Grzyba. Wieczorem, na scenie, która od kilku lat pojawia się na stadionie w Łękach, zagrała jedna z legend polskiego rocka, zespół Kombii. Muzycy tej formacji, która z przerwami działa od połowy lat 70. XX stulecia, zaprezentowali największe przeboje: zarówno z czasów, kiedy na klawiszach grał Sławomir Łosowski, jak i współczesnych, bez tego muzyka. Duet: Grzegorz Skawiński (gitara i wokal) oraz Waldemar Tkaczyk, zaprezentowali doskonałą formę. Nie zabrało więc znanych przebojów, które przez wiele miesięcy okupowały czołowe miejsca na listach przebojów, w tym najbardziej prestiżowej i legendarnej Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia, prowadzonej przez lata, przez Marka Niedzwieckiego. Co więcej okazało się, że najmłodsza publika, nastolatkowie, doskonale znają hity z lat 70. i 80: chociażby Słodkiego Miłego Życia, Królowie życia. Oczywiście nie zabrakło nowszych utworów, nagranych przez Kombii, po reaktywowaniu zespołu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 38

82481828 955228938204057 6882106877572808704 n

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .